2000 TL'ye i5 10400F için kule tipi soğutucu önerisi

Soul_fly

Zeptopat
Daha fazla  
i5 10400F işlemcim stock fanla çalışıyor. Ortalama 68 ve stres testlerinde Max 79 derece görüyor. Stock fan yetersiz geldiği için kule tipi soğutucu bakıyorum. Maksimum bütçe 2K.

i5 10400F işlemcim stock fanla çalışıyor. Ortalama 68 ve stres testlerinde Max 79 derece görüyor. Stock fan yetersiz geldiği için kule tipi soğutucu bakıyorum. Maksimum bütçe 2K.
Ak620 bu bütçede en iyi denilebilir. Eğer daha ucuz F/P birşey istiyorsanız Thermalrigth Peerles Assasin bakılabilir.

79 derece kötü değil bencede, ama bilgisayarımda eksik gördüğüm işlemci fanı dışında bir şey yok gibi. Hem işlemci daha soğuk çalışır hem de ileride yükseltirsem sıkıntı yaşamamak için almayı düşünüyorum. Kasam biraz küçük hava akışı sağlaması açısındanda iyi olur diye düşündüm.

Son düzenleme:
İlla alayım diyorsan şunu al ömürlük soğutucu

Söylediğiniz fanları inceledim, piyasada artık ucuza birşey kalmadığı için SE214XT tek fanlı 4 bakır borulu olmasına rağmen 1200 civarına satılıyor. O yüzden Thermalright phantom spirit veya peerless assassin düşünebilirim, yada ak620 zero dark alabilirim. birde bu nasıldır ? Scythe FUMA 3 SCFM-3000 120mm Siyah CPU Hava Soğutucu - incehesap.com
Buna fanları iyi değil diyorlardı tam hatırlamıyorum. Bahsettiğiniz modeller tercih edilebilir ama peerless assassin ve phantom spirit aynı fiyattayken phantom spirit alın. AK620 de pahalıydı diye hatırlıyorum. Eğer daha ucuz değilse phantom spirit yerine tercih etmenin mantığı yok.

Buna fanları iyi değil diyorlardı tam hatırlamıyorum. Bahsettiğiniz modeller tercih edilebilir ama peerless assassin ve phantom spirit aynı fiyattayken phantom spirit alın. AK620 de pahalıydı diye hatırlıyorum. Eğer daha ucuz değilse phantom spirit yerine tercih etmenin mantığı yok.
Evet dediğiniz mantıklı büyük ihtimal phantom spirit alırım.

Geri
Yukarı