2000 TL monitör önerisi

hasanboz

Kilopat
Daha fazla  
2000 TL'den daha az olursa daha iyi olur. TN panel almak mı daha iyi yoksa IPS panel mi? Çoğunlukla Valorant oynuyorum. Valorant'a göre daha az sıklıkla oynasam da hikayeli oyunlar da oynuyorum. Dizi, film fazla izlemiyorum. Şu anda LG Flatron W1954S-PF (5 ms tepkime süresine sahip ve 1440X900 TN panel) kullanıyorum. Önceden de ASUS VP228H (1920X1080, 1ms ve TN panel) kullanıyordum. Ben bu aradaki gecikme farkını gözle göremedim açıkçası.

TN panel renk konusunda IPS ekranların çok gerisinde. Aşırı iyi TN paneller belki iyi olabilir ama attığınız modelin aşırı iyi olduğunu düşünmüyorum.

20Hz ve 0.5ms gibi anlaması imkansız ufak farkları renk kalitesine ve 400TL'ye değişmeyin, TUF olan gayet iyi.

Bende AOC C24G2U monitör var. IPS panel, arada gecikme farkı falan sıfır. TN panelden geçince gözlerim bayram etti. Bende Valorant oynuyorum genelde, hiç fark hissetmedim. TUF monitörü öneriyorum. 165HZ 0.5 MS gibi değerlere pazarlama stratejisi olarak bakıyorum.

İlk attığın VG249Q alabilceğin o fiyata en iyisi bayadır araştırdım yakın zamanda bende alacağım. Kutu içeriğinde HDMI kablosu çıkıyor. Paugge V1.2 DP alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı