2000 TL'ye Monitör Dahil Sistem Tavsiyesi

Nihat38

Hectopat
Selam arkadaşlar, 2000 TL bir bütçem var ve masaüstü bilgisayar almak istiyorum. Acaba 2000 TL'ye monitör dahil güzel bir sistem önerebilir misiniz? Önerdiğiniz sistemle güncel oyunları kaç FPS'de ve hangi ayarlarda oynarım ? Bir de günlük 6-7 saat bilgisayar oynadığım için bilgisayar sessiz olursa iyi olur, teşekkürler. :ıslık:

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart: ASUS H81M-PLUS
İşlemci: Intel Core i3-4160
Bellek: G-Skill RipjawsX 8GB(2x4)
Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX 760 DCUII
Kasa: Corsair Carbide 200R 550W
HDD: Seagate Barracuda 1TB
Monitör: ViewSonic 21.6" VA2246

Bunu öneririm. İstersen Kasayı Thermaltake Versa II yapıp, işlemciyi i3 4360 yapabilirsin.

Teşekkürler. Vievsonic monitör nasıldır hocam? Bu sistemle hangi oyunları oynarım Amd fx serisi daha iyi değilmidir? Foruma yeni üye oldum inşallah ceza yemem. :D

Evet arkadaşlar güncel başka önerisi olan varmı yakın zamanda sipariş veriyim mi? Yoksa doların düşmesini mi bekliyim acil?

Dostum sakın FX deme bazı üyeler FX'e karşı çok katılar. (Bkz. @Silinen üye) Belirttiğim sistem ile AAA oyunlar Ultra-High arası oynayabilirsin.
Peki gündelik işlerde performansı nasıldır ? gazete ve akıcı film keyfinde monitörde vga var diyorlar doğrumu? Birde benim 11 yaşında kardeşim var baş belası wolfteam metin2 oyunlarını oynatırken donma takılma yaşarmı?

O tür oyunlarda en ufak bir sorun yaşamazsın. (İnternet hızın iyiyse tabii.) Maalesef bu bütçeye sığan monitör bu olunca VGA oluyor. Bütçeyi genişletirseniz DVI seçenekleri bulunan monitörler de mevcut.

O tür oyunlarda en ufak bir sorun yaşamazsın. (İnternet hızın iyiyse tabii.) Maalesef bu bütçeye sığan monitör bu olunca VGA oluyor. Bütçeyi genişletirseniz DVI seçenekleri bulunan monitörler de mevcut.
Hocam 50 TL daha verip bu monitörü olsam daha iyi olmaz mı? http://www.hepsiburada.com/m/benq-r...vi-hdmi-full-hd-led-gaming-monitor-p-BD802139 birde dizdiğiniz sistemle hitmanı kaç fpsde oynarım o oyunun bağımlısıyım.

Anakart: ASUS H81M-PLUS
İşlemci: Intel Core i3-4160
Bellek: G-Skill RipjawsX 8GB(2x4)
Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX 760 DCUII
Kasa: Corsair Carbide 200R 550W
HDD: Seagate Barracuda 1TB
Monitör: ViewSonic 21.6" VA2246

Bunu öneririm. İstersen Kasayı Thermaltake Versa II yapıp, işlemciyi i3 4360 yapabilirsin.

Sistem gayet iyi fakat i3-4160 olmamış. Pentium G3258 burada devreye giriyor.

Intel Pentium G3258
ASUS H81M-PLUS
Powercolor R9 285 TurboDuo
GSKILL RipjawsX 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Zalman Z3 Plus
Zalman ZM500-LE
Viewsonic VA2246-LED :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı