2000 TL'ye kadar 1ms 144Hz monitör önerisi

Rononcy

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar, Viewsonix VX2458-C-MHD monitör satın aldım 2 ay önce. Monitörün tepki süresi rahat 20ms var, aşırı ghosting oluyor. Gözlerimi inanılmaz yoruyor ve ben bu monitörü satıp yerine kaliteli ghosting olmayan bir oyun monitörü almak istiyorum. Input lagın düşük, ghostingin ise olmaması çok güzel olur.

Bu tip sorunlar VA panelde için doğal. TN panel almanız gerekiyor. XG2401 tavsiye ederim.
Neden? XG2401 çok başarılı bir monitör. XL2411P alınmaz çünkü eski teknoloji SYNC bile yok.
Hocam VA panellerin hepsinde mi ghosting oluyor ? CS:GO vb. oyunlar için MSI MAG24C aldım. Daha kullanma şansım olmadı fakat dediğiniz 20ms, ghosting vs gibi sorunlar yaşar mıyım ? Çünkü bu monitör de VA panel.

Hocam VA panellerin hepsinde mi ghosting oluyor ? CS:GO vb. oyunlar için MSI MAG24C aldım. Daha kullanma şansım olmadı fakat dediğiniz 20ms, ghosting vs gibi sorunlar yaşar mıyım ? Çünkü bu monitör de VA panel.
Panelin yapısı gereği oluyor hocam ama bazılarında az bazılarında çok oluyor, kullanılan VA panalin kalitesi de önemli. VA panellerde bu konuda Dell monitörler en başarılısı en az Ghosting onlarda oluyor, çoğu zaman hissetmezsiniz bile.
TN panelin böyle sorunları yok.

Panelin yapısı gereği oluyor hocam ama bazılarında az bazılarında çok oluyor, kullanılan VA panalin kalitesi de önemli. VA panellerde bu konuda Dell monitörler en başarılısı en az Ghosting onlarda oluyor, çoğu zaman hissetmezsiniz bile.
TN panelin böyle sorunları yok.
Bana VA panel önerildiği için onu tercih ettim. Çünkü renk dolgunluğu gibi faktörler daha çok öne çıkıyormuş.

Bana VA panel önerildiği için onu tercih ettim. Çünkü renk dolgunluğu gibi faktörler daha çok öne çıkıyormuş.
Burada VA panel öneriler ama oyunlar için en iyisi TN, kaliteli TN panelin VA'dan pek farklı yok renk konusunda ve VA renkler dışında her konuda TN'nin gerisinde.
Hem kavisli VA hem de TN panel kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı