2000 TL 2K monitör önerisi

espN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, öğrenciyim ve seneye mezun olacağım. Şu an kullandığım monitör 24" 60Hz TN panel bir monitör. Online oyunlar oynuyorum fakat 144Hz gibi bir takıntım yok. 2K mümkünse en az 27" bir monitöre geçmek istiyorum. 2000 liranın biraz üstüne çıkabilirim. Temel olarak genel kullanım, film dizi ve arada oyun oynamak için kullanacağım.

AOC 31.5" Q3279VWF 75Hz 5ms VGA DVI HDMI DP QHD Freesync Monitör | ITOPYA şu monitörü gördüm fakat mva panelmiş IPS paneller çok pahalı olduğu için oraya kadar çıkabileceğimi sanmıyorum. Önerebileceğiniz monitör var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

IPS panel ve 1.07 milyar renk desteği var.
AOC'a göre çok da zarif. Bunu öneririm.

24 inch çok güzel ve uygun modeller var ama size çok küçük gelebilir.
Evet bunu eklemeyi ve sormayı unutmuşum, incelemelerde LED diye bahsediliyor bu monitör hakkında ama teknik özelliklerinde kendi sitesinde LCD olduğu gözüküyor. Bi sıkıntı olur mu LED LCD farkı pek bir bilgim yok.

Evet bunu eklemeyi ve sormayı unutmuşum, incelemelerde LED diye bahsediliyor bu monitör hakkında ama teknik özelliklerinde kendi sitesinde LCD olduğu gözüküyor. Bi sıkıntı olur mu LED LCD farkı pek bir bilgim yok.
LED'ler LCD'lere göre daha verimli olurlar.

Screenshot_20200910-133548_Chrome.jpg

LCD ve LED teknolojileri arka aydınlatma ile ilgili olduğundan backlight kısmını dikkate alacaksınız. Orada da LED yazıyor.

Edit: Aslında LCD panel yazıyor. Garip valla, kafam karıstı. Biraz daha bakıp kesin bilgi vereceğim.

unu eklemeyi ve sormayı unutmuşum, incelemelerde LED diye bahsediliyor bu monitör hakkında ama teknik özelliklerinde kendi sitesinde LCD olduğu

Eki Görüntüle 663200

LCD ve LED teknolojileri arka aydınlatma ile ilgili olduğundan backlight kısmını dikkate alacaksınız. Orada da LED yazıyor.

Edit: Aslında LCD panel yazıyor. Garip valla, kafam karıstı. Biraz daha bakıp kesin bilgi vereceğim.
Anladığım kadarıyla VX3276-2K-MHD

Eki Görüntüle 663200

1-2 incelemede ışık sızdırması var LCD panel olduğu söylenmiş, bazı incelemelerde de LED panel olduğu söyleniyor. Enerji dışında görüntü kalitesinde bir fark olur mu?

Eki Görüntüle 663200

LCD ve LED arasında görüntü kalitesi anlamında bir fark oluşur mu yoksa sadece enerji mi?

@espN LED'ler genelde bir tık daha iyi olur ama çok fark edeceğinizi düşünmüyorum.

Renk gamutlarından, panelden, renk derinliğinden, parlakliktan, kontrasttan çok etkilemez kesinlikle.

Zaten asıl esprisi görüntü kalitesi değil, çok çok daha tasarruflu olmasıdır.

@espN LED'ler genelde bir tık daha iyi olur ama çok fark edeceğinizi düşünmüyorum.

Renk gamutlarından, panelden, renk derinliğinden, parlakliktan, kontrasttan çok etkilemez kesinlikle.

Zaten asıl esprisi görüntü kalitesi değil, çok çok daha tasarruflu olmasıdır.
peki önerebileceğiniz farklı bir monitör var mı? İlk mesajda attığım monitörle arasında bir fiyat farkı var o farkı ödemeye değer mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı