2000 TL telefon önerisi

Rexlien_1

Hectopat
Arkadaşlar aklımda 3 telefon var;

TCL'nin hızlı şarjı yok, Redmi 9'un da kamerası kötü.

Bunların içinden önerebileceğiniz ya da başka telefon da önerebileceğiniz telefon varsa yazarsanız sevinirim.

Yanlış anlamayın ama bu bütçede "kamerası kötü, hızlı şarj yok" gibi söylemler saçma, çünkü çok bir seçim hakkınız yok.

Ben sizin yerinizde olsam Redmi 9 alırdım.

(Dikkat edin Redmi 9 global garantili Türkiye Garantili değil.)

Yanlış anlamayın ama bu bütçede "kamerası kötü, hızlı şarj yok" gibi söylemler saçma, çünkü çok bir seçim hakkınız yok.

Hcam ancak arkadaş kamerası kötü demiş, belliki öncelikleri var; onları öğrenip yorum yapmak daha doğru olur. Yanlış anlamayın art niyetle yazmıyorum.

Önceliğim gündelik kullanım. Oyun oynayacağımı sanmıyorum.

Hocam global garantili derken nasıl oluyor bu bir sorun teşkil eder mi?

Hocam Türkiye Garantili olmayan almayın, sorun olduğunda yurt dışına vermek istemezsiniz.

Note 7 alın hocam bence.

Ghost screen sorunu falan var mı bu modelin?

Maalesef. Ancak çözümü var mı araştırmak lazım.
Ghost screen sorunu falan var mı bu modelin?

Sorunun çözümü bu LCD ekranlara ısınma sırasında piksel yorgunluğuna sebep olmayacak bir renk ve parlaklık şeması uygulamaktır. Bunun bir kolay, bir de zor yolu var. Zor yolu maalesef sadece rootlu telefonlarda bir kernel Manager aracılığıyla renk şemasına ince ayar yapılarak deneme yanılma yoluyla oluyor. Kolay yolu ise bu işlemleri bizim için yapan bir uygulama indirmek. Redmi Note 7 için Play Store'a girip "Ghost screen fix (Android 8 and above deprecated)" başlıklı uygulamayı indirip %5 oranında çalıştırmak. Eğer sorun devam ediyorsa, bu oranı ekstra bir %5 ekleyerek adım adım ilerletmek olacaktır.

Çözüm olarak doğrulanmış bir yorum olan bunu buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı