2000 TL 2. El Bilgisayar Toplama

hasan arslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2. el bilgisayar almayı düşünüyorum, acemiyim. Birkaç tane buldum yardımcı olabilir misiniz? Başka fikri olan olursa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• AMD FX 6300 3.5 GHz Am3+ işlemci
  • Kingston 4+4 8 GB Furry sogutuculu DDR3 RAM
  • Cooler Master 500W power supply Rampage Phantom Gaming CAM kasa
  • MSI Gamingx Gtx 1050 Dx 12 Graphic kart
  • Xigmatec mavi LED'li extra sogutucu Asus M5A97 Le R2.0 Anakart
  • 256 GB SSD Yuksek hızlı Harddisk
Bu sistem 2000 TL değer mi sizce? Darboğaz gibi uyumsuzluk olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD FX 6300 3.5 GHz + Asus M5a97 R2.0 + 4 x 2 = 8 gb 1600 MHz + Sapphire RX 580 8 GB Special Edition + 850w 80plus Güç kaynağı ile kullanıyorum 1920x1080p Full + Full ayarlarda köşe yumşatmalar dahil herşey açık vaziyette gayet stabil oynayabiliyorum şu oyunları ;

Apex Legends , Assetto Corsa, DiRT Rally 2.0, Just Cause 4, Shadow Of The Tomb Raider, WRC 7 , BattleField 5 , Forza Horizon 3 , MotoGP 18 , NeedFor Speed Payback , TT Isle of Man ......vs

Yukarıdaki belirttiğim oyunlarda ve ayarlarda Minumum 60 Fps Alabiliyorum , Maxiumumda ise oyuna göre farklılık gösteriyor , 130 fps gören oyunlarda var.

1 Hafta Önceye kadar Benim de senin gibi işlemci ve ekran kartı için dar boğaz düşüncem vardı , youtube 'da birçok video var fx6300 + ekran kartı modelini yazarak deneyimleyebilirsin.

AMD FX 6300 3.5 GHz + Asus M5a97 R2.0 + 4 x 2 = 8 gb 1600 MHz + Sapphire RX 580 8 GB Special Edition + 850w 80plus Güç kaynağı ile kullanıyorum 1920x1080p Full + Full ayarlarda köşe yumşatmalar dahil herşey açık vaziyette gayet stabil oynayabiliyorum şu oyunları ;

Apex Legends , Assetto Corsa, DiRT Rally 2.0, Just Cause 4, Shadow Of The Tomb Raider, WRC 7 , BattleField 5 , Forza Horizon 3 , MotoGP 18 , NeedFor Speed Payback , TT Isle of Man ......vs

Yukarıdaki belirttiğim oyunlarda ve ayarlarda Minumum 60 Fps Alabiliyorum , Maxiumumda ise oyuna göre farklılık gösteriyor , 130 fps gören oyunlarda var.

1 Hafta Önceye kadar Benim de senin gibi işlemci ve ekran kartı için dar boğaz düşüncem vardı , youtube 'da birçok video var fx6300 + ekran kartı modelini yazarak deneyimleyebilirsin.
Sisteminizi yazabilir misiniz? Eğer sistem dediğiniz gibiyse yazın sizinkine benzer bir sistem toplamak isterim.
Sisteminizin toplam fiyatını yazabilir misiniz? Eğer sistem dediğiniz gibiyse yazın sizinkine benzer bir sistem toplamak isterim.

Fiyat Konusuna Birşey Diyemicem 2013 yılı sonlarına doğru almıştım Sistemimi altaki parçaları (Ekran Kartı ve PSU hariç), Siz ikinci el forumlarından toplar bakarsınız artık.

İşlemci: Amd Fx 6300 3.50 GHz (Fabrika ayarlarında kullanıyorum Hız aşırtma yapılmadı.)
İşlemci Soğutucusu Zalman Cnps14x (Adana 'da yaşıyorum İyi Bir soğutucu Şarttı :) )
Anakart: Asus M5a97 R2.0
Ram: Kingston 8 GB ddr3 1600Mhz (2x4gb)
Ekran kartı: Sapphire RX580 8 Gb Nitro + Special Edition (Normal Fabrika ayarlarında kullanıyorum: GPU Clock: 1430 Memory Clock: 8400 )
SSD: 120Gb
HDD: 1 Tb
Güç Kaynağı: AEROCOOL KCAS AE KCAS 850M 850W 80 Plus Bronze (Tek 12V Kanalından 70 Amper Çıkış Veriyor). (250 TL 'ye ikinci el olarak aldım).

Ekran kartı hariç elimde diğer donanımlar zaten vardı fakat artık yetersiz geliyordu youtube 'dan fx6300 + rx580 oyun performanslarına bakınca pekde bir Bottle Neck (dar boğaz) yaptığını görmedim(en azından yukarıda belirttiğim Oyunlarda deneme fırsatım oldu).

Ben elimdeki parçaları bu şekilde değerlendirdim 1200 liraya yukarıda yazdığım ekran kartını aldım sıfır adıma faturalı olarak (ikinci elleri 800/1000 arası), En baba grafik isteyen oyunu 1920x1080p ultra ayarlarda tüm köşe yumuşatma cart curt açık rahatça oynayabiliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı