2000 TL palm-claw tutuş oyuncu mouse önerisi

Bütçe
2000

Yunus YENER

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Palm ve claw tutuş şekli kullanıyorum. El ölçüm avuç başlangıcından orta parmak ucuna kadar 20cm. Genelde rekabetçi FPS oyunlar oynuyorum.

Özellikle oyuncu fareler için her ne kadar ergonomi öncelikli önem arz etse de, kullanacağım ekipmanın Switch ve sensör gibi teknik özellikleride benim için oldukça önemli. Kablolu tercihimdir fakat kablosuz olsa dahi kablolu kullanabilmem gerekli. Yeni oyuncu farelerinda her ne kadar kablolu ve kablosuz kullanım arasındaki gecikme farkları neredeyse ortadan kalkmış olsa da oyun oynarken kablolu kullanmayı tercih edenlerdenim. Renk olarak siyah olması daha iyi olur.

Kaliteli ürünleri olduğunu duyduğum Ninjutso, pulsar, Lamzu gibi markalar hakkında çok fikrim yok. Genelde Razer, ASUS, Zowie, SteelSeries, Corsair vb. markalar hakkında bilgi sahibiyim.

Aklımdaki alternatif ROG Gladius III / ROG Gladius III aimpoint. Sebebi şu ki kavyem ROG STRIX flare II. Gladius III modelinin incelemelerinde kaliteli olduğunu gördüm ve ortamımla uyum sağlayacağını düşünüyorum. Elime ne denli uyar emin değilim sadece. Sizce tercih edilebilir mi? Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Lamzu Atlantis sizin için uygun. Birkaç aydır kullandığım ve çok memnun kaldığım bir fare. Kablosuz ile kablolu arasındaki gecikme farkını robot bile fark edemez fakat kablolu oynayacaksanız sizin bileceğiniz iş. Kablosuzun tadını bir kez aldıktan sonra kablo ile kullanırken taş taşıyor gibi hissediyorum elimde.

Lamzu için renk seçenekleri tükenmiş.

Lamzu Atlantis ve stoğa girerse eğer Ninjutso Sora, bu fiyat bandındaki en iyi 2 ürün.

Lamzu Atlantis sizin için uygun. Birkaç aydır kullandığım ve çok memnun kaldığım bir fare. Kablosuz ile kablolu arasındaki gecikme farkını robot bile fark edemez fakat kablolu oynayacaksanız sizin bileceğiniz iş. Kablosuzun tadını bir kez aldıktan sonra kablo ile kullanırken taş taşıyor gibi hissediyorum elimde.
Rtings verilerine göre birçok güncel üründe 0.4 ile 0.6ms civarı gecikme var sadece. Konuda da belirttiğim gibi aradaki fark neredeyse yok denecek kadar artık ancak ah şu alışkanlıklar...

Kablosuz ve kablolu birlikte kullanabildiğim sürece sadece kablolu olması şart değil tabi. Bu arada Lamzu'nun siyah rengi tükenmiş sanırım.

@ikseroo XM2we siyah renk seçeneği var fakat dediğiniz gibi Lamzu Atlantis de tek renk seçeneği kalmış maalesef. Lamzu ile aralarındaki fiyat farkının temel sebebi PAW3370 ve PAW3395 sensörlerinden kaynaklı sanırım.

@Lisser Sürekli Lamzu, Endgame ve Ninjutso önerilmesinin sebebi sadece sensör kalitesi mi?

Peki bu modeller varken piyasadaki Razer, Asus, Zowie vb. diğer markalara bakmaya gerek yok mu diyorsunuz?

Rtings verilerine göre birçok güncel üründe 0.4 ile 0.6ms civarı gecikme var sadece. Konuda da belirttiğim gibi aradaki fark neredeyse yok denecek kadar artık ancak ah şu alışkanlıklar...

Kablosuz ve kablolu birlikte kullanabildiğim sürece sadece kablolu olması şart değil tabi. Bu arada Lamzu'nun siyah rengi tükenmiş sanırım.

@ikseroo XM2we siyah renk seçeneği var fakat dediğiniz gibi Lamzu Atlantis de tek renk seçeneği kalmış maalesef. Lamzu ile aralarındaki fiyat farkının temel sebebi PAW3370 ve PAW3395 sensörlerinden kaynaklı sanırım.

@Lisser Sürekli Lamzu, Endgame ve Ninjutso önerilmesinin sebebi sadece sensör kalitesi mi?

Peki bu modeller varken piyasadaki Razer, Asus, Zowie vb. diğer markalara bakmaya gerek yok mu diyorsunuz?
Sensör de önemli özelliklerden bir tanesi ama başka nedenleri de var. Hafifliği, Switch'i, Skatez kalitesi, Shape'i, IPS değeri vesaire bir sürü önemli özellik var. Sensör olarak piyasadaki en iyi sensör Razer Focus Pro+ şuan, Viper V2 Pro / Deathadder V3 Pro'da falan bulunuyor. Bu fiyatlarda bulunursa onlarda tercih edilebilir, peteksiz bir şekilde şuan en hafif mouse Ninjutso Sora. 2K bandında Lamzu ve Sora en mantıklısı şuan.

1) palm için sarı siteden ikinci el birkaç gün kullanılmış deathadder v3 pro bakabilirsiniz pazarlık yapıp---
2) claw içnise en iyisi xm2we, lamzudan daha iyi bir fare bence. dış kaplaması çok daha iyi (lamzunun siyah rengi dışındaki renkleri ele çok yapışmıyor), pili daha iyi, tuşları optik daha iyi çünkü double click sorunu yok ve tepkimesi daha hızlı. (lamzu tuşları da optik olmayan en iyi tuşlardır gerçi ama ben optik tercih ederim her zaman) şekil olarak zaten lamzu xm2 klonu olarak çıktı, lamzunun tek iyi olduğu kısım sensör ki onda da gecikme süresi olarak xm2'nin performansı daha iyi (daha düşük gecikmeye sahip), 3395'te sadece motion sync teknolojisi artısı var onu da hissetmeniz çok zor 3370'le kıyaslarken. ayrıca optik tuşların gecikmesi de daha iyi evet. uzun lafın kısası illaha lamzu alacağım derseniz 500tl farkı daha çok kutu içeriğine verirsiniz, bir de garanti konusunda daha iyi olan wraith esportsa verirsiniz çünkü yurtdışında bile lamzudan da çok beğenilen bir fare halinde şu an xm2.
3) palm için deathadder v3 kablolu da alabilirsiniz ama şu an bi tık pahalı 1850 tl'ye, performans olarak v3 pro ile aynı hatta daha iyi ama kablosu var. dünya üzerindeki en iyi ergonomik faredir kendisi. katana superlight da çok iyidir ama gereksiz pahalı ve artık eskimeye başlamış bir fare. glorious model D wireless 1200 civarı bulursanız da palm için güzel bir seçenek olur ama RGB kapamalısınız

@Lisser @pmanx Gayet açıklayıcı oldu dostlar teşekkürler. Hafta sonu Razer V2 Pro, Viper 8KHz, Razer Basilisk V3 Pro ve ROG Gladius III AimPoint deneyimleme şansım oldu. Bu dört farede kullanım noktasında mevcut faremden daha iyiydi. Sadece Basilisk V3 Pro her ne kadar tutuşta rahat hissettirsede rekabetçi oyunlar için bana göre gereksiz ağır. DeathAdder V3 Pro ise palm tutuşa daha müsait bir mouse gibi ve fiyatı bir tık fazla. Ninjutso Sora almayı düşündüm fakat önsipariş verilebiliyor sadece. Bana daha erken tarihte yeni bir mouse lazım maalesef.

Neden XM2we veya Lamzu Atlantis tercih etmedim?
- Lamzu'nun hoşuma giden renk seçeneği yok maalesef.
- XM2we ise sadece shape olarak tam manasıyla uymayacak hissiyatı verdi tepe yüksekliğinden ötürü. Sanki claw tutuşa zorlarmış gibi geldi. @pmanx Dediğiniz gibi tam bir claw grip faresi gibi. Benim tutuş şeklim relaxed claw veya claw-palm melezi bir tutuş.

Şimdi gelelim kritik soruya. 🤔

1) Sizce ASUS cashback ile 1.585 TL'ye gelecek olan ROG Gladius III AimPoint mi almalıyım? (Teknik özelliklerine göre neredeyse imkansız bir fiyata sahip olmuş olacağım.)

2) 1.000 TL'ye Razer Viper 8KHz mi alayım? (8k değil, muhtemelen 1K da kullanacağım sistemim yetmesine rağmen.)

3) Razer Viper 2 Pro mu almalıyım?

@Lisser @pmanx Gayet açıklayıcı oldu dostlar teşekkürler. Hafta sonu Razer V2 Pro, Viper 8KHz, Razer Basilisk V3 Pro ve ROG Gladius III AimPoint deneyimleme şansım oldu. Bu dört farede kullanım noktasında mevcut faremden daha iyiydi. Sadece Basilisk V3 Pro her ne kadar tutuşta rahat hissettirsede rekabetçi oyunlar için bana göre gereksiz ağır. DeathAdder V3 Pro ise palm tutuşa daha müsait bir mouse gibi ve fiyatı bir tık fazla. Ninjutso Sora almayı düşündüm fakat önsipariş verilebiliyor sadece. Bana daha erken tarihte yeni bir mouse lazım maalesef.

- XM2we ise sadece shape olarak tam manasıyla uymayacak hissiyatı verdi tepe yüksekliğinden ötürü. Sanki claw tutuşa zorlarmış gibi geldi. @pmanx Dediğiniz gibi tam bir claw grip faresi gibi. Benim tutuş şeklim relaxed claw veya claw-palm melezi bir tutuş.

1) Sizce ASUS cashback ile 1.585 TL'ye gelecek olan ROG Gladius II'i AimPoint mi almalıyım? (Teknik özelliklerine göre neredeyse imkansız bir fiyata sahip olmuş olacağım.)

2) 1.000 TL'ye Razer Viper 8KHz mi alayım? (8k değil, muhtemelen 1K da kullanacağım sistemim yetmesine rağmen.)

Bütçe çıkıyor ise viper v2 pro. Asus olanı bilmiyorum. Diğeri zaten kablolu 1k bütçe'de alınır.

1) Sizce ASUS cashback ile 1.585 TL'ye gelecek olan ROG Gladius III AimPoint mi almalıyım? (Teknik özelliklerine göre neredeyse imkansız bir fiyata sahip olmuş olacağım.)

hocam xm2we sevmediyseni sora da lamzu da olmaz zaten çünkü hepsi aynı şekil sora sadece daha küçük versiyonu. deathadder v2 pro sarı siteden ikinci el almak iyi olabilir eğer palm severseniz ama relaxed claw için viper v2 pro da çok iyi olur ya da kablo sorun değilse 8k hz ama viperlarda avcunuz boş kalır biraz o da palm hybrid tutuyorsanız bilemedim. kısacası hepsi çok iyi fareler

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı