2000 TL'ye NVMe SSD önerisi

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir sistem topladım fakat Samsung 860 EVO vardı M.2 SATA III diye geçiyor. Ben bunu MSI Pro Z690-A soğutma bloklu SSD yerine takamadım. Taksamda görmüyordu doğal olarak çünkü;
  • M2_1 slot (from CPU)
    • Supports PCI-e 4.0 X4.
    • Supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 Storage devices.
Bu özelliklere sahil değildi 860 EVO, sizden bana önerebileceğiniz 1 TB 2000 TL maksimum bir M2_1 slotu destekleyecek bir SSD. Bir de BIOS'da gördüğüm "vmd" ayarı var NVMe SSD'ler için galiba bunu açıp mı format atmalıyım yoksa yine kapalı konumda mı? Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Bu anakarta bahsettiğim slota Samsung 980 1 TB alsam takabilir miyim? Yoksa Pro modeli mi almam gerek?

Eki Görüntüle 1620610

Dosya Ekleri

• 13-144-489-V01.jpg
    13-144-489-V01.jpg
    262,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki 860 EVO'yu 3. veya 4. M.2 yuvasına takarsan onlar destekliyor.

1672610358494.png

Soğutma bloğu olan yere istediğin NVMe SSD'yi alıp takabilirsin.

Benim de tavsiyem bütçen artıyorsa KC3000 alman. 980 Pro'dan daha iyidir.

Pro olmayan düz 980 modeline hiç bulaşmayın bile.

980 Pro ile arasında hangisi daha iyidir acaba? Şu an Samsung'dan çok memnunum yine aynı marka almak istiyorum ama gereksiz fark ödeyeceksem bu da olabilir.
KC3000 980 PRO'dan daha iyi. Bütçeyi daha iyisini almak için arttıracaksınız da Fury Renegade için arttırmanız daha mantıklı olur.

980 Pro ile arasında hangisi daha iyidir acaba? Şu an Samsung'dan çok memnunum yine aynı marka almak istiyorum ama gereksiz fark ödeyeceksem bu da olabilir.
KC3000 daha iyi denmiş genel olarak hocam. Üstteki hocalarımın da dediği gibi bütçe aşılabilirse Fury Renegade için olabilir. Ama zorunluluk değil KC3000 de mükkemmele yakındır.

Sizi zorlayacaksa 200-300 lük bütçe gereksiz bence Renegade için

Elindeki 860 EVO'yu 3. veya 4. M.2 yuvasına takarsan onlar destekliyor.

Eki Görüntüle 1620617

Soğutma bloğu olan yere istediğin NVMe SSD'yi alıp takabilirsin.

Benim de tavsiyem bütçen artıyorsa KC3000 alman. 980 Pro'dan daha iyidir.

Pro olmayan düz 980 modeline hiç bulaşmayın bile.

Evet öyle yaptım, peki Samsung'u alırken 5 yıla kadar garanti sunuyordu Kingston nasıl bu konuda daha iyi demişsiniz. Aynı ürünü daha ucuza iyisine almak varken neden olmasın.

KC3000 980 PRO'dan daha iyi. Bütçeyi daha iyisini almak için arttıracaksınız da Fury Renegade için arttırmanız daha mantıklı olur.
Anladım fakat gerek yok sanki Fury Renegade için sizce? Zaten 980 PRO'dan daha iyi dediniz KC3000 için.

KC3000 daha iyi denmiş genel olarak hocam. Üstteki hocalarımın da dediği gibi bütçe aşılabilirse Fury renegade için olabilir. Ama zorunluluk değil KC3000 de mükkemmele yakındır.

Sizi zorlayacaksa 200-300'lük bütçe gereksiz bence renegade için.

Zorlamak değil de performans da aman aman fark olacağını sanmıyorum zaten 980 Pro alacaktım şu an Kingston KC3000 daha iyi dediniz. Hem daha ucuz hem daha iyi ürünse mantıklı bir seçim yapmış olurum. Arkadaşa bahsettiğim gibi Samsung da 5 yıl garanti sunuyordu bunda da öyle durum var ise bundan sipariş vereyim.

Anladım fakat gerek yok sanki Fury Renegade için sizce? Zaten 980 PRO'dan daha iyi dediniz KC3000 için.
Bence de gerek yok, yani 980 PRO için bütçe arttırılacaksa gereksiz olduğunu söylemeye çalıştım, illa arttırılacaksa bu alınabilir gibi.

Peki Samsung'u alırken 5 yıla kadar garanti sunuyordu Kingston nasıl bu konuda daha iyi demişsiniz.
Kingston da 5 yıl garanti sunuyor. Hatta Kingston daha fazla yazma garantisi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı