Çözüldü 2000 TL 75Hz vs144Hz monitör

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
2000 civarı.

Dr.Raul

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Form kullanıcısıyım. Tüm problemlerimi buradan hallettim. Eski hesabın parolasını unutdum. Bu yeni hesap. Azerbaycanlıyım, bu yüzden yazım hatalarım olabilir. Oyuncu laptopum var. GTX 1650 ektan kartı yerleşiyor. War Thunder adlı oyun oynuyorum. Tank ve uçak oyunudur, bazılarınız bilir. Laptopun ekranı küçük olduğu için (15.6) büyük ekran almak fikrindeyim (24 veya 27). Oyunda en büyük gerekçe şudur. Kilometrelerce uzakta, tokta kadar olan uçağı tespit etmek, modelini algılamak. Yani hangi ülke uçağıysa ona göre hareket etmen lazım. Yanlışlıkla takım arkadaşlarını vurmayasın diye (dün 3 kez bizim takıma öldüm). Tankta da bu böyle. 75 Hz veya 144Hz mi? 2K veya 1080p mi? Hangi panel? Bütçe kısıtlı. Hatta indirim kovalıyorum.

Çözüm
VA paneller sizce nasıldır? Ben internetten araştırdım. Ama tecrübe başkadır. Tecrübelerinize dayanarak alacağım.
75 Hz, 24 inch, IPS monitör iyi fiyata tavsiye edecek var mı?
VA Paneller iyidir ama gözümde IPS Monitörler en iyilerdir gözümde. Hemen hepsini kullandıktan sonra IPS Panelde karar kıldım.
Teşekkürler sizin mesajınızdan bu karara geldim.
75 Hz bana yeter. 27 inch 2K bana pahalı gelir. 24 inch de kararlaşdım. IPS'e üstünlük veriyorum zaten. 2200-2300 TL'lik IPS 24 inchler nasıldır sizce?
Piksel ve kontrast oranına bakarak alabilirsiniz. Kontrastı ve piksel yoğunluğu yüksek olmasın dikkat ederseniz sıkıntı çekmezsiniz.
Eğer monitör 75 Hz ise size 75 FPS akıcılığını gösterir 144 SE 144FPS akıcılığını gösterir fakat oyunda 144 FPS alamıyorsanız 75 Hz alın 2K olursa düşmanlar daha net gözükür 1080p olursa düşmanı algılamakta zorluk çekebilirsiniz.

Eğer monitör 75 Hz ise size 75 FPS akıcılığını gösterir 144 SE 144FPS akıcılığını gösterir fakat oyunda 144 FPS alamıyorsanız 75 Hz alın 2K olursa düşmanlar daha net gözükür 1080p olursa düşmanı algılamakta zorluk çekebilirsiniz.
Anlıyorum. 144 hz deneyimim olmadı. Hangi panel daha iyidir?

Oyunda kaç FPS alıyorsunuz? 75 100 arası ise 75 Hz 100'ün üstündeyseniz 144 bakabilirsiniz. IPS paneller oldukça kaliteli ve keski görüntüler sunuyor. 24 inch monitörlerde piksel yoğunluğuna göre bakabilirsiniz piksel yoğunluğu arttıkça görüntü kalitesi iyileşecektir. 27 inch bir monitörde 2K çözünürlük olmazsa görüntü kalitesi gözünüze düşük görünür. 24 inch IPS piksel yoğunluğu fazla bir monitor bakın görüntü kalitesi 2K olanı bulursanız kaçırmayın. Ama fiyat bandınıza genel olarak HD LED monitörler uyuyor. Bütçenizi zorlayıp Kaliteli bir IPS monitör almanız tavsiyemdir.

Oyunda kaç FPS alıyorsunuz? 75 100 arası ise 75 Hz 100'ün üstündeyseniz 144 bakabilirsiniz. IPS paneller oldukça kaliteli ve keski görüntüler sunuyor. 24 inch monitörlerde piksel yoğunluğuna göre bakabilirsiniz piksel yoğunluğu arttıkça görüntü kalitesi iyileşecektir. 27 inch bir monitörde 2K çözünürlük olmazsa görüntü kalitesi gözünüze düşük görünür. 24 inch IPS piksel yoğunluğu fazla bir monitor bakın görüntü kalitesi 2K olanı bulursanız kaçırmayın. Ama fiyat bandınıza genel olarak HD LED monitörler uyuyor. Bütçenizi zorlayıp kaliteli bir IPS monitör almanız tavsiyemdir.

75 Hz bana yeter. 27 inch 2K bana pahalı gelir. 24 inch de kararlaşdım. IPS'e üstünlük veriyorum zaten. 2200-2300 TL'lik IPS 24 inchler nasıldır sizce?

Oyunda kaç FPS alıyorsunuz? 75 100 arası ise 75 Hz 100'ün üstündeyseniz 144 bakabilirsiniz. IPS paneller oldukça kaliteli ve keski görüntüler sunuyor. 24 inch monitörlerde piksel yoğunluğuna göre bakabilirsiniz piksel yoğunluğu arttıkça görüntü kalitesi iyileşecektir. 27 inch bir monitörde 2K çözünürlük olmazsa görüntü kalitesi gözünüze düşük görünür. 24 inch IPS piksel yoğunluğu fazla bir monitor bakın görüntü kalitesi 2K olanı bulursanız kaçırmayın. Ama fiyat bandınıza genel olarak HD LED monitörler uyuyor. Bütçenizi zorlayıp kaliteli bir IPS monitör almanız tavsiyemdir.

VA paneller sizce nasıldır? Ben internetten araştırdım. Ama tecrübe başkadır. Tecrübelerinize dayanarak alacağım.

Son düzenleme:

75Hz 2K bulamadım ama:

Bu ikisine bak bir de (75Hz IPS):

VA Paneller iyidir ama gözümde IPS Monitörler en iyilerdir gözümde. Hemen hepsini kullandıktan sonra IPS Panelde karar kıldım.
Piksel ve kontrast oranına bakarak alabilirsiniz. Kontrastı ve piksel yoğunluğu yüksek olmasın dikkat ederseniz sıkıntı çekmezsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı