2000 TL altında mekanik klavye önerisi

Mizar MZ60 kullanıyorum şu anda. Önceki klavyemi satıp buna geçtim. Amazon'da fiyatlandırmada hata olmuştu ve baya düşük fiyata satılmıştı. O zamanlarda kapan bir arkadaşımdan biraz üstüne aldım. Normalde 1000TL üstü edecek bir klavye kargoyla beraber 180TL'ye falan geliyordu. Bu yüzden fazladan para vermeye gerek duymadım, biraz pintiyim. Hâlâ hak ettiği fiyatın altına satılıyor kapalı kutuları. Bakabilirsiniz.
%60 klavyeleri sevmiyorum hocam kullanımı çok zor bence ama hiç denemedim biraz ön yargım var diyeyim.

Şu an kullandığım klavye de bu. 3 sene oldu alalı. Sistemi aldık ekipmana para kalmadı yavaş yavaş toparlamaya çalışıyorum : )

%60 klavyeleri sevmiyorum hocam kullanımı çok zor bence ama hiç denemedim biraz ön yargım var diyeyim.

Şu an kullandığım klavye de bu. 3 sene oldu alalı. Sistemi aldık ekipmana para kalmadı yavaş yavaş toparlamaya çalışıyorum : )
Hayırlı olsun. Kullanımı zor değil de biraz rahatsız diyeyim. Yön tuşlarını, F1 gibi tuşları vs. Fn yardımıyla kullanmanız gerekiyor. Bu biraz sıkıntı. Bu arada klavyenin yurtdışı olması sizin için sorun çıkartır mı?

Hayırlı olsun. Kullanımı zor değil de biraz rahatsız diyeyim. Yön tuşlarını, F1 gibi tuşları vs. Fn yardımıyla kullanmanız gerekiyor. Bu biraz sıkıntı. Bu arada klavyenin yurtdışı olması sizin için sorun çıkartır mı?
Zaten f tuşlarının kullanımı zor hocam onun dışında normal tkl gibi. Bu arada mizar klavye için dediyseniz onu almayacağım zaten. Puri düşünüyorum. Purinin tuş dizilimi için dediyseniz de hayır çıkarmaz Türkçe karakterlerin yerini ezberlemişim onu farkettim sorun olmaz. Sağolun bu arada.

Zaten f tuşlarının kullanımı zor hocam onun dışında normal tkl gibi. Bu arada mizar klavye için dediyseniz onu almayacağım zaten. Puri düşünüyorum. Purinin tuş dizilimi için dediyseniz de hayır çıkarmaz Türkçe karakterlerin yerini ezberlemişim onu fark ettim sorun olmaz. Sağolun bu arada.
Yok onlar için demedim. Bir alternatif daha önereceğim. Bu klavyeye bakın:

Gateron switch'ler kullanılmış. Yine üst düzey switch'ler. Ayrıca klavye hot-swappable. Nakliye kısmında ''Türkiye Direkt Posta'' seçerseniz de ek ücret eklenmez. Daha yeni klavyesi gelen bir arkadaş konuda mesaj yazdı. Bakabilirsiniz. Aydınlatması pek sağlam gözükmüyor ama yeterli gibi. Yine de kullanan biri daha iyi bilir. Bir de yanında ekstra switch'ler ve 128GB USB bellek göndermişler. Sizin TKL isteğinize uyuyor. Hot-swappable bir klavye almak önemli bence. Ğ tuşunda algılamama yaşasanız switch'i çıkarır kullanmadığınız bir tuşla değişirsiniz. Veyahut yeni bir switch takarsınız.

Gateron switch'ler kullanılmış. Yine üst düzey switch'ler. Ayrıca klavye hot-swappable. Nakliye kısmında ''Türkiye Direkt Posta'' seçerseniz de ek ücret eklenmez. Daha yeni klavyesi gelen bir arkadaş konuda mesaj yazdı. Bakabilirsiniz. Aydınlatması pek sağlam gözükmüyor ama yeterli gibi. Yine de kullanan biri daha iyi bilir. Bir de yanında ekstra switch'ler ve 128GB USB bellek göndermişler. Sizin TKL isteğinize uyuyor. Hot-swappable bir klavye almak çok önemli bence. Ğ tuşunda algılamama yaşasanız switch'i çıkarır kullanmadığınız bir tuşla değişirsiniz. Veyahut yeni bir switch takarsınız.
Hocam pek bilmiyorum da Hot-swappable ne demek? Bir de marka iyi bir marka mı bilmiyorum da?

Gateron switch'ler kullanılmış. Yine üst düzey switch'ler. Ayrıca klavye hot-swappable. Nakliye kısmında ''Türkiye Direkt Posta'' seçerseniz de ek ücret eklenmez. Daha yeni klavyesi gelen bir arkadaş konuda mesaj yazdı. Bakabilirsiniz. Aydınlatması pek sağlam gözükmüyor ama yeterli gibi. Yine de kullanan biri daha iyi bilir. Bir de yanında ekstra switch'ler ve 128GB USB bellek göndermişler. Sizin TKL isteğinize uyuyor. Hot-swappable bir klavye almak önemli bence. Ğ tuşunda algılamama yaşasanız switch'i çıkarır kullanmadığınız bir tuşla değişirsiniz. Veyahut yeni bir switch takarsınız.
Çok hoş duruyor ama bilemedim yarın gündüz tekrar puri ile karşılaştıracağım. Yurtdışı olması kafamı karıştırdı sadece bir sorun çıkar mı diye. Bir de garanti mevzusu nasıl oluyor?

Hocam pek bilmiyorum da Hot-swappable ne demek? Bir de marka iyi bir marka mı bilmiyorum da?
Markaya göre yargılamak doğru olmaz. Teknik detaylar daha önemli. Markanın diğer ürünlerine baktım, genel olarak sevilmiş. Boş ürünler üretmiyorlar. Normalde switch'ler lehimli olur hocam. Eğer switch değişimi yapmak isterseniz iki kez lehim işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hot-swappable olan klavyelerde ise çekiyorsunuz çıkıyor, itiyorsunuz takılıyor switch'ler. Garanti mevzusu hakkında bilgim yok maalesef, araştırmak lazım.

Markaya göre yargılamak doğru olmaz. Teknik detaylar daha önemli. Markanın diğer ürünlerine baktım, genel olarak sevilmiş. Boş ürünler üretmiyorlar. Normalde switch'ler lehimli olur hocam. Eğer switch değişimi yapmak isterseniz iki kez lehim işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hot-swappable olan klavyelerde ise çekiyorsunuz çıkıyor, itiyorsunuz takılıyor switch'ler. Garanti mevzusu hakkında bilgim yok maalesef, araştırmak lazım.
Hocam linkte taksit seçeneklerini görebileceğimiz bir yer yok mu?

şu an kullandığım bir klavyeyi önereceğim, Monster Pusat K3 Pro. Ben 1300tl ye aldım ama indirim yapmışlar 1200tl ye düşmüş. İstersen bir bak bence gayet güzel hissiyatı da güzel.

Geri
Yukarı