2000 TL'ye GPU önerisi

muhammetsaglam

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde konu açmıştım, arkadaşların önerisi üzerine 2.ele yöneldim. 2000TL'ye GTX980, RX580, GTX1060 ve biraz üstüne GTX1650 bulabiliyorum. Hangisini almalıyım çok arada kaldım. Gönlüm GTX980'den yana ama 190W güç tüketimi var dediler emin olamadım, RX serisinde WattMan hatasından dolayı uzak durmak istiyorum GTX1650 ise performans konusunda üzer diye pek emin olamadım. Sizce tercihim hangisi olmalı? AAA oyunları oynayan birisi değilim, amacım günümüzdeki çok oyunculu oyunları arkadaşlarımla vs. oynayabilmek. Hangisini seçmeliyim?

RX 5500XT bulmaya çalışın. Onun dışında bahsettiğiniz kartlar ölü durumda şu an. Eğer fazla risk almak istemiyorsanız GTX 1650 alabilirsiniz.

Hocam RX 5500XT'te WattMan hatası olabilir mi cidden hiç uğraşmak istemiyorum ayrıca haklısınız cidden hepsi eski kartlar ama dediğim gibi benim de beklentim çok iyi bir şey değil oynayacağım en yüksek oyun ne olur RDR2 vs. olur yani öyle söyleyeyim. En azından 1060 düşünülemez mi 1650 performans olarak hem diğerlerinden düşük hem de fiyatı pahalı.

@muhammetsaglam maalesef ki Türkiye'de ikinci el piyasası bu durumda. RX 580 gibi külüstür kartlara bile 3000-4000 yazıyorlar. Şu an kendim RX 5500XT kullanıyorum. Sürücü versiyonu 24.2.1 ve herhangi bir WattMan hatası ile karşılaşmadım.

@muhammetsaglam maalesef ki Türkiye'de ikinci el piyasası bu durumda. RX 580 gibi külüstür kartlara bile 3000-4000 yazıyorlar. Şu an kendim RX 5500XT kullanıyorum. Sürücü versiyonu 24.2.1 ve herhangi bir WattMan hatası ile karşılaşmadım.

Peki hocam bu voltaj ayarları ve sürücüler sayesinde WattMan hatasına çözüm üretilebiliyor mu?

@muhammetsaglam WattMan hatası ekran kartından çok sistem ile alakalı. Dengesiz bir durum var ise kendini gösteriyor. Ben fazlaca ekran kartı değiştirdim ve genel olarak sadece söyleyebildigim Sapphire ve XFX marka kartlarda WattMan hatası durumu bir tık fazlaydı diğer marka, modellere göre lakin şu an durum nedir bilemiyorum.

PSU nedir? GTX 1650, RX 570 dengi bir kart alınmaz ayrıca 2. elde gereksiz pahalı bence. 1060 derken 3 GB mi 6 GB mi versiyondan bahsediyorsunuz?

Ya aslında bilgisayarımı yenileyeceğim. PSU yandı, almayı planlıyorum 2.elden. 1060'ın(3GB versiyonu) 2.elden bir arkadaş PSU ile beraber satıyormuş 500W'lık FSP ile almayı düşünüyordum da sizlere de sormak istedim çünkü performans olarak 1060'dan daha iyileri var. 1650 dediğiniz gibi çok pahalı gereksiz pahalı ve bence performans olarak da çok düşük geldi.

Ya aslında bilgisayarımı yenileyeceğim. PSU yandı, almayı planlıyorum 2.elden. 1060'ın(3GB versiyonu) 2.elden bir arkadaş PSU ile beraber satıyormuş 500W'lık FSP ile almayı düşünüyordum da sizlere de sormak istedim çünkü performans olarak 1060'dan daha iyileri var. 1650 dediğiniz gibi çok pahalı gereksiz pahalı ve bence performans olarak da çok düşük geldi.

GTX 1060 için 3 GB VRAM günümüzde yetmeyecektir ayrıca 6 GB versiyonunda daha iyi bir GPU var. Ben sizin yerinizde olsam GTX 1060 6 GB ile 500watt +80 kaliteli bir PSU alırdım. Eğer bütçe çok sıkışıksa ve sistemi zorlamayan rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 3 GB versiyonuda yeterli. RX 5500 XT'de tercih edilebilecek bir karttır bu arada ucuza bulursanız. Yazdığınız FSP'nin modeli nedir genelde bu markanın PSU'lar kaliteli oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı