2000 TL İle Toplama Oyun Bilgisayarı

Çok gereksiz masraflar yapılmış diyorsun fakat senin topladığın sistem yukarıdaki 2 sistemden daha saçma olmuş. 1800tl limiti olan birisine gidipte gtx 770 veremessin. Bütçede açıklar çıkar ve diğer parçaların kalitesini düşürmek zorunda kalır. Bence hiç kafa karıştırmamalı. Yukarıdaki ilk iki sistem gayet makuldür.

Çok gereksiz masraflar yapılmış diyorsun fakat senin topladığın sistem yukarıdaki 2 sistemden daha saçma olmuş. 1800tl limiti olan birisine gidipte gtx 770 veremessin. Bütçede açıklar çıkar ve diğer parçaların kalitesini düşürmek zorunda kalır. Bence hiç kafa karıştırmamalı. Yukarıdaki ilk iki sistem gayet makuldür.

Saçma olan ve kalitesi düşen parçaları söyler misin? Tek modül 8gb RAM önermişsiniz, kasa kalitesiz, 1tb HDD alabilirken 500gb neden? önerdiğiniz anakart ekran kartından pahalı. Böyle saçma bir sistem olabilir mi? bilmiyorsanız insanları yanlış yönlendiremezsiniz!

- - - Güncellendi - - -

Bu arkadaş parayı çöpe atmayacak. Oyun sistemi toplayacak.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar sanırım anakartta birliğe varamadık benim en son yazdığım sistemde bf4,craysis 3 vb. güzel oyunları (gta 5 çıkınca) oynayabilirmiyim ?
Sen dediğim sistemi topla, söz ettiğin oyunları ultra ayarlarda oynayacaksın.

- - - Güncellendi - - -

Oğuz?

TC Emin Caner Ertaç senin önerin iyi gibi saol

AMD A8 6600K SOKET FM2 3.9GHZ 4MB CACHE 32NM İŞLEMCI + HD8570D GPU 332 TL

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART 320 TL

CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE PRO DDR3 1866MHZ CL9 SIYAH SOĞUTUCULU RAM 234 TL

COOLER MASTER CMP-350 500W MIDT ATX SİYAH KASA 180 TL

ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI 467 TL

ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 62 TL

SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 169 TL

TOPLAM 1764 TL

Peki bu nasıl işlemci ısınır mı? Yani kutudan çıkan soğutucu yeterli mi ?

Ya işlemci ne olursa olsun FX serisi alınmalı bence. Kutudan çıkan soğutucuda yetmeyebilir. Ben eski sistemim de AMD ATHLON X4 stok fan'la kullanıyordum, oyunlar da 60 derece'yi bile geçiyordu bazen. Şimdi FX 8350 ile HYPER 103 kullanıyorum yük altında 37 derece'yi geçtiğini görmedim. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı