2000 TL 500 GB ve üstü NVMe M.2 SSD önerisi

LuciFeriaNx

Hectopat
öncelikle herkese iyi sosyaller. Arkadaşlar aşağıda belirttiğim özelliklerde bir sisteme sahibim. Sistemi ağırlıklı olarak oyun amacıyla olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanıyorum ve genel olarak da memnunum ancak sistemin depolama birimi yetersiz kalıyor. Daha çok alana ihtiyaç duymaktayım. Şu an kullandığım SSD'den (Crucial P2 500GB SSD M.2 2300/940 MB/s NVMe PCI-e) daha yüksek kapasitede ve daha yüksek bir hızda NVMe M.2 SSD ile değiştirmek veya mümkünse ana aygıt yeni olmak şartıyla ikisini birlikte kullanmak istiyorum ancak bu hususta teknik ve donanımsal bilgim az olduğu için yardımlarınızı ve önerilerinizi talep ediyorum. (bütçem: 2000 TL)

sistemim:
-AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 35MB AM4 65W.
-ASUS Prime X570-P DDR4 s+GL AM4 (atX)
-Galax RTX 2060S 8 GB GDDR6 256 bit (1Click OC)
-Crucial Ballistix 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 siyah.
-Crucial P2 500GB SSD M.2 2300/940 MB/s NVMe PCI-e
-ASUS ROG-STRIX-650G 650W 80+ Gold güç kaynağı.
-ASUS TUF Gaming GT501 mid Tower kasa​

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde iki adet M2 slotu var baktığım kadarıyla, bir adet PCIe 4.0 ve bir adet PCIe 3.0 olmak üzere. Elinizdekini PCIe 3.0 slotuna takarak ve aşağıda size attığım PCIe 4.0 SSD'yi alarak güzel bir depolama sistemi elde edebilirsiniz.

Gönül rahatlığıyla bu attığım SSD'yi alıp, PCIe 4.0 slotuna takıp, işletim sisteminizi kurarak kullanabilirsiniz:

Bu fiyat skalasına alabileceğiniz en fiyat/performans/kalite SSD'lerden bir tanesi.

Alternatif olaraksa bunu önerebilirim:

İki SSD'de sizi üzmez. İyice kıyaslamalarına bakıp karar verebilirsiniz.

Sistemde iki adet M2 slotu var baktığım kadarıyla, bir adet PCIe 4.0 ve bir adet PCIe 3.0 olmak üzere. Elinizdekini PCIe 3.0 slotuna takarak ve aşağıda size attığım PCIe 4.0 SSD'yi alarak güzel bir depolama sistemi elde edebilirsiniz.

Gönül rahatlığıyla bu attığım SSD'yi alıp, PCIe 4.0 slotuna takıp, işletim sisteminizi kurarak kullanabilirsiniz:

Bu fiyat skalasına alabileceğiniz en fiyat/performans/kalite SSD'lerden bir tanesi.

Alternatif olaraksa bunu önerebilirim:

İki SSD'de sizi üzmez. İyice kıyaslamalarına bakıp karar verebilirsiniz.
Teşekkür ederim önerilerin için👍

Geri
Yukarı