2000 TL RX 460 Sistem

yamank0per

Hectopat
Daha fazla  
Kendi çapımda bir şeyler topladım. Eksik gedik ne varsa yardımcı olursanız sevinirim.

2000 tl sistem.PNG

2400 mhz olan ramler 2x4 olduğundan tercih etmek istemedim hocam. İleride ikinci bir ram eklemek istediğimde boş slot kalmamış oluyor. Benim farkedebileceğim bir artış olur diyorsan değiştirebilirim ama. Kasa ve psu beraber almayı düşünüyordum ama daha kaliteli bir psu olsun diye everestin boş kasasını ve 80 plus bir corsair psu tercih ettim. Boş bir everest kasanın çok da kalitesiz olacağını zannetmiyorum aslında.

2400 mhz olan ramler 2x4 olduğundan tercih etmek istemedim hocam. İleride ikinci bir ram eklemek istediğimde boş slot kalmamış oluyor. Benim farkedebileceğim bir artış olur diyorsan değiştirebilirim ama. Kasa ve psu beraber almayı düşünüyordum ama daha kaliteli bir psu olsun diye everestin boş kasasını ve 80 plus bir corsair psu tercih ettim. Boş bir everest kasanın çok da kalitesiz olacağını zannetmiyorum aslında.
80+ seçmen bencede gayet mantıklı olmuş, Ben ramlarin çift slot oldugunda daha iyi performans verdiğini duydum tam olarak bilmiyorum fakat bence teknobiyotik'de Team 2x4 2400 mhz ram 250 TL arasında 40 gibi bir fark var bence team 2400 mhz ramlari tercih edebilirsin.Diğer parçalar bencede bu fiyat için iyi.Bide AMD işlemcilerin stok fanları cok gürültülü çalışıyor bütçen varsa bi sessiz cpu fanı alabilirsin.

80+ seçmen bencede gayet mantıklı olmuş, Ben ramlarin çift slot oldugunda daha iyi performans verdiğini duydum tam olarak bilmiyorum fakat bence teknobiyotik'de Team 2x4 2400 mhz ram 250 TL arasında 40 gibi bir fark var bence team 2400 mhz ramlari tercih edebilirsin.Diğer parçalar bencede bu fiyat için iyi.Bide AMD işlemcilerin stok fanları cok gürültülü çalışıyor bütçen varsa bi sessiz cpu fanı alabilirsin.

Youtubede 1300 tl sistem toplama videosunda görmüştüm. Yeni athlon işlemcilerin stok fanı cooler master tarafından üretiliyor. Yenilenen fan bir hayli sessiz çalışıyormuş.

AMD Athlon almayın Sinerjiden 1900tl ye skylake toplarsınız.

Vatan dışı toplayamıyorum malesef. İntel toplamak yerine o parayla da monitör almayı planlıyorum.

Youtubede 1300 tl sistem toplama videosunda görmüştüm. Yeni athlon işlemcilerin stok fanı cooler master tarafından üretiliyor. Yenilenen fan bir hayli sessiz çalışıyormuş.

Vatan dışı toplayamıyorum malesef. İntel toplamak yerine o parayla da monitör almayı planlıyorum.
Amd toplayacağınız sistem kısa ömürlü olacaktır. Ddr3 artık geride kaldı. Skylake alamıyorsanız ZEN i bekleyin derim. Vatan bilgisayar ile Sinerji nin fiyatlarını karşılaştırın. Bence çok saçma Vatan dan toplamak. Kredi kartı falan yoksa da 5₺ ye ininal alıp sinerjiden toplarsınız sistemi.

yaklasık 6 gün önce amd fx 8300 tabanlı sistem topladım stok fanını kullanıyorum yüklüyken 6000 RPM yüksüzken 3000 RPM'de dönüyor soğutması iyi ama gürültüsü aşırı fazla snaki evin içinden ucak kalkıyor ve bas agrısı yapıyor. AThlon kullanmadıgım için bir şey diyemem dediğin doğruysa gerek yok yeni bir sogutucuya.

İşlemci de Zen i bekleyebilirsin ya da İntel tabanlı bir işlemci al.Everest kasa normalde malzemesi kötüdür fakat bütçen düşük diye onu aldığını düşünüyorum.Güç kaynağını iyiki Corsair almışsın.Ekran kartı içinde biraz daha para biriktirip Asus Strix Gaming al daha iyidir bence

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı