2000 TL gamepad önerisi

Hocam alabilirsem bunu alacağım 400 TL fazla olsa da olur. Biraz araştırayım ürünü.
Hocam bunu almanızı tavsiye etmem o fiyata çok pahalı o fiyata çıkacaksanız gidip Gulikit KK3 Max alınır. Bende yakın zamanda aldım sadece kargosunu bekliyorum. Tahmini 27 nisanda elime ulaşacak. Amazon.com.tr

Hocam bunu almanızı tavsiye etmem o fiyata çok pahalı o fiyata çıkacaksanız gidip gulikit KK3 Max alınır. Bende yakın zamanda aldım sadece kargosunu bekliyorum. Tahmini 27 Nisanda elime ulaşacak. Amazon.com.tr

Artıları nedir hocam bu ürünün? Bu kadar para vereceksem en azından uzun yıllar kullanabileceğim bilindik bir marka olsun hem de Türkiye garantisi var diye düşündüm.

Artıları nedir hocam bu ürünün? Bu kadar para vereceksem en azından uzun yıllar kullanabileceğim bilindik bir marka olsun hem de Türkiye garantisi var diye düşündüm.
Gulikit zaten gamepad sektöründe bilindik marka ayrıca amazondan aldığınız için bir sorun yaşamazsınız. İncelemelerde de çok övülüyor sağlam bir marka zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce başka bir konuda yapmış olduğum yorumu aynen yapıştırıyorum

8Bitdo Bluetooth bu forumda inanılmaz derecede abartılan bir gamepad.
Fiyatı 9. nesil xbox kontrolcü ile eşit ise kesinlikle PC için xbox kontrolcü tercih edilmelidir.

Her ne kadar charging dock ve hall effect analog avantajları olsa da orijinalinde resmi bir nintendo switch kontrölcüsüdür ve hem ergonomisi switch pro controllera benzer, hem de tuş dizilimi Nintendo Switch tuş dizilimidir. Bu da PC de oyunlarda kafa karışıklığına sebep olur. Ekranda Press A yazar, sizin kas hafızanız sürekli olarak B tuşuna gider ve sizi yanıltır. Bunu yazılımsal olarak değiştirebilirsiniz ancak fiziksel olarak sürekli A yerine B tuşuna basıyor olmak da tamamen rahat hissettirmez.

Xbox kontrolcüsü teknik olarak her açıdan daha geride de olsa resmi yazılım desteği ve daha iyi ergonomisi ile PC için 1 adım önde.

Daha önce başka bir konuda yapmış olduğum yorumu aynen yapıştırıyorum

8BitDo Bluetooth bu forumda inanılmaz derecede abartılan bir gamepad.
Fiyatı 9. nesil Xbox kontrolcü ile eşit ise kesinlikle PC için Xbox kontrolcü tercih edilmelidir.

Her ne kadar charging dock ve hall effect analog avantajları olsa da orijinalinde resmi bir Nintendo Switch kontrölcüsüdür ve hem ergonomisi Switch Pro controllera benzer, hem de tuş dizilimi Nintendo Switch tuş dizili midir? Bu da PC de oyunlarda kafa karışıklığına sebep olur. Ekranda Press A yazar, sizin kas hafızanız sürekli olarak B tuşuna gider ve sizi yanıltır. Bunu yazılımsal olarak değiştirebilirsiniz ancak fiziksel olarak sürekli A yerine B tuşuna basıyor olmak da tamamen rahat hissettirmez.

Xbox kontrolcüsü teknik olarak her açıdan daha geride de olsa resmi yazılım desteği ve daha iyi ergonomisi ile PC için 1 adım önde.

Arada neredeyse ergonomi olarak fark yok. Xbox 9. nesile 2.4 GHz dongle için ekstra para vereceğime teknik özelliği daha iyi 2.4GHz bağlantı yapabileceğim bir modeli tercih ederim. Tuş olarak da PC'ye bağlayınca kolu Xbox kolu gibi algılıyor. Gene Xbox düzenine göre oyunda çıkıyor zaten gamepad kullanmaya alışkın biriysen sorun olmaz. Ben Hem PS5 - Hem PC hemde switch üzerinde farklı dizilim ile oynuyorum. Zaten oyun oynarken kola bakmadan oynuyorsun.

Arada neredeyse ergonomi olarak fark yok. Xbox 9. nesile 2.4 GHz dongle için ekstra para vereceğime teknik özelliği daha iyi 2.4GHz bağlantı yapabileceğim bir modeli tercih ederim. Tuş olarak da PC'ye bağlayınca kolu Xbox kolu gibi algılıyor. Gene Xbox düzenine göre oyunda çıkıyor zaten gamepad kullanmaya alışkın biriysen sorun olmaz. Ben Hem PS5 - Hem PC hemde switch üzerinde farklı dizilim ile oynuyorum. Zaten oyun oynarken kola bakmadan oynuyorsun.
25 yıldır gamepad kullanıyorum ve rahatsız oluyorum. Demek ki kişiden kişiye değişen bir durum ve benim deneyimim bu yönde. Ben hangi cihazda oynuyorsam kas hafızam direkt olarak o cihazın tuş dizilimine göre hareket ediyor. Mesela Switch de oynuyorsam press A yazdığında A tuşuna basarım ancak o kolu alıp PC'ye bağladığımda karşıma Xbox tuş dizilimine göre press A yazdığında otomatikman kol üzerindeki A tuşuna basıyorum ve aslında B tuşuna basmış oluyorum.

Ayrıca windows üzerinde Xbox kolu gibi algılıyor cümlesi biraz geniş olmuş. Normal şartlarda windows bu cihazı switch pro kontrolcüsü olarak algılar, çünkü resmi olarak desteği var. Ama steam sayesinde bunu xbox kontrolcüsü olarak veya sıradan bir xinput girdisi olan bir kontrolcü olarak gösterebilirsiniz. Her iki şekilde de resmi xbox lisansı değildir bahsettiğiniz şey.

25 yıldır gamepad kullanıyorum ve rahatsız oluyorum. Demek ki kişiden kişiye değişen bir durum ve benim deneyimim bu yönde. Ben hangi cihazda oynuyorsam kas hafızam direkt olarak o cihazın tuş dizilimine göre hareket ediyor. Mesela Switch de oynuyorsam press A yazdığında A tuşuna basarım ancak o kolu alıp PC'ye bağladığımda karşıma Xbox tuş dizilimine göre press A yazdığında otomatikman kol üzerindeki A tuşuna basıyorum ve aslında B tuşuna basmış oluyorum.

Ayrıca Windows üzerinde Xbox kolu gibi algılıyor cümlesi biraz geniş olmuş. Normal şartlarda Windows bu cihazı Switch Pro kontrolcüsü olarak algılar, çünkü resmi olarak desteği var. Ama Steam sayesinde bunu Xbox kontrolcüsü olarak veya sıradan bir Xinput girdisi olan bir kontrolcü olarak gösterebilirsiniz. Her iki şekilde de resmi Xbox lisansı değildir bahsettiğiniz şey.

Xbox lisansı olarak değil zaten çoğu oyunu steam'den oynadığımız için sorun olmuyor. Aynı zamanda PC'de Razer Wolverine V2 Pro da kullanıyorum. O mesela PS5 diziliminde bir kol. Eğer kola bakmadan oynama refleksi geliştirdiyseniz zaten direk basabiliyorsunuz. Kol'un tuş dizilimi önemsiz oluyor.

Xbox lisansı olarak değil zaten çoğu oyunu steam'den oynadığımız için sorun olmuyor. Aynı zamanda PC'de Razer Wolverine V2 Pro da kullanıyorum. O mesela PS5 diziliminde bir kol. Eğer kola bakmadan oynama refleksi geliştirdiyseniz zaten direk basabiliyorsunuz. Kol'un tuş dizilimi önemsiz oluyor.
Sizin için önemsiz olan bir başkası için önemli olabilir. Bunu neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz acaba? Kola bakarak oynayan mı var zaten ?
Razer Wolverine V2 Pro resmi lisanslı bir PS kontrolcüsü ve Steamde birçok oyunda Playstation tuş dizilimi mevcut. Ha değil ise o oyunu yine xbox koluyla oynayarak daha rahat ederim o ayrı.

Daha önce başka bir konuda yapmış olduğum yorumu aynen yapıştırıyorum.

8BitDo Bluetooth bu forumda inanılmaz derecede abartılan bir gamepad.
Fiyatı 9. nesil Xbox kontrolcü ile eşit ise kesinlikle PC için Xbox kontrolcü tercih edilmelidir.

Her ne kadar charging dock ve hall effect analog avantajları olsa da orijinalinde resmi bir Nintendo Switch kontrölcüsüdür ve hem ergonomisi Switch Pro controllera benzer, hem de tuş dizilimi Nintendo Switch tuş dizili midir? Bu da PC de oyunlarda kafa karışıklığına sebep olur. Ekranda press a yazar, sizin kas hafızanız sürekli olarak b tuşuna gider ve sizi yanıltır. Bunu yazılımsal olarak değiştirebilirsiniz ancak fiziksel olarak sürekli a yerine b tuşuna basıyor olmak da tamamen rahat hissettirmez.

Tuş dizilimi Xbox için olan versiyonuda mevcut 8BitDo Ultimate'in. 3 ay sonra drift yapmaya başlayacak olan Xbox kolunu almayı pek mantıklı bulmuyorum.

Geri
Yukarı