2000 TL İkinci El Sistem Toplama

X4 950'yi gereksiz abartıyorlar çoğu oyunda yetersiz halbuki. G4560 o bütçe için gayet yeterli bir işlemci ayrıca AMD sistemler RAM hızından çok etkileniyor ve bu da fazladan masraf demek. Önü açık sistem önü açık sistem diye diye işlemciden pahalı anakart aldırıyorlar zaten altı ve yedinci nesil i5, i7'ler gücünden bir şey kaybetmedi ki. Hatta şuan ikinci nesil anakartı olanlar i7 2600K tarzı işlemciyle 1080 dahil takabiliyorlar yani yükseltme açısından içiniz rahat olsun.

@Kalanlı Bölme abarttığımız falan yok, ilerde rahatça yeni nesil Ryzen işlemcilere geçilebilir. Güncelleme yapmayacaksa G4560 öneriyoruz zaten. RAM olarak 3000Mhz RAM 397₺ iken 2133Mhz 371₺, ben yeterince fiyat farkı göremiyorum.
Anakart konusunda, ilerde 300-400₺ vermektense şimdi 50₺ daha fazla verip ilerde de kullanmayı yeğlerim. 2600K'nın konuyla ne alakası var, anlamadım? Biz işlemci güncellemekten bahsediyoruz. Siz G4560'a 1080 takamazsınız, anakartı ve işlemciyi yenilemek zorunda kalırsınız. AMD'de ise sadece işlemciyi yenileyerek yapabiliyoruz.

Arkadaşlar şöyle düşündüm ki upgrade yapılacak sistem önermektense ortalama bir sistem önerseniz daha çok sevinebilirim. Ben zamanında i5-4460 + GTX 760 ile her oyunu 1080p full ayarda oynuyordum, şu an belki oynatmaz güncel oyunları ama ortalama GTX 950 ve i5-4460 ayarında bir sistem lazım bana. APU lara da gram güvenmiyorum bana göre çöpten farksızlar. Bütçesi düşük birisi olarak söylüyorum ki APU sistemler tamamen fakir tesellisi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı