2000 TL'ye oyun için laptop önerisi

Çoğu kişi sana bunu önerecektir:
Asus X550LN-XO076H Core i5-4200U 4GB 1TB GT840M 2GB 15.6" Win 8.1 | sanalmarketim
Benim önerim budur:
Dell Inspiron 7537 S21W65C Notebook Fiyatı 1.761,00 TL - ebrarbilgisayar.com
Ben de inşallah bundan alacağım. 1800 TL'ye GT750M alıyorsun. Ayrıca kasası çok şık 4 USB portunun hepsi 3.0, CD Rom yok ama bence bu bir eksi değil.

Asus Sdrw-08D2S-U Lite 8X Harici Slim Dvd Yazıcı - Siyah - Vatan Bilgisayar bunu alarak o eksikliği giderebilirsiniz. Ben de bir şey almadan önce araştırırım. Intel core i5 4200u işlemcisi ultrabook işlemcisi değildir, ULV (Ultra Low Voltage), pil ömrünü arttırmak için yapılan bir şey. Araştırmalarıma göre zaten 2.5GHz'de çalışıyormuş çoğunlukla ve sıkıntı yaratmıyormuş. Aklınızda soru kalmasın 4200M'le arasında 0.7GHz var. Bunun da büyük bir hız farkı olduğunu düşünmüyorum.Birde alacağınız bilgisayara her gün siz bakacaksınız sizin görüşlerinizde önemli.

GeForce GT 750M vs 840M Buradan da anlayabilirsiniz.

Yanlış sitelerden karşılaștırırsan öyle sonuç çıkar. Dediğin gibi bir performans farkı yok. http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html Aynı sırada ikisi de. Şimdi hangisi tercih edersin? Yeni nesil mi eski nesil mi?

İkinizin dediği de bir bakıma doğru. İkinizin verdiği siteleri her zaman kullanırım.
NVIDIA GeForce 840M - NotebookCheck.net Tech
NVIDIA GeForce GT 750M - NotebookCheck.net Tech
Burada iki ekran kartının detaylı benchmarkları var. Sayfalarda biraz aşağı indiğimizde "Game Benchmarks" bölümünü görüyoruz. O bölümden ekran kartlarımızı karşılaştıralım.
Watch Dogs oynunun düşük grafik sonuçlarına göre GeForce 840M ekran kartı 38 FPS' ken GeForce GT 750M ekran kartı 57 FPS sonuç vermiş("gpuboss.com" sitesinin GT 750M ekran kartına 0,6 puan daha fazla vermesi doğal değil mi ?)
Fakat yüksek grafik sonuçlarında GT750 12FPS' ken 840M 15FPS. Yani NVIDIA "Biz bu kartı güncellerken yüksek grafikte oyunları daha hızlı çalıştırsın" demiş ve 3 FPS için ekran kartını kötüleştirmişler. 15FPS de oyun oynayacaksam oynamam daha iyi. Zaten orta derece grafikte oynayacağımı söylemiştim.Böylelikle yaklaşık 2000TL ye olan bilgisayarlardaki bulunabilecek en iyi ekran kartı modeli: NVIDIA GeForce GT750M ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS testleri doğru değil. Zira özel sürücü gelmedi daha. Sürücü notlarına dikkat edersen yeni seriler için bir sürü oyunda yüzde 30, 40'lara varan performans artışı sağlıyor. Bu ay sonuna doğru ya da gelecek ay başında sürücüler gelir.

FPS testleri konusunda haklı olabilirsin çünkü internette GeForce 840M ekran kartının kullanıldığı gameplay videosu bulamadım, kanıt bulamadım. Sürücü notları neredeki sürücü notları ? benim verdiğim linktekiyse "bizim sonuçlarımıza göre eski GT740 ve GT750 ekran kartları 2013/2014 yılı oyunlarında orta ve yüksek grafiklerde %30 daha hızlı" diyor(yanlış çevirmiş olabilirim ingilizcem fazla iyi değil). Özel sürücü ne ?

Nvidia beta sürücüler çıkarıyor mesela. Sitesinden sürüm notlarına bakarsan ''Bu oyunlarda bu nesil kartlarda yüzde 30, 40 performans artışı'' gibi ifadeler göreceksin. 8xx serisi için henüz çıkmadı öyle bir şey. Bir sonraki beta sürücüde büyük ihtimal gelecektir.

Ha Driver notları deseydin anlardım :D. Driver notlarına baktım fakat %40 yazısını göremedim fakat aynen şöyle yazıyor 335.23 WHQL* sonrasında %10 veya üzerinde performans artışları elde edildi diye yazıyor. Herneyse, GeForce GT750M ile "Watch Dogs, Assasin's Creed IV" ve beni en çok hayrete düşüren "Thief 4" oyununu orta yada yüksek ayarda, yüksek FPSde oynandığını videolarda da gördüm. Birde aciliyetlik durumu var. Emin olmadan alamam. Bu yüzden şuanki kararım Dell Inspiron 7537-S51W81C Notebook Fiyatı : 2.118,84 TL Dell Notebook > Dell

Dell bence o özelliklere göre pahalı. 2118 TL'lik bir laptop olduğunu düşünmüyorum. Rakamları örnek olarak verdim. İşte yeni driver geldiğinde bu yeni seri için oyunlarda performans artışı sağlanacak. Benim dediğim Asus'u alıp SSD taksanız daha performanslı olur. Oyunun FPS değerini etkilemez ama geri kalan yerlerde farkı hissedersin.

Benzeri durumlar hep yaşandı. 650M'dense 740M daha performanslı mesela. GTX, GT farkı da yok zaten. İkisi de GT serisinden. Yeni nesili tercih etmen daha iyi olacaktır. Eski nesil almak mantıksız olur.

İşlemcisi en hızlı olan modeli bu. Dellin sadece işlemcisi düşük 2.7GHZ li 1,650TL ye laptobu da var. Birde 840M GT serisinden değil. İşlemcinin oyun hızına etkisi var mı başka bir forumdan konu açarak soracağım çünkü bu sitede ban üstüne ban yiyorum. Bu sitenin neden gelişemediğini şimdi anladım.

Eğer paranı biraz daha biriktirebiliyorsan bunu ACER V3-772G NOTEBOOK CORE İ5 4210M 2.6 GHZ-12GB-1TB-17.3''-2GB -W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar veya bunuhttp://N56VZ-S4400D Asus Notebook En Ucuz Fiyatı alabilirsin. Fakat yazdığın fiyata alınabilecek en iyi bilgisayarları arkadaşlar zaten yazmışlar. Bence ya biraz daha biriktirip yazdığım bilgisayarlardan birini veya dengi bir bilgisayar al ya da sırf oyun için aldığından (Ben olsam böyle yapardım.) toplama bilgisayar almalısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı