2000 civarı Ultrabook yada Notebook tavsiye

OEA

Hectopat
Merhaba öncelikle Recep Bey videolarınızı izleyerek inanın donanım öğrenesim geldi :)

Ben şuan i5 4gb ramli bir toshiba notebook kullanıyorum bu bilgisayar okulun ve teslim edeceğim. Onun yerine Notebook yada Ultrabook alacağım.

Aklımda 2 tür seçim vardı şuan kafam daha da karıştı.

Seçimlerim

Toshiba Notebook

İŞLEMCİ
Intel Core i7-3630QM 2.4GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.4GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci

İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i7

RAM
12GB DDR3 1600 MHz. (Max. 16 GB)

SABİT DİSK
1 TB SATA (5400 Rpm) HDD

OPTİK SÜRÜCÜ
DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücü

İŞLETİM SİSTEMİ
Microsoft Windows 8

EKRAN KARTI
Intel HD 4000 DDR3 Max. 1796 MB Ekran Kartı

EKRAN BOYUTU
15.6" TruBrite LED Ekran (1366 X 768)

Casper Ultrabook

İŞLEMCİ
İnrel Core i5 3337U 1.80 GHz (Turbo Boost Teknolojisi kadar 2.70 GHz) 3 MB

İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i5

RAM
16 GB DDR3 Ram

SABİT DİSK
240 GB SSD Harddisk

OPTİK SÜRÜCÜ
Opsiyonel Sürücü ( optik sürücü yoktur)

İŞLETİM SİSTEMİ
Windows 8

EKRAN KARTI
Intel UMA Ekran Kartı

EKRAN BOYUTU
14" WXGA (1366x768) HD LED Süper İnce Ekran

SSD ve ram yüksek olması benim çok hoşuma gitti ve bunu almayı düşünüyordum çünkü uzun pil ömrü , oyun vs oynamamam sıcaklık değerleri vs.

Fakat her hackintosh konusunda casper hatadır, pişmanlıktır dediğiniz için kafam iyice karıştı.

Bir önerinizde

ASUS Zenbook UX301 Yeni Zenbook, , laptop , notebooklar , laptoplar , en ucuz laptop fiyatı

Ben zaten 1920x1080 çözünürlük + ssd + i7 ve uygun arıyordum buda tam istediğim ürün ama stokta yok ve başka hiçbir yerde bulamadım.

Benim isteğim ben bu zenbook u bulabilirmiyim bu fiyata çünkü yenilenmiş galiba ve yenisi çok pahalı.

Eğer bulamazsak Casper ultrabook verdiğim örnek iyimidir ?

Değilse

Notebook mu alayım Ultrabook mu ve ne önerirsiniz.

Kullanım amacı : Yazılım geliştirme(iOS ve android emulatorler çalışacak), Dizi film izleme , ısınmama.

Tekrar herkese teşekkürler..

Not: MAC OS X almak istiyorum onuda kurabileceğim bir makina olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamayacaksan ultrabook yeterlidir. Fakat Casper ultrabooktan uzak dur. Yazdığın Asus Zenbook yeterli olacaktır. Fakat bulamaszan Sony Vaio ultrabooklara yönelebilirsin.

Neden casper'dan uzak durmalıyım onu soruyorum ?

Bahsettiğiniz ultrabooklar bütçemi çok aşıyor 3 bin lira verdikten sonra macbook pro alırım.

Dezavantajları nelerdir casperin çünkü atıyorum dersiniz grafikleri iyi değil rendering sağlamaz. Bu benim sorunum olmaz çünkü böyle işlemler yapmayacağım.

Açarsam bir Lol oynarım o kadar başka kasacak birşey bulunmayacak sistemde.

İyi Günler.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Çünkü Casper markasının kronik olarak ısınma, malzeme kalitesi gibi büyük sorunları var. Garantisi de büyük işkence. Bundan dolayı Casper tavsiye etmiyoruz. Siz de lütfen tavsiyelerimize kulak verin.

Casper'in malzeme kalitesi aşırı derecede dandik.Alan arkadaşlarım var ve hiç memnun değiller ısınması yamulması bozulması derdi hiç bitmiyor.
Almışken Toshiba , Dell , Lenovo , Asus gibi markaları almaya çalışkı verdiğiniz paraya değsin.Bu arada Lenovo Z500 öneririm iyi bir bilgisayar her türlü ihtiyacınızı karşılayacagına inanıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Bakın Casper alan bir arkadaşımız :
https://www.technopat.net/forum/dizustu-ve-netbook/40708-dizustumun-sogutma-sistemi.html

Peki önerdiğiniz Lenovo Hackintosh kaldırabilir mi ?

Ultrabook istememin sebeplerinden biri de o ben yazılım geliştereceğim ve kasılmasını istemiyorum 1tb harddisk var ama android emulator açtığım zaman patlamasını istemiyorum.

2000 civarında Ultrabook yokmu peki tavsiye edebileceğiniz ?

Birde bu casper'ı Recep beyin incelemesinde görmüştüm gayet hoştu oradada ?

Teşekkürler.

Notebook en son tercihim olacak.

Çok şey istemiyorum bu cihazlar piyasada yok mu?

Min : 128 GB SSD
Min : 8GB ram
İşlemci : min i5

Bunu ultrabookda istiyorum.

En mantıklısı casper geldi onuda öneren yok.

Valla bu gidişle heralde notebook olacak :S

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar Casper ultrabook hakkında yada 2000 bin TL ye bulabileceğim Ultrabook önerisi olan yok mu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı