2000 TL ses kasmak için kulaklık tavsiyesi

Bütçe
2000
Bir önceki kulaklığım SteelSeries Siberia v2. streo bir kulaklıktı. Bence hala streo içinde en iyi kulaklıktır kendisi bozulmasa değiştirmezdim.

ROG Delta gerçekten başarılı bir kulaklık. CoD Modern Warfare oynuyorum ve bazı duymadığım sesleri duyabildiğimi fark ettim. Ses kasma konusunda bence çok başarılı.

Müzik dinlemeyi seviyorum ve sadece bir oyun kulaklığı olmadığı kanaatine vardım.

Her türlü ses ile ilgili beklentimin üstünde tatmin ettiğini söyleyebilirim. Bir kulaklık işte 1200 lira mı? Bence hak ediyor. Malzeme kalitesi zaten bu fiyatta ki bir ürün için olabilecek en iyi noktada.

İçinden protein deri ve kumaş iki ayrı ped çıkıyor. Protein deri kış ayında bile bir miktar yakma yaptı bu yüzden izolasyondan feragat edip kumaşa geçeyim dedim ama %80 ses seviyesinde müzik dinlerken veya oyun oynarken odamın kapıdan seslenen kişiyi duyamıyorum. Takribi 2 metre yoktur.

Olur da bir indirim yakalarsanız 1250 liraya kadar hak ediyor. 1400-1600 liraya alınmaz.

Bir de Arctis Pro var aklımda Delta'yı da ekleyeceğim. Başka önerebileceğiniz bir kulaklık var mı? Siz olsanız yukarıdaki kulaklıklardan hangisini tercih ederdiniz? İkisi de şu anda 1750 TL civarında.
Bir de Arctis Pro var aklımda Delta'yı da ekleyeceğim. Başka önerebileceğiniz bir kulaklık var mı? Siz olsanız yukarıdaki kulaklıklardan hangisini tercih ederdiniz? İkisi de şu anda 1750 TL civarında.

Yeni bir kulaklık alacaksınız ve hangisini alırdınız? Aynı fiyat aralığında, deneyip malzeme ve ses kalitesine göre alım yapacağım.

Arctis Pro kablosuz olması nedeniyle avantajlı gibi duruyor. SteelSeries de bu işte gerçekten başarılı. Dediğim gibi bir önceki kulaklığım SteelSeries ve onun da kalitesinden aşırı memnundum. Düşünün ki bir fiil 8 sene idare etti beni.

Ama kablosuz olmasının ses konusunda kayıpları, gecikmeleri olur mu bilmiyorum gerçekten. Ben özellikle kablosuz tercih etmedim bu yüzden. Kullananlar olmadığını söylüyor genelde.

Acil değilse indirimleri bekleyin derim.

Arctis Pro kablosuz olması nedeniyle avantajlı gibi duruyor. SteelSeries de bu işte gerçekten başarılı. Dediğim gibi bir önceki kulaklığım SteelSeries ve onun da kalitesinden aşırı memnundum. Düşünün ki bir fiil 8 sene idare etti beni.

Ama kablosuz olmasının ses konusunda kayıpları, gecikmeleri olur mu bilmiyorum gerçekten. Ben özellikle kablosuz tercih etmedim bu yüzden. Kullananlar olmadığını söylüyor genelde.

Acil değilse indirimleri bekleyin derim.
Ben kablolu modelini söyledim Wired modeli Wireless değil ondan zaten kablosuzlara sıcak bakmıyorum.

Ben kablolu modelini söyledim Wired modeli Wireless değil ondan zaten kablosuzlara sıcak bakmıyorum.
Anladım, her ikiside Hi-Res kulaklık. ASUS avantajı 50 mm sürücüler. Arctis avantajı 10 Hz daha düşük frekansa inebiliyor. Bu ikisi birbirini dengeler.

Delta Type-C bir kulaklık. 3.5 mm dönüştürücü çıkmıyor. Benim gibi telefonunuz Type-C ise problem yok ama Type-C değilse dönüştürücü almanız lazım. Telefonda kullanabilir olması için.

SteelSeries'in Arctis serisinde olan kafa bandı yapısı "şahsen" hoşuma gitmiyor.

Bence deneyerek alabilme imkanınız varsa ses olarak Delta'nın bir miktar öne geçeceğini düşünüyorum ama çok fark edilir olmaz.

Dolayısıyla hangisiyle rahat edebileceğinizi düşünüyorsanız onu almanızı önerebilirim. Ben Delta'yı yaklaşık 6-7 saat kullanıyorum günlük bazen kafamda olduğunu bile unutuyorum bana çok rahat geliyor. Ama belki size uymaz.

Teknik olarak ASUS bir miktar "belki" öne geçer ama bu iki kulaklık birbirini aratmaz. Hangisi kafanızda ve kulaklarınızda rahat hissettirecekse onu almalısınız.

Anladım, her ikisi de hi-res kulaklık. ASUS avantajı 50 mm sürücüler. Arctis avantajı 10 Hz daha düşük frekansa inebiliyor. Bu ikisi birbirini dengeler.

Delta Type-C bir kulaklık. 3.5 mm dönüştürücü çıkmıyor. Benim gibi telefonunuz Type-C ise problem yok ama Type-C değilse dönüştürücü almanız lazım. Telefonda kullanabilir olması için.

SteelSeries'in Arctis serisinde olan kafa bandı yapısı "şahsen" hoşuma gitmiyor.

Bence deneyerek alabilme imkanınız varsa ses olarak Delta'nın bir miktar öne geçeceğini düşünüyorum ama çok fark edilir olmaz.

Dolayısıyla hangisiyle rahat edebileceğinizi düşünüyorsanız onu almanızı önerebilirim. Ben Delta'yı yaklaşık 6-7 saat kullanıyorum günlük bazen kafamda olduğunu bile unutuyorum bana çok rahat geliyor. Ama belki size uymaz.

Teknik olarak ASUS bir miktar "belki" öne geçer ama bu iki kulaklık birbirini aratmaz. Hangisi kafanızda ve kulaklarınızda rahat hissettirecekse onu almalısınız.

Hocam çok teşekkür ederim yardımların için, yorumlarından sonra Delta önceliğim olacak büyük ihtimalle onu alacağım.

Hocam açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacağım fakat G635'den bir üst seviye kulaklığa geçiş yapmak istiyorum. Güzel bir setupla keyif amaçlı oyunları oynamak istiyorum. Sizinde önerebileceğiniz bir kulaklık varsa sevinirim. Kulaklık alma arifesindeyim yılbaşı önce indirimleri bekliyorum. Karar verip alacağım. Anakartım MSI MEG ace Z390.

Hocam teşekkürler önerileriniz için, oyunda ses kasmanıza yardımcı olabiliyor mu?
Bu durumda, gerçekten bir üst seviyeye geçmek için iki tane şey söyleyebilirim:
1) Sennheiser olsun
2) Gaming kulaklık olmasın.

Sennheiser, girdiği bütün kulvarlarda kendi fiyatında hep dünyanın en iyileri arasında. Onun herhangi bir ürününü seçin, aynı fiyat aralığındaki diğer markaların tamamıyla o ürünü karşılaştırın. Hangi ürünü seçerseniz seçin ya 1. gelecektir, ya da en kötü 2..

Gaming kulaklıklar da, genellikle hem tasarım hem de mikrofon barındırması gibi unsurlardan dolayı; gaming olmayan kardeşlerinin gerisinde kalıyorlar.

Şahsen ben audiophile değilim, aradaki farkı da muhtemelen duyamam ama keyif için takip ettiğim bütün audiophile forumlarında herkesin söylediği bir şey var: "en yüksek kalite ses istiyorsan kulaklık alacaksın, set değil". Gaming headset aldığınız zaman verdiğiniz para; kulaklık, mikrofon, kablo yalıtımı, ses yazılımı, (varsa) gaming yazılımı ve (varsa) RGB, tasarım gibi unsurlara bölüştürülüyor. Gerçek bir müzik kulaklığı aldığınız zaman verdiğiniz para tamamen o iki tane yüksek kalite sürücüye gidiyor.

Bu durumda, gerçekten bir üst seviyeye geçmek için iki tane şey söyleyebilirim:
1) Sennheiser olsun.
2) Gaming kulaklık olmasın.

Sennheiser, girdiği bütün kulvarlarda kendi fiyatında hep dünyanın en iyileri arasında. Onun herhangi bir ürününü seçin, aynı fiyat aralığındaki diğer markaların tamamıyla o ürünü karşılaştırın. Hangi ürünü seçerseniz seçin ya 1. gelecektir, ya da en kötü 2..

Gaming kulaklıklar da, genellikle hem tasarım hem de mikrofon barındırması gibi unsurlardan dolayı; Gaming olmayan kardeşlerinin gerisinde kalıyorlar.

Şahsen ben audiophile değilim, aradaki farkı da muhtemelen duyamam ama keyif için takip ettiğim bütün audiophile forumlarında herkesin söylediği bir şey var: "En yüksek kalite ses istiyorsan kulaklık alacaksın, set değil". Gaming headset aldığınız zaman verdiğiniz para; kulaklık, mikrofon, kablo yalıtımı, ses yazılımı, (varsa) Gaming yazılımı ve (varsa) RGB, tasarım gibi unsurlara bölüştürülüyor. Gerçek bir müzik kulaklığı aldığınız zaman verdiğiniz para tamamen o iki tane yüksek kalite sürücüye gidiyor.

Teşekkürler bilgilendirme yaptığınız için. Ğeki sizin bir öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı