2000 TL QHD 144Hz Monitör Önerisi

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. Sistemim için QHD çözünürlüğünde, 144Hz tazeleme hızına sahip monitör alacağım. Büyük ihtimal yeni RTX 3000 serisi kartlar ile kullanacağım. 2000 TL civarı bütçem var. Bu monitör nasıldır? Daha iyisi bulunabilir mi? 4ms ile 1ms arasındaki fark hissedilmez değil mi? Teşekkürler.

Son düzenleme:
5ms ve üstü değilse gayet güzel alınır. Oyuncuların çoğu 1-4ms arasındaki farkı kolay kolay fark edemez.
Teşekkürler hocam. Bu arada içinden HDMI 2.0 kablo çıkıyormuş. 2K 144Hz ve FreeSync destekliyormuş. Ancak G-Sync açabilmek için Display Port gerekiyormuş. Samsung'a sorduğumda böyle söylediler. G-Sync konusunda sıkıntı yaşamam değil mi?

Teşekkürler hocam. Bu arada içinden HDMI 2.0 kablo çıkıyormuş. 2K 144Hz ve FreeSync destekliyormuş. Ancak G-Sync açabilmek için Display Port gerekiyormuş. Samsung'a sorduğumda böyle söylediler. G-Sync konusunda sıkıntı yaşamam değil mi?
HDMI 2.0 ile 144Hz alınmıyor diye biliyorum. 144Hz alabilmek için Dp bağlaman lazım. G-sync için de sıkıntı olmaz

HDMI 2.0 ile 144Hz alınmıyor diye biliyorum. 144Hz alabilmek için Dp bağlaman lazım. G-sync için de sıkıntı olmaz

Hocam bu tabloda 144Hz alınabiliyor diyor.

WhatsApp Image 2020-05-11 at 13.56.30.jpeg

HP ile Samsung arasında mı kaldınız?

Neredeyse hepsinin arasında kayboldum desem daha doğru olur. Ama hala ne alacağımı bilmiyorum cs go ağırlıklı diğer oyunları da oynuyorum. 27 inç 144 hz 4ms 2k Samsung almayı düşünüyorum. 2100 TL bu fiyat bandına alabileceğim en iyisi bu gibi yada 24 inç bakıp 144hz 1080p 1 ms alacağım onlarda 1800 1900 arası. 2. El viewsonic Vg2401 buldum fakat garantisi bitmiş. 1150tl bunu almayı da düşünmüyor değilim.

Hocam bu tabloda 144Hz alınabiliyor diyor.

Alınıyor fakat g Sync olayını tam net bende bilmiyorum büyük ihtimalle onu da destekler diye düşünüyorum.

Samsung'un bu modelinin bu denli ucuz olmasını bir türlü anlamıyorum. Ben de almak istiyorum ama kabullenemiyorum bu kadar ucuz oluşunu. Bu fiyata hem 2K hem 144 Hz.. 4 ms'nin 1 ms'li olanı da var o da sadece 200 lira daha pahalı. 2300TL.. Bi de kavisli va panel diyor.

Yine Samsung'un kendi monitörleri var FHD 75 Hz falan ama bununla aynı fiyat neredeyse...Diğer markalarda bu özellikler zaten direk 3000'e yakın en az.. Bu monitörü almak resmen risk gibi bir şey bence. Renkleri falan mı aşırı kötü acaba nedir.. biri alsa da bi yorumlasa.

Ben aldım sabah geldi monitörüm bu saate kadar başındaydım eski monitör Acer 27 Inc KG271CBMIDpx 1080P arada uçurum var açık ara Samsung fark atıyor 2 K olması renklerinin canlılığı falan gayet güzel 4 ve 1 ms farkı hissedilmiyor hem de hiç. Gecikme yok takılma yok G-SYNC'e uyumlu vesa sürümü 1.2 HDMI ile 60 Hz DP ile 144 Hz OC yapıp 157 Hz'de kullanıyorum. Peki neden ucuz 2018 model bir monitör HDR yok ayaklar sabit sağa sola dönüş yok bu sebeble ile olabilir.

Ben aldım sabah geldi monitörüm bu saate kadar başındaydım eski monitör Acer 27 Inc KG271CBMIDpx 1080P arada uçurum var açık ara Samsung fark atıyor 2 K olması renklerinin canlılığı falan gayet güzel 4 ve 1 ms farkı hissedilmiyor hem de hiç. Gecikme yok takılma yok G-SYNC'e uyumlu vesa sürümü 1.2 HDMI ile 60 Hz DP ile 144 Hz OC yapıp 157 Hz'de kullanıyorum. Peki neden ucuz 2018 model bir monitör HDR yok ayaklar sabit sağa sola dönüş yok bu sebeble ile olabilir.

Bana biraz piyasaya tutunma çabası olarak geldi nedendir bilmem. Çünkü yanında güncel bir oyun vermesi ve bu kadar özelliği bu fiyata sunması buna işaret ediyor gibi. Pek kullanan olmadığo için fiyattan vurarak ve hediye vererek aldırmayı deniyor. Beni korkutan tek yanı ms olayı. 1ms bile yeri geliyor 7 8 ms kere çıkıyor. 4 ise 12 15i görür gibi. Test etme yada bunu test eden bir site bileniniz var mı?

Bana biraz piyasaya tutunma çabası olarak geldi nedendir bilmem. Çünkü yanında güncel bir oyun vermesi ve bu kadar özelliği bu fiyata sunması buna işaret ediyor gibi. Pek kullanan olmadığo için fiyattan vurarak ve hediye vererek aldırmayı deniyor. Beni korkutan tek yanı ms olayı. 1ms bile yeri geliyor 7 8 ms kere çıkıyor. 4 ise 12 15i görür gibi. Test etme yada bunu test eden bir site bileniniz var mı?
Piyasası var zaten samsung un samsungu ucuz yapan paneli kendileri üretiyorlar. zaten 3 firma monitör için panel üretiyor SAMSUNG, LG, WİNSTAR, Paneli kendisi ürettiği için dier markalardan her zaman daha ucuza ürün çıkarta biliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı