2000 TL Sistem Toplama

TheMuST

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, arkadaşa PC toplayacağız ancak bütçesi 2000 TL ve elinde hiç bir bileşen yok nasıl bir bilgisayar toplayabiliriz?
Aklımda Xeon, GTX 950 8 GB DDR3 RAM'li bi bilgisayar var. Çünkü monitör VS. alınacağı için bütçe sıkıntılı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 2. el kabuldür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
700 Civari Ryzen 3 1200 ve A320m Bulunabilir.
300 Civari 8 GB DDR4 ram bulunabilir
300 Civari Güzel bir psu ve kasa bulunabilir.
200 Civari idarelik garantili hdd bulunabilir.
500 Civari Rahatlıkla garantili RX560 bulunabilir(1050 de dusunulebilir)
Belirttiğim butun fiyatlarda parçaları letgo vs platformlarda her gün görüyorum, bu tarz bir sisteme gidebilirsiniz.(g4560 lı sistemde dusunulebilir veya 200ge x4 950 vs vs hangisi ucuz bulunursa)
Selamlar, arkadaşa PC toplayacağız ancak bütçesi 2000 TL ve elinde hiç bir bileşen yok nasıl bir bilgisayar toplayabiliriz?
Aklımda Xeon, GTX 950 8 GB DDR3 RAM'li bi bilgisayar var. Çünkü monitör VS. alınacağı için bütçe sıkıntılı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 2. ell kabuldür.
Aslında senin için APU sistem daha iyi ve güçlü olacaktır. Çünkü bu devirde 2000TL gibi bir fiyata gerçekten gtx 950 olan bir sistem toplaman çok zor 2.el riskli bir iş ona hiç bulaşma derim ama sen Apu sistem toplarsan gerçekten iyi bir oyun deneyimi yaşarsın bu fiyata.

Aslında senin için APU sistem daha iyi ve güçlü olacaktır. Çünkü bu devirde 2000TL gibi bir fiyata gerçekten gtx 950 olan bir sistem toplaman çok zor 2.el riskli bir iş ona hiç bulaşma derim ama sen Apu sistem toplarsan gerçekten iyi bir oyun deneyimi yaşarsın bu fiyata.
Ama APU sıkıntılı olur bu parçaları ben aliexpressten alacağaım.
Ryzen alsak desek ramler uçuk fiyatta

Ama APU sıkıntılı olur bu parçaları ben aliexpressten alacağaım.
Ryzen alsak desek ramler uçuk fiyatta
Sana tavsiyem aliexprese hiç bulaşma.Çünkü aliexpresin çğunluğu 3.şahıs kişiden satış yapıldğı için parçanın ne durumda olduğunu bilmiyorsun.üstktelik 2.el bence apu sistem ile oyun deneyimini daha iyi yaşarsın aliexpresten alacağın fps nin 2 katını apu sistemde alabilirsin.

Aklımda Xeon, GTX 950 8 GB DDR3 RAM'li bi bilgisayar var. Çünkü monitör VS. alınacağı için bütçe sıkıntılı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 2. ell kabuldür.
Aliexpress'te satılan kartların çoğu garantisiz, alırken risk yok belki; test edebilir ve ona göre iadesi mümkün ama aldıktan sonra size neler yaşatabilir, tahmini zor.
İkinci el korkusu var elbette ama bir bütçe söz konusuysa biraz riske girmeye değer.
Gtx 950 için ayıracağınız fiyat nedir?
Bir de Xeon ve ddr 3 bir sistem bir süre sonra yenilenemeyecek ve ömrü kısalmaya başlayacak. Acaba bunun yerine 2. el DDR 4 bir sistem toplanabilir mi?

Peki APU sistem parçalarını önerebilir misiniz?
Sana tavsiyem aliexprese hiç bulaşma.Çünkü aliexpresin çğunluğu 3.şahıs kişiden satış yapıldğı için parçanın ne durumda olduğunu bilmiyorsun.üstktelik 2.el bence apu sistem ile oyun deneyimini daha iyi yaşarsın aliexpresten alacağın fps nin 2 katını apu sistemde alabilirsin.
Haklı olabilirsin ama geri bildirimlerde çoğunlukla olumlu

Belirttiğim butun fiyatlarda parçaları letgo vs platformlarda her gün görüyorum, bu tarz bir sisteme gidebilirsiniz.(g4560 lı sistemde dusunulebilir veya 200ge x4 950 vs vs hangisi ucuz bulunursa)

Çözüm
X4 950 RX 560 ile bir sistem dizdim 400W PSU ile 1900 tl tuttu ancak monitörümüz eksik kaldı biraz daha bekleyip alınabilir mantıklı.
Bu fiyata PS alman daha iyi bir tercih olabilir
PS düşünmüyor
Ekran Alıntısı.PNG

Üs
En fazla ne kadar tl ye çıkabilirisiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı