2000 TL RX 460 Sistem

Vatandan bilgisayar toplamak çok saçma birşey fiyatları çok yüksek tutuyorlar. Sinerji ve Teknobiyotik'ten toplamak çok daha mantıklı.Benim önerim o sistemi toplamamanız FM2+ socket artık eskidi ve daha ucuz fiyata GTX 1050 alınabilir.Benim sistem tavsiyem;
Screenshot_2017-01-08-14-15-28.png

İntel işlemci ve ddr 4 rame geçmek fiyatı oldukça arttırıyor. 1050 2gb almak yerine rx 460 gb nin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. İntel sistemde yaklaşık 300-400 lira artıyor sistem maliyeti ve o parayla da monitör almayı planlıyorum.

Amd toplayacağınız sistem kısa ömürlü olacaktır. Ddr3 artık geride kaldı. Skylake alamıyorsanız ZEN i bekleyin derim. Vatan bilgisayar ile Sinerji nin fiyatlarını karşılaştırın. Bence çok saçma Vatan dan toplamak. Kredi kartı falan yoksa da 5₺ ye ininal alıp sinerjiden toplarsınız sistemi.

Ürünlerimi elden almayı tercih ettiğimden vatandan topluyorum. Açıkçası çok güvenemiyorum sinerji teknobiyotik tarzı sitelere. Bütçemi biraz daha arttırabilirsem şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum intel tabanlı:

1050 ti li sistem.PNG

İşlemci de Zen i bekleyebilirsin ya da İntel tabanlı bir işlemci al.Everest kasa normalde malzemesi kötüdür fakat bütçen düşük diye onu aldığını düşünüyorum.Güç kaynağını iyiki Corsair almışsın.Ekran kartı içinde biraz daha para biriktirip Asus Strix Gaming al daha iyidir bence

Boş bir everest kasanın çok da kalitesiz olduğunu düşünmediğim için tercih ettim. En kötü fanları değişirim diye düşünüyorum. Yukarıda bütçeyi artırırsam alabileceğim sistemi de attım. Bi göz atın.

İntel işlemci ve ddr 4 rame geçmek fiyatı oldukça arttırıyor. 1050 2gb almak yerine rx 460 gb nin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. İntel sistemde yaklaşık 300-400 lira artıyor sistem maliyeti ve o parayla da monitör almayı planlıyorum.

Ürünlerimi elden almayı tercih ettiğimden vatandan topluyorum. Açıkçası çok güvenemiyorum sinerji teknobiyotik tarzı sitelere. Bütçemi biraz daha arttırabilirsem şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum intel tabanlı:

Eki Görüntüle 208848

Boş bir everest kasanın çok da kalitesiz olduğunu düşünmediğim için tercih ettim. En kötü fanları değişirim diye düşünüyorum. Yukarıda bütçeyi artırırsam alabileceğim sistemi de attım. Bi göz atın.
Kardeş bence güven herkes topluyor sistem Sinerjiden. Hem elden alacağın mağazada bütün parçaların olacağı ne malum? Bak 100tl daha fazla vererek i3 6100-Gtx1060 alınabiliyor. Hala kararlıysan zararlı çıkacağın kesin. İnternetde başına birşey mi geldi de güvenemiyorsun?
Ekran Görüntüsü (35).png

Kardeş bence güven herkes topluyor sistem Sinerjiden. Hem elden alacağın mağazada bütün parçaların olacağı ne malum? Bak 100tl daha fazla vererek i3 6100-Gtx1060 alınabiliyor. Hala kararlıysan zararlı çıkacağın kesin. İnternetde başına birşey mi geldi de güvenemiyorsun?Eki Görüntüle 208885

İnternette çok fazla yazı görüyorum. Kutuların çok sağlam ulaşmadığına ve müşteri hizmetlerinin çok iyi çalışmadığına dair. Teknobiyotiğe ne diyorsun? Ayrıca önerdiğin Dark Argon kasa iş görür mü? rx470 o kadar ucuzsa düşünmeden geçemem önerini. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• upload_2017-1-8_22-14-51.png
    upload_2017-1-8_22-14-51.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 196
İnternette çok fazla yazı görüyorum. Kutuların çok sağlam ulaşmadığına ve müşteri hizmetlerinin çok iyi çalışmadığına dair. Teknobiyotiğe ne diyorsun? Ayrıca önerdiğin Dark Argon kasa iş görür mü? rx470 o kadar ucuzsa düşünmeden geçemem önerini. Şimdiden teşekkürler.
Dark Argon u aslında pek önermem. Bütçen yeterse daha iyisini al. Öylesine koydum o kasayı. Akasa Venom LX alabilirsin bütçen elverirse.

Rx 470 şu an almak istediğin işlemci ile de, i3 6100 ile de dar Boğaz yapacak. Bende Msi rx 470 + amd athlon x4 880k var ve dar Boğaz yapıyor. Forumu biraz araştırsan görürdün.

Msi rx 470 kullanacaksan direk bütçeni en az i5 skylake işlemcilere kadar yükseltmen gerek. Şu an halihazırda koyduğun resimdeki sistem ile i3 + rx 470 den daha iyi performans alacağın %100

Rx 470 şu an almak istediğin işlemci ile de, i3 6100 ile de dar Boğaz yapacak. Bende Msi rx 470 + amd athlon x4 880k var ve dar Boğaz yapıyor. Forumu biraz araştırsan görürdün.

Msi rx 470 kullanacaksan direk bütçeni en az i5 skylake işlemcilere kadar yükseltmen gerek. Şu an halihazırda koyduğun resimdeki sistem ile i3 + rx 470 den daha iyi performans alacağın %100
i3 6100 i5 3470 den daha fazla performans veriyor. İ5 3470 de rx470 ile darboğaz yapmıyor.

2 Sorum olacak. Aynı ekran kartına sahip misiniz?

Ben i5 Skylake demişim sizin verdiğiniz karşılaştırmayı benim yazdığımdan ne anlayışta yaptınız? İ5 3470 skylake midir?
Performansları birbirine çok yakın. Ben örnek olsun diye skylake altı bir işlemciyi verdim. Yakın performans veriyorlar ve i5 3470 de darboğaz olmuyor. i3 6100 de olmaz.

Youtube'de i3 6100 gtx 1050ti vs i3 6100 rx470 videosunu izlerseniz darboğaz yapmadığını görürsünüz. Fakat arada 300 tl fark var o farka değeceğini zannetmiyorum. Rx 470 niye o kadar uçtu yahu?

Performansları birbirine çok yakın. Ben örnek olsun diye skylake altı bir işlemciyi verdim. Yakın performans veriyorlar ve i5 3470 de darboğaz olmuyor. i3 6100 de olmaz.

Hocam Teknobiyotik ve Sinerjiyi önerir misin? Bir de yaptığın örnek sistemde 2666 mhz ram zaten 2133 mhzde çalışacak ve cl 16. Kötü olmamış mı oraya? i3 6100 yerine i3 6098p koysam bir şey kaybeder miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı