2000 TL SSD önerisi

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Fazla uzatmayacağım. Konuya giriyorum.
Elimdeki NV1 500GB modelini sattım. Hafıza yetersizliğinden dolayı. Malum 1 tane M.2 slotu var anakartta. Şimdi SSD arıyorum. Kioxia G2 modeline bakınmaktayım. Bu arada 1TB arıyorum. Fakat G2 için aşırı ısınıyor gibi yorumlar gördüm zaten de biliyordum. Aranızda kullanan varsa deneyimlerini aktarabilir mi?
Ayrıca bütçe arttırıp 970 EVO Plus modeline de çıkabilme şansım olabilir. Onu da değerlendiriyorum.
Tavsiyelere açığım.
Bütçe ise çok geniş 1200-2000 arası. Ne kadar ucuza depolama (oyun) ve işletim sistemi ihtiyacı için SSD kapatabilirsem ne mutlu bana.

G2 masaüstü platformunda o kadar sorun çıkartmıyor. Laptop için alınmaz ama masaüstü için ucuz çözüm olabilir.

Yaklaşık 6-7 aydır G2 1 TB kullanıyorum, öyle abartılı sorun yaşamadım ben ama laptop kullansaydım termal anlamda daha başarılı SSD bakardım.

Masaüstü kullanıyorum, ucuza kapatayım bu işi diyorsanız ki diyorsunuz, G2 en iyi çözüm.

KC2500 alinabilir.

Öneri için teşekkürler.
Fiyat bilgisi de geçeyim. Nays indirimleri ile de almayı planlıyorum. Daha ucuza kapatabilirim böylelikle. Amazon da da maalesef indirim olmuyor. Neyse. Kioxia modeli 1122TL, 970 Evo Plus ise 1612TL ye geliyor. 970 Evo Plus'un 1612 olduğu yerde 2000TL'ye bunu almak ne kadar mantıklı geliyor bilemedim.

Gördüm fakat DRAM bulunmadığı için pek düşünmüyorum.

@Emma Stone KC2500, 970 Evo Plus'tan daha iyi bir model aslinda ama 1600'e onu alabiliyorsan fark odemene gerek yok yeterli olur senin icin.
G2 ile 970 Evo Plus arasında gidip geleceğim sanırım. 😄
Bi yandan da PCIe 4.0 a mı yönelsem diyorum. Bileşenlerim destekliyor ama 2200-2300 bandına çıkmam gerekli. Günlük hayatta hissedilecek derecede bir fark olmayacağı için gerek duymadım.

Geri
Yukarı