Destek nasıl kolay sökülür?

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, bir süredir destek sökme sorununu aşamadığım için sormak istedim. Destekleri nasıl kolay sökebiliriz? Genelde ağaç destek kullanıyorum sökmesi daha kolay dendiği için ama sökerken modelde izler kalıyor ve/veya ince ayrıntıların şeklini bozuyor. Bunu önlemek için ne yapabilirim? Orcaslicer kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
aleyküm selam, destekler için soğutma fanını hangi filament olursa olsun 100 olarak ayarla, destek z mesafesinide 1,5mm olarak ayarla, soğutman ne kadar iyi ise desteklerin ve ayrılma kolaylığı o kadar iyi olur.

Ekliyorum. Bir de ağaç mı daha kolay sökülür, normal mi?
1713714117820.png

kliyorum. Bir de ağaç mı daha kolay sökülür, normal mi?
Eki Görüntüle 2174849
Sorun yaşaman normal, supportların tavanı ile parça arasında sıfır boşluk bırakmışsın, support interface'ini de hem taban hem de tavanda sıfırlamışsın. Interface daha yoğun bir support yüzeyi ile daha temiz bir ayrılma yüzeyi oluşturur.

0.2mm yeterli, 1.5mm aşırı yüksek.

Parçanın taranma açısına göre support açısını da gerekiyorsa değiştirebilirsin, ikisinin birbirine paralel olması istenmez, o zaman yapışma artar.

Overhang açısını 25 derece de kullanabilirsin soğutma iyi ise, 45 derecede makinenin rahatlıkla basacağı yerlere de destek atılacağından seni boşuna uğraştırır.

Son düzenleme:
Cevaplarınız için teşekkürler ama tam anlamıyla anlayamadım :( Özellikle sizi @Siyah Martı Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

Bir de sanırım Orca kullanmaktan sanırım vazgeçeceğim. Creality Print ile alışsam daha iyi olacak. O yüzden bir de onun ayar ekranını göndereyim.
1713720226836.png

Yeni konular

Geri
Yukarı