2000 TL Altı Sistem Toplama

Yusuf_ornk890

Hectopat
Yer
İskenderun/Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Direk konuya giriyorum. Resimde gördüğünüz gibi hangisi oyunlarda (GTA 5, FRY CRY 4, Max Payne 3) yüksek performans alır? Biliyorum çok konu açıldı buna nokta koymak istiyorum. GTX 750Ti tercihim Maxwell teknolojisi ve düşük güç tüketimi. İ3 4160 kaç çekirdekli bilmiyorum ama DX12 açabilir mi? Ve oyunlarda sıkıntı olur mu?. 7870K ve 750Ti birlikte iyi ama pahalı sizce hangisi? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...
pklku.png
sdfs.png
sdfsd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör eklemek zorunda değilsen @salih berkay şallı arkadaşın önerdiği sistemi almalısın.

Bütçem kısıtlı olduğu için monitör ekledim ve 750 ti daha düşük güç tüketiyor onuda göz önüne alıyorum.
Şu sistem sizce nasıl dır?. İ3'den daha performanslı mıdır?
jgfhg.png

Bütçem kısıtlı olduğu için monitör ekledim ve 750 ti daha düşük güç tüketiyor onuda göz önüne alıyorum.
Şu sistem sizce nasıl dır?. İ3'den daha performanslı mıdır?Eki Görüntüle 126110

GTX 750 Ti daha düşük güç tüketiyor olabilir ama R9 380 ile arasında uçurum var. Oyunlarda ki performansının yüksek olmasını istiyorsan arkadaşın önerdiği sistemi almalısın ama monitör eklemek zorundaysan kendi paylaştığın sistem de fena değil. 750Ti, R9 380'den güçlü olmasa bile orta ayarlarda güncel oyunları kaldırır.

GTX 750 Ti daha düşük güç tüketiyor olabilir ama R9 380 ile arasında uçurum var. Oyunlarda ki performansının yüksek olmasını istiyorsan arkadaşın önerdiği sistemi almalısın ama monitör eklemek zorundaysan kendi paylaştığın sistem de fena değil. 750Ti, R9 380'den güçlü olmasa bile orta ayarlarda güncel oyunları kaldırır.

Biliyorum aradaki farkı ama bütçe en fazla(monitör dahil) 1900 TL
bu sistem 3-4 sene dayanır mı? ileride değiştirme imkanım olabilir. İ3 ile AMD arasında ne gibi fark vardır?

Arkadaşlar tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

Aslında Intel sistem daha sağlıklı olur ama oyun konusunda X4 860K i3'den daha iyidir. 3-4 sene dayanması tamamen senin kullanımına bağlı olarak değişir. Oyunları yüksek ayarlarda oynama takıntın yoksa 3-4 sene değil 6-7 sene bile dayanabilir (belki daha fazla). Sana alternatif olarak iki sistem daha öneriyorum.

AMD:
sistem22.jpg

Intel:
sistem23.jpg

AMD sistemde ki monitör tam bir F/P oyuncu monitörüdür ama yinede monitörden kısıp GTX 950 ekleyebilirsen çok daha sağlam olur. Güncelliğe önem veriyorsan ikinci sistemi almalısın. DDR4 ile 4-5 sene sonra sistemi daha rahat güncellersin.

Aşağıdaki Sistemi Vatan Bilgisayar dan Topladım Bu Sistemdeki Ekran Kartı 750 ti dan Daha Verimlidir.Başka Sitelerden Parçaları Alarak Daha Ucuz Hale Getirebilirsin.Ekran Kartının YouTube'da Gta 5 Gibi Oyunlari Hight,Ultra Gibi Rahatlıkla Açtıgına Bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-12-24-12-04-24.png
    Screenshot_2015-12-24-12-04-24.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 545
  • Screenshot_2015-12-24-12-04-40.png
    Screenshot_2015-12-24-12-04-40.png
    47,3 KB · Görüntüleme: 280
benim topladıgım sistemde 2 x pcı-e yuvası var yani ileride slı felan yapabilirsin x4 860k gerçekten iyi biri işlemcidir seni uzun yıllar idare eder ve ekledigim 1866 mhz 8 gb ram senin performansını biraz daha artıracaktır ileride 2x4 1866mhz ram alıp 16 gb ramin olabilir yani gelecege dönük bir sistem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı