2000 TLye Bilgisayar önerisi

@furkant11 APU'nun i5 seviyesinde olduğunu nerden çıkartıyorsun? FX 6300'le denk sayılabilecek bir CPU.

Arkadaşım dediğim gibi i5 4460'ın eşdeğeri AMD tarafında FX 8350 dir. Fiyat konusunda da aşırı bir fark yok aralarında. Bundan daha düşük bir CPU alacaksan eğer, o zaman AMD'ye yönelebilirsin. Sadece amaç oyunsa işlemciden kısıp Ekran Kartına yatırım yaparsan daha iyi oyun performansı alırsın.

Sizin mantığınıza göre fiyatları aynı yani Amd daha iyi.
Bu yüzden Amd ile İntel karşılaştırması yapmayı gereksiz buluyorumç

Sizin mantığınıza göre fiyatları aynı yani Amd daha iyi.
Bu yüzden Amd ile İntel karşılaştırması yapmayı gereksiz buluyorum
Kendiniz ne düşünüyorsanız düşünün fakat arkadaşları yanıltmayın AMD daha iyi diye. AMD'nin CPU ları 32 nm teknolojisiyle üretiliyor ve 2 yıldan eski. İntelin ise 22 nm teknolojisiyle üretilen Haswell Refresh işlemciler daha 2014'ün 2. çeyreğinde piyasaya girdi. Daha yeni işlemciler. Mart ayından sonra AMD yeni GPU ve APU larını piyasaya sürecek işte o zaman AMD önerebilirim. Bu arada bahsettiğin i3 3220 de 2012 de üretilen bir işlemci FX 6300 de keza öyle neyin karşılaştırmasını yapıyorsun 2015 yılında? FX 6350 ile i3 4160'ı karşılarştırsan bir şey demeyeceğim. Ben bu karşılaştırmada bile i3 4160'ı tercih ederim çünkü çok daha yeni bir işlemci ve FX 6350'yi oyun performansında geçeceğine adım gibi eminim. Zaten ben kimseye FX 6350 de önermiyorum sadece i3 değil. Mart ayından sonra AMD önermeye tekrardan başlayabiliriz. Fakat ondan sonra Intel cephesinden Broadwell ile 14 nm üretim teknolojisi gelecek.

Edit: Ceza yedikten sonra yeni hesap açmak kurallara aykırı.

Son düzenleme:
Kendiniz ne düşünüyorsanız düşünün fakat arkadaşları yanıltmayın AMD daha iyi diye. AMD'nin CPU ları 32 nm teknolojisiyle üretiliyor ve 2 yıldan eski. İntelin ise 22 nm teknolojisiyle üretilen Haswell Refresh işlemciler daha 2014'ün 2. çeyreğinde piyasaya girdi. Daha yeni işlemciler. Mart ayından sonra AMD yeni GPU ve APU larını piyasaya sürecek işte o zaman AMD önerebilirim. Bu arada bahsettiğin i3 3220 de 2012 de üretilen bir işlemci FX 6300 de keza öyle neyin karşılaştırmasını yapıyorsun 2015 yılında? FX 6350 ile i3 4160'ı karşılarştırsan bir şey demeyeceğim. Ben bu karşılaştırmada bile i3 4160'ı tercih ederim çünkü çok daha yeni bir işlemci ve FX 6350'yi oyun performansında geçeceğine adım gibi eminim. Zaten ben kimseye FX 6350 de önermiyorum sadece i3 değil. Mart ayından sonra AMD önermeye tekrardan başlayabiliriz. Fakat ondan sonra Intel cephesinden Broadwell ile 14 nm üretim teknolojisi gelecek.

Edit: Ceza yedikten sonra yeni hesap açmak kurallara aykırı.

Genel olarak doğru söylüyorsunuz ama yaptığınız karşılaştırma da 6300 varken 4160 daha iyidir demekte yanlış.

Buyrun:

cpuboss.com: Intel Core i3 4160 vs AMD FX 6300
cpuboss.com: Intel Core i3 4160 vs AMD FX 6350
cpuboss.com: AMD FX 6350 vs 6300

6300 varken arada fiyat olarak çok büyük bir oransal fark var.2000 tl lik işlemci almaya alışıksanız eğer 100 tl fark ufak gelir ama bir yandan 200 tl bir yandan 300 tl işlemcileri kıyaslıyorsak 2000 tl vs 3000tl olarak düşünmeliyiz.100 tl şuna 200 tl şuna ekleyeyim dediğimizde de bütçe aşıyor maalesef.

Ayrıca OC değerlerine dikkat çekmek isterim. 4160 ---- 6300

Overclocked clock speed3.78 GHz4.77 GHz
Overclocked clock speed (Water)3.6 GHz4.8 GHz
Overclocked clock speed (Air)3.78 GHz4.77 GHz
[TBODY] [/TBODY]
Bu da demektir ki ilerleyen zamanda iyi bir fan alırsanız çok daha yüksek bir performans elde edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Xhepnon CpuBoss gibi sitelerden karşılaştırma yapmak yasak ceza alabilirsin bu konuda uyarayım şimdiden.

• FX 6300 320TL
  • FX 6350 380TL
  • i3 4160 360TL
Bu durumda FX 6300'ü konuşmamamız lazım yıl olmuş 2015 hala ezbere FX 6300 demeyin lütfen. Sana direkt olarak bir ithamda bulunmuyorum. @Xhepnon Edit: Bu arada OC konusunda haklısınız. Genelde sistem tavsiyesi isteyen kullanıcılar OC yapmayacaklarını söylerler.

@tek1getir242 Dostum sana bu sistemi öneriyorum. (y)

2003.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı