2000 TL G-sync Monitör Tavsiyesi

ibrahimdaglar

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
RTX 2060 ile kullanabileceğim 144 Hz 1ms G-sync özellikli bir monitör aramaktayım. 24" bir monitör arıyorum. Freesync özellikli ama G-sync sorunsuz açabileceğim monitör de olabilir. Maks. bütçem 2000TL. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI MAG241C model monitörü yeni aldım, tek sorunu Hepsiburada üzerinden alınan çoğu üründe piksel sorunları çıkıyor. Bu sorun bana da ufak olsa da çıktı. Pazartesi günü taraflarına iletip değişim alacağım. Görüntü kalitesi olarak cidden güzel bir monitör, G-Sync özelliğini sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Aralık olarak sanırım 48-144 arası sorunsuz çalışıyor. Onun haricinde şu monitörlere de bakabilirsin;

AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör
Benq 24'' XL2411 Led 1Ms Full Hd 144 Hz Dvi/Hdmi Pivot Gaming Monitör
MSI Optix MAG241C 23.6” 144Hz 1ms Curved Gaming Monitör (incehesap.com)
MSI Optix MAG241C 23.6” 144Hz 1ms Curved Gaming Monitör (hepsiburada.com)
MSI MAG241C model monitörü yeni aldım, tek sorunu Hepsiburada üzerinden alınan çoğu üründe piksel sorunları çıkıyor. Bu sorun bana da ufak olsa da çıktı. Pazartesi günü taraflarına iletip değişim alacağım. Görüntü kalitesi olarak cidden güzel bir monitör, G-Sync özelliğini sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Aralık olarak sanırım 48-144 arası sorunsuz çalışıyor. Onun haricinde şu monitörlere de bakabilirsin;

Çözüm

Hocam aklımda tam olarak MSI MAG241C modeli vardı ancak ölü piksel problemi olduğunu söyleyen çok fazla kullanıcı olduğu için vazgeçmiştim. Ölü piksel problemi olduğunda geri iade kabul ediyor mu?

AOC C24G1 modelini ise sadece İtopya'da satışı olduğunu gördüm. Müşteri hizmetleri ile çağrı merkezi hakkında çok fazla şikayet okudum. Ölü piksel durumunda iade konusunda problem yaşama ihtimali ile tercih etmedim.

Sizce bu durumda hangisini tercih etmeliyim?
FreeSync ama G-Sync kullanılıyor. 2k fiyata biraz zor bulursun 144 Hz G-Sync

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam

@ibrahimdaglar Ben Hepsiburada'ya değişim talebinde "çok küçük de olsa piksel sorunu var" dememe rağmen kabul ettiler. Zaten 14 gün içerisinde para iadesi hakkın var. İstersen bir alıp şansını dene derim, kalite olarak bana çok iyi geldi açıkçası. G-Sync özelliğini de kullanabiliyor olabilmek zaten büyük bir artı.

@ibrahimdaglar Ben Hepsiburada'ya değişim talebinde "çok küçük de olsa piksel sorunu var" dememe rağmen kabul ettiler. Zaten 14 gün içerisinde para iadesi hakkın var. İstersen bir alıp şansını dene derim, kalite olarak bana çok iyi geldi açıkçası. G-Sync özelliğini de kullanabiliyor olabilmek zaten büyük bir artı.

Hocam reddit de okuduğum yorumlara göre MSI optic serisi monitörlerde G-sync açıldığında ekranda titreme problemi olduğu söyleniyor bilginiz varmı? Böyle bir sorun yaşadınız mı?

@ibrahimdaglar Titreme sorunu yaşamadım fakat, G-Sync özelliğini açtığımda bazı oyunlarda ekran parlaklığı bir tık çoğalıp azalıyordu çok kısa bir süre içerisinde. Çok fark edilmiyor ama yine de bir sorundu. Belki de sadece bu üründe olan bir hatadır bilemiyorum. Ama titreme gibi bir sorun yaşamadım.

@ibrahimdaglar Titreme sorunu yaşamadım fakat, G-Sync özelliğini açtığımda bazı oyunlarda ekran parlaklığı bir tık çoğalıp azalıyordu çok kısa bir süre içerisinde. Çok fark edilmiyor ama yine de bir sorundu. Belki de sadece bu üründe olan bir hatadır bilemiyorum. Ama titreme gibi bir sorun yaşamadım.

Tamamdır hocam yorumlarınız için teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı