20000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
Monitör dahil 20k
Kasanın hava sirkülasyonu kötü. Kaliteli bir kasa fakat soğutma performansı düşük.

NZXT iyi kasadır hocam sanmıyorum hava sirkülesinin kötü olacağını. Deneyimlediysen bilemem ama deneyim yoksa bence böyle yorum yapma. Yine de alternatif çok o fiyata.

Bu Kasayı da alternatif olarak sunabilriz.
ya da bu da nzxt bunu da alabilir

Teknobiyotik güvenilir midir?

@messinicocugu bu sistem nasıl hocam siz de bakın.

Sistem bittiğinde sorduğun için pişman olmazsın umarım. Bu arada SSD'yi 1 TB yapmanı öneririm ben 500 GB olarak ekledim ama bence 1 TB aşağısına düşme.

İyi değil hocam parçalar.

Benim yaptığım sisteme neye göre iyi değil dedin çok merak ediyorum kardeşim.

NZXT iyi kasadır hocam sanmıyorum hava sirkülesinin kötü olacağını. Deneyimlediysen bilemem ama deneyim yoksa bence böyle yorum yapma. Yine de alternatif çok o fiyata.

Bu Kasayı da alternatif olarak sunabilriz.
ya da bu da nzxt bunu da alabilir

Sistem bittiğinde sorduğun için pişman olmazsın umarım. Bu arada SSD'yi 1 TB yapmanı öneririm ben 500 GB olarak ekledim ama bence 1 TB aşağısına düşme.

Bu kasanın önü mesh ve fanlı versiyonu bundan biraz daha iyi. Birkaç video izledim bu kasa hakkında. Fakat kasanın kalitesine edecek laf yok.

Peki işlemcimi 5500 yapsam nasıl olur, YouTube'daki testlere baktığımda gayet güzel performans verdiğini görüyorum.

12100F oyunda daha güçlü.

Attığın monitör ghosting sorunlu olan bir monitör bir kere sorun yaşayan çok kişi var, PSU iyi bir PSU değil fiyatını haketmeyen bir model detay istersen @Sir Benjamin ve @shinei hocalarım açıklar, kasa da mesh olmadığı için çok iyi değil genel olarak eksileri bunlar bu sorunlar olmadan bu fiyata sistem toplanabiliyor.

@messinicocugu hocam bence https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx-6700-xt-nitro-12gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-p-38712 bunun üzerine seriden bir sistem dizin arkadaşa attığınız gibi bence. Monitörü çıkarınca 17.5K kalıyor ve bence siz bu ekran kartına güzel kombinlerle toplayabilirsiniz :)

Attığım sistemde işlemci 12100F anakart H610M bir anakart alınırsa RX 6700 XT de kullanılabilir hocam.

İlk sayfadaki Sharkoon SHP V2'nin iç yapısında 2012'lerden kalma eski bir platform var ve sistem genel anlamda kötü.

Güç kaynağı odaklı cevaplarsam SHP V2 ile sorun yaşayan çok, bunun içinde patlama/gümleme, ses sorunları dahil birçok sorun var. Fiyatı da pahalı, iyi bir güç kaynağı değil. Corsair VS 2012 ile aşağı yukarı aynı iç yapıyı paylaştığı için kötü bir model. 2012 Corsair VS'ler de patlamalarıyla meşhurlardı.

Zaten sistem güç kaynağından belli, görünen köy kılavuz istemez.

12100F oyunda daha güçlü.

Attığın monitör ghosting sorunlu olan bir monitör bir kere sorun yaşayan çok kişi var, PSU iyi bir PSU değil fiyatını haketmeyen bir model detay istersen @Sir Benjamin ve @shinei hocalarım açıklar, kasa da mesh olmadığı için çok iyi değil genel olarak eksileri bunlar bu sorunlar olmadan bu fiyata sistem toplanabiliyor.

Attığım sistemde işlemci 12100F anakart H610M bir anakart alınırsa RX 6700 XT de kullanılabilir hocam.

Monitörü ve PSU'yu bizzat kullanıyorum internette yorumları da var hepsi çok yüksek puan almış ürünler. Ben kullanmadığım ürünü tavsiye etmiyorum dostum. Monitör gayet iyi ama tabii isterse bir sürü alternatif var. Ayrıca PSU'ya kötü demen çok garip o fiyata 650+ başka var mı? Sharkoon Alman menşeli bir ürün olmakla beraber çok sessiz bir PSU'dur. Bizzat bunu da kullanıyorum.

Belki arkadaş işlemciyi 5600 yapmak ister anakartı bir tık üst model ister ya da ne bileyim SSD 1 TB yapmak ister. Yine de senin sisteme kötü dediğin parçalar garip gerçekten.

Monitörü ve PSU'yu bizzat kullanıyorum internette yorumları da var hepsi çok yüksek puan almış ürünler. Ben kullanmadığım ürünü tavsiye etmiyorum dostum. Monitör gayet iyi ama tabii isterse bir sürü alternatif var. Ayrıca PSU'ya kötü demen çok garip o fiyata 650+ başka var mı? Sharkoon Alman menşeli bir ürün olmakla beraber çok sessiz bir PSU'dur. Bizzat bunu da kullanıyorum.

Belki arkadaş işlemciyi 5600 yapmak ister anakartı bir tık üst model ister ya da ne bileyim SSD 1 TB yapmak ister. Yine de senin sisteme kötü dediğin parçalar garip gerçekten.

Sizi sorun yaşamamanız başkalarında sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor hocam bu ürünleri alan 100 kişisini 95'i sorun yaşamış siz 5 kişi arasındasınız diye herkese öneremeyiz.

Sizi sorun yaşamamanız başkalarında sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor hocam bu ürünleri alan 100 kişisini 95'i sorun yaşamış siz 5 kişi arasındasınız diye herkese öneremeyiz.

adam bu mesajı gördü istediği gibi değiştirebilir :) Mesela sizin attığınız psu ve işlemciyi koysa bile 20 bini geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı