20000 TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
20000
Bunu bir indirim köşesi konusunda görmüştüm bakabilirsiniz.
stok tükenmiş ondan hariç olarak bu cihazın fazla ısındığını ve bataryasının 1 saat kadar gittiği tarzında birçok yorum okudum :) teşekkür ediyorum ilginiz için.

Merhaba, hem iş(grafik tasarım, render vs.) Hem de oyun için bir Gaming laptop almayı planlıyorum. Uzun vadede yolda bırakmayacak, gerek kasa materyali gerek ısıdan dolayı performans konusunda en az problem yaşayacağım model önerilerinizi sizlerden rica edeceğim.

Not: Yaklaşık bir haftadır piyasa araştırması yapıyorum ve 3050/3050Tİ kartların çoğunlukla oyunlarda darboğaza girdiği ve 3050 ekran kartının 1650 Ti'ın aynısı hatta 1650 Ti'ın ufak bir pay ile de olsa daha iyi olduğu söyleniyor bunun doğruluk payı nedir?
Her oyunda darboğaza girmiyor. Belli başlı oyunlarda oluyor. Şu ana kadar gördüğüm en belirgin örnek Assasin's Creed Valhalla (4 GB VRAM sıkıntı). Onun haricinde daha sonra içinde RTX 3050 olan bir laptop almak isterseniz diye aşağıya bazı oyunlarda aldığım fps değerlerini sistem özellikleriyle birlikte bırakacağım efenim.

Sistem:

16x1 GB Ram
Amd Ryzen 7 5800H
RTX 3050 80W

Ortalama FPS değerleri

Dying Light 2: Orta Ayarlarda 50-65 FPS (DLSS Performans)

Cyberpunk 2077: En yüksek ayarlarda 40 FPS civarı (DLSS Performans)

God Of War: Orijinal Grafik ayarlarında 60-70 FPS civarı (DLSS Performans) --Grafikleri yükseğe alınca darboğaza girdi-

Greenhell: En yüksek ayarlarda 60FPS civarı

RDR 2: High-Ultra ayarlarda 50 FPS civarı (DLSS Performans)

...Dual channel olsa yüksek ihtimal çok daha iyi performans verecekti...

Onun haricinde bu bütçede RTX 3060'lı laptop öneririm.

satış politikası olduğu aşikar ve gerek okuduğum makalelerde gerek oyun testlerinde resmen 1650Tİ 4-5 yeri geliyor 10 FPS daha önde oluyor. Sizlerin düşüncelerini de almak istedim durum buysa muadil karta sahip cihazlara ya da 3060 karta sahip cihazları değerlendireceğim.
Lenovo ideapad gaming 3 en ucuz rtx 3060 hocam bakabilirsiniz ben de almayı düşünüyorum

Yazılanlar öyleydi araştırırsanız göreceksiniz. Neyse, uzatmaya gerek yok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Kasa kalitesi olarak ust duzey cıhazdır hocam, muhtemelen Ideapad'la vs karıstıryorsunuz. Bu butcede bakabılcegınız MSI'la 3060'lı Ideapad var onlardan bırıne karar verebilirsiniz.

Her oyunda darboğaza girmiyor. Belli başlı oyunlarda oluyor. Şu ana kadar gördüğüm en belirgin örnek Assasin's Creed Valhalla (4 GB VRAM sıkıntı). Onun haricinde daha sonra içinde RTX 3050 olan bir laptop almak isterseniz diye aşağıya bazı oyunlarda aldığım fps değerlerini sistem özellikleriyle birlikte bırakacağım efenim.

Sistem:

16x1 GB Ram
Amd Ryzen 7 5800H
RTX 3050 80W

Ortalama FPS değerleri

Dying Light 2: Orta Ayarlarda 50-65 FPS (DLSS Performans)

Cyberpunk 2077: En yüksek ayarlarda 40 FPS civarı (DLSS Performans)

God Of War: Orijinal Grafik ayarlarında 60-70 FPS civarı (DLSS Performans) --Grafikleri yükseğe alınca darboğaza girdi-

Greenhell: En yüksek ayarlarda 60FPS civarı

RDR 2: High-Ultra ayarlarda 50 FPS civarı (DLSS Performans)

...Dual channel olsa yüksek ihtimal çok daha iyi performans verecekti...

Onun haricinde bu bütçede RTX 3060'lı laptop öneririm.
vakit ayırıp bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Hocam bu site güvenilir midir bilen var mı
https://www.alsabilisim.com/urun/ms...tb-ssd-15-6-fhd-144hz-dos?ref=akakce&v=1.89.9

Geri
Yukarı