QHD 144Hz IPS Monitör Önerisi

Bütçe
3.500TL

Emir Erdal

Decapat
Daha fazla  
İncehesap'ın MSI Günlerinden aldığım MSI Optix monitörümü rahatsız edici ghosting sorunundan dolayı iade etmek durumunda kaldım. VA panellerde sık görülen bir durummuş ghosting ama ürüne güvenip olmaz diye beklemiştim, oldu :) O yüzden VA panelden IPS panele geçiş yapmak istiyorum. Curved ekran yerine düz ekrana geçiş yapıp IPS olmasından genel ekstra fiyatı hafifletmek istiyorum. Önerebileceğiniz bir monitör var mı? RTX 3060Ti sistemde kullanılacak o yüzden G-Sync özelliği olursa iyi olur ama fiyata çok bindiriyorsa önemli de değil o kadar.

Aradığım özellikler:
-144Hz
-QHD çözünürlük
-1ms gecikme iyi olur ama şansımı çok da zorlamak istemiyorum. 4ms'e kadar çıkabilirim sanırım.

Ayrıca VA panellerdeki ghosting sorunu gibi IPS panellerde dikkat etmem gereken sorunlar var mı?

Hocam verdiğiniz kriterlerde şuan ki piyasada kaliteli monitör bulmanız çok zor.

LG 27GL850 buldum. Baya güzel bir monitöre benziyor ve sıkça öneriliyor. Onun için 4.000TL'ye esneyebilirim sanırım. Ama yine de aynı kalitede farklı önerilere de açığım. Esneye esneye 4.000TL'ye kadar geldim ama daha fazla çıkmak istemiyorum :)

Aklımda bir ürün vardı, hatırlayınca yazacağım hocam.

Haber bekliyorum sizden hocam. Teşekkürler şimdiden.

LG 27GL850, Dell S2721DGF ve HP Omen 27i üçlüsünden birini alabilirsiniz. Üçü de aynı Nano IPS paneli kullanıyor.

LG 27GL850 için üstteki arkadaş link atmış. Bu da HP Omen 27i linki:

Dell S2721DGF için İtopya'yı arayıp stok durumunu sorabilirsiniz. Eğer gelecekse LG ve HP markaları yerine Dell'i öneririm.

Çok değil daha geçen hafta başka birisine 3500 TL'ye önermiştim. Şu an 3750 TL olmuş. Fiyatı tekrar düşerse LG 27GL850 öneririm. Bu fiyata alınabilecek en iyi monitördür.
LG 27GL850-B 27" 1ms QHD G-Sync Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
LG 27GL850, Dell S2721DGF ve HP Omen 27i üçlüsünden birini alabilirsiniz. Üçü de aynı Nano IPS paneli kullanıyor.

LG 27GL850 için üstteki arkadaş link atmış. Bu da HP Omen 27i linki:

Dell S2721DGF için İtopya'yı arayıp stok durumunu sorabilirsiniz. Eğer gelecekse LG ve HP markaları yerine Dell'i öneririm.

LG 27GL850'nin kontrastı çok kötüymüş. Piyasadaki diğer modellere göre arada baya fark var diyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı