2000 TL monitör önerisi

Bende bunu ips monitör diye aldım bakalım ne çıkacak çok merak ediyorum. Arkadaşın attığı model VA panel olduğu için almadım. Bazen böyle ucuz modeller insanı şaşırtabiliyor. Baktım çok boktan çıktı satıcı Hepsiburada bende premium üyeyim anında iade ederiz artık 😄
Bazı VA paneller İPS panellere göre daha fiyat performans haberin olsun.
Örneğin bu modeli forumda çok önerirler bu bütçe de bende öneririm.

Attığım modellerden birisini veya illa 100Hz olması zorunlu ise bu modeli almaniz daha doğru olurdu.
Çerçevesi çok kalın gözüküyor, bunu alacağıma 75 Hertz kaliteli bir şey alırım daha iyi.

@ÖmerKu bu attığın modeli bizzat alıp iade etmiş birisiyim. hatta ödemesi bu sabah yattı kartıma. renkleri berbattı soluk cansız kafanı hafif sağa sola döndür renkler dahada kötü hale geliyordu. birde ucuz yollu ips deneyim dedim.

@ÖmerKu bu attığın modeli bizzat alıp iade etmiş birisiyim. Hatta ödemesi bu sabah yattı kartıma. Renkleri berbattı soluk cansız kafanı hafif sağa sola döndür renkler daha da kötü hale geliyordu. Bir de ucuz yollu IPS deneyim dedim.

VA panellerin görüş açıları IPS panellere göre daha dar olur zaten ama aldığınız modelin sorunlu olduğunu düşünüyorum ben çünkü bende VA kullanıyorum gayet canlı yani ve bu attığım monitör daha iyi uzay renk alanına sahipti diye biliyorum, benimki daha düşük. Ayrıca kalibrasyon veya ayar falan deneseydiniz iade etmeden önce belki işe yarardı. Benim monitörümde kalibrasyon öncesi kötüydü, MSI monitörün 220 nit parlaklığı var benim monitörüm 250 nit ve %98 parlaklık anca yetiyor fabrika çıkışı %78 gibi düşük bir parlaklık ile geliyor baya renksiz gözüküyor öyle düşün. 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı