2000 TL Ryzen 3 1300X sistem toplama

Bu sistem maks 300W yakar, 500W fazla fazla yeterlidir.
Teşekkür ederim, sistem hoşuma gitti de fiyat bakıyordum. Teknobiyotik.com'da 100 lira kadar fazla çıktı ayrıca AM4 soket problemi diye bir hata veriyor. Önerebileceğiniz bir site var mı? Ayrıca 10 senedir laptop kullanıcısıyım parçalar birleştiririm ama masa üstü için aynı becerikliliğe sahip değilim. Elimden gelir gibime geliyor kasayı toplamak ama işlemciyi yerleştirme konusunda teretdütlerim var. Eğer önerilen site kasayı topluyor olursa çok makbule geçer.

2000₺ bütçeye dedikleriniz sığmaz maalesef.

Eki Görüntüle 260948

Bu sisteme bir göz atabilirsiniz. HDD'yi çıkartıp SSD ekleyebilirsiniz.
Çok çok teşekkürler, aşağıdaki sistemi de önerdiler fakat, oyun için çok fazla kullanmayacağım. O nedenle Amd işlemci tercih ettim. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
IMG-20170926-WA0000.jpg

@BayEgo Sistemi biraz olsun ileriye dönük almak istiyorsan o PSU iyi ama şimdiye yönelik ise PSU 500 e çekilip Ram X2 yapılabilir. Single ramden daha performanslı olacaktır. Ayrıca daha kaliteli marka bir PSU tercih edin. PSU basite alınacak bir parça değildir. Onun dışında sistem gayet güzel. Fakat illa Ryzen sistem istiyorsan ilk sayfada ki sistemi de alabilirsin. He ben illa Ryzen değil AMD istiyorum diyorsanda @CJack60 un önerdiği işlemci ve ekran kartı ikilisini tabana alarak bir sistem alabilirsin.

Son düzenleme:
O ekran kartlarını alacağına işlemciyi X4 950 veya 1200'e düşürüp 1050 Ti almaya bak.
Anladığım kadarıyla istediğimi tam ifade edemedim, haftada 8-9 saat Pc başında
@BayEgo Sistemi biraz olsun ileriye dönük almak istiyorsan o PSU iyi ama şimdiye yönelik ise PSU 500 e çekilip Ram X2 yapılabilir. Single ramden daha performanslı olacaktır. Ayrıca daha kaliteli marka bir PSU tercih edin. PSU basite alınacak bir parça değildir. Onun dışında sistem gayet güzel. Fakat illa Ryzen sistem istiyorsan ilk sayfada ki sistemi de alabilirsin. He ben illa Ryzen değil AMD istiyorum diyorsanda @CJack60 un önerdiği işlemci ve ekran kartı ikilisini tabana alarak bir sistem alabilirsin.
Aklımdaki aslında 2*4Gb olarak almak Ram'leri fakat soket problemi olmaması için ileride tek 8 Gb de makul bir seçenek gibi gözüküyor. Bununla beraber bilgisayar almamamdaki en önemli etken cumartesi günleri evden çalışmak zorunda olduğum bir işe girmiş olmam. E-ticaret ile uğraşan şirketimin database'si ve kendi şahsına münhasır bir arayüz programı var. Çok da derin bir bilgiye sahip olmamak ile beraber 20 tab vpn'i açık opera ve şirket programını Amd işlemcinin, resimdeki Pentium işlemciye göre daha rahat çalışacağını düşünüyorum. GPU için ise zevkine ayda ayırabileceğim belki 10 belki 15 saatim var. Yüksek kalitede olmasının bana büyük katkısı olmayacak. Yaşımdan bahsetmek istemiyorum ama 30uma yıl kalmadı, bu saatten sonra da DotA dışında ilgimi çeken Overwatch dışında bir oyun yüklemeyi düşünmüyorum. İlk yazıda belirttiğim gibi ben kaldıramam darboğaz yaparım. Çocuklarıma da nasip olursa yenisi alırım :) Alakadar olduğun ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

Ben olsam benim önerdiğim sistemi alırdım :p

Tamam o size önerilen sistem GTX 1050 TI sayesinde oyunlarda biraz daha üstün olabilir ama dediğiniz gibi iki oyun için işlemciden kısmaya gerek yok :sinsi:

Ayrıca o G4600'lü sistem geleceğe yönelik değil :(

AMD 2020 yılına kadar soket değiştirmeyeceğini söylediği için çocuklarınız bilgisayar istediğinde en baştan yeni bilgisayar almaktansa bi' işlemciyi bi' de ekran kartını değiştirirsiniz aynen yola devam :kahve:

Anakartta iki adet RAM slotu bulunduğu sürece Dual RAM tavsiye etmem. İlerde RAM arttırmak sıkıntı olabilir :penguen:

@BayEgo Soket problemi yaşanacağını kesin göremeyiz. Dual ram söylediğiniz işlemlerde size daha iyi destek olacaktır. Fakat biz ne dersek diyelim kararı yine sen vereceksin. Ben olsam 2x4 alırdım. Yine de sisteminizde ekran kartına önem vermiyorsanız Ryzen işlemci yüzünüzü güldürecek seçim olacaktır.

Ben olsam benim önerdiğim sistemi alırdım :p

Tamam o size önerilen sistem GTX 1050 TI sayesinde oyunlarda biraz daha üstün olabilir ama dediğiniz gibi iki oyun için işlemciden kısmaya gerek yok :sinsi:

Ayrıca o G4600'lü sistem geleceğe yönelik değil :(

AMD 2020 yılına kadar soket değiştirmeyeceğini söylediği için çocuklarınız bilgisayar istediğinde en baştan yeni bilgisayar almaktansa bi' işlemciyi bi' de ekran kartını değiştirirsiniz aynen yola devam :kahve:

Anakartta iki adet RAM slotu bulunduğu sürece Dual RAM tavsiye etmem. İlerde RAM arttırmak sıkıntı olabilir :penguen:
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum. Ama hangi siteden topladığını söyleyebilir misin?

Sinerji'den topladım lakin PSU'yu Silverstone Strider 500W 80+ olarak değiştirin :p

@BayEgo Soket problemi yaşanacağını kesin göremeyiz. Dual ram söylediğiniz işlemlerde size daha iyi destek olacaktır. Fakat biz ne dersek diyelim kararı yine sen vereceksin. Ben olsam 2x4 alırdım. Yine de sisteminizde ekran kartına önem vermiyorsanız Ryzen işlemci yüzünüzü güldürecek seçim olacaktır.
6 ay içerisinde bir Ram daha takmayı planladığımdan tek parça olarak olmasını tercih ederim sistemimde. Ama ikaz etmekte haklısın. Eşit şartlarda 2*4 Gb > 8 Gb. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Sinerji'den topladım lakin PSU'yu Silverstone Strider 500W 80+ olarak değiştirin :p
Aerocool GT Black Edition 500W, 2x USB 2.0, 1 Fanlı,Mid-Tower Siyah Kasa
Kasa ve güç kaynağını beraber bununla almayı düşünüyorum, diğer seçenekler şu anda mevcut bütçemi az aşıyor.

O kasa kalitesizdir. İnsanlar kurarken parçaları elinde kalanlar var.

İçindeki PSU idare eder bir şey. Yine de tavsiye etmem.

O kasa kalitesizdir. İnsanlar kurarken parçaları elinde kalanlar var.

İçindeki PSU idare eder bir şey. Yine de tavsiye etmem.
Zalman ZM-T5 Mini Tower Kasa + önerdiğin PSU, özellikle sade bir kasa olduğu için tercih ettim. Diğerleri diskotek gibi parlıyor. Son olarak adres verirsen sana yemek borçluyum onu da göndereyim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı