2000 TL Sistem Toplama

TheMuST

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, arkadaşa PC toplayacağız ancak bütçesi 2000 TL ve elinde hiç bir bileşen yok nasıl bir bilgisayar toplayabiliriz?
Aklımda Xeon, GTX 950 8 GB DDR3 RAM'li bi bilgisayar var. Çünkü monitör VS. alınacağı için bütçe sıkıntılı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 2. el kabuldür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
700 Civari Ryzen 3 1200 ve A320m Bulunabilir.
300 Civari 8 GB DDR4 ram bulunabilir
300 Civari Güzel bir psu ve kasa bulunabilir.
200 Civari idarelik garantili hdd bulunabilir.
500 Civari Rahatlıkla garantili RX560 bulunabilir(1050 de dusunulebilir)
Belirttiğim butun fiyatlarda parçaları letgo vs platformlarda her gün görüyorum, bu tarz bir sisteme gidebilirsiniz.(g4560 lı sistemde dusunulebilir veya 200ge x4 950 vs vs hangisi ucuz bulunursa)
Hocam sıfır ekran kartı düşünüyorsanız rx 570 pulse itx öneririm 820 tlye bulabiliyorsunuz yanında da ryzen 3 1200 (gerekirse ikinci el), aldığınızda düşük fiyata inanılmaz performans artışı alacaksanız ancak tabii ki x4 950 gibi işlemcileri seçecekseniz rx 570 ne kadar verimli olur tartisma konusu ancak aradaki fiyat farkından rx 560 a göre çok daha iyi performans vermesi bence kesinlikle yer verilmesi gerektiginin isaretidir(en azindan sifir rx 560 a göre), Bu arada ramlerin bellek hızını almışken 3000 altı seçmemeye özen gösterin ryzenlarda fiyatına göre iyi performans artışı sağlıyor genelde, Son olarak da psu yu bi tık daha kaliteli tutmaya bakın.
X4 950 RX 560 ile bir sistem dizdim 400W PSU ile 1900 tl tuttu ancak monitörümüz eksik kaldı biraz daha bekleyip alınabilir mantıklı.

PS düşünmüyor
Eki Görüntüle 357846

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı