20000₺ toplama sistem tavsiyesi

Bütçe
20000

Spaztm

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD RYZEN 9 3900XT 4.1GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM4 7nm İşlemci | ITOPYA
Anakart: ASUS PRIME X570-PRO 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 PCIe 4.0 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA
Bellek: CORSAIR 32GB (2x16GB) Dominator Platinum RGB Beyaz 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYA
Kasa: CORSAIR Crystal Serisi 680X RGB High Airflow Tempered Glass USB 3.1 Beyaz Mid Tower Kasa | ITOPYA
Güç kaynağı: CORSAIR RM850x 850W 80+ Gold Full Modüler 135mm Fanlı PSU | ITOPYA
Sıvı soğutma: Corsair Hydro Serisi H100i v2 240mm Yüksek Performanslı Sıvı Soğutma Sistemi | ITOPYA
Fan: CORSAIR LL120 RGB Dual Light Loop White PWM 120mm Fan (3 lü Paket) | ITOPYA
SSD: CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480MB Okuma / 2000MB Yazma) | ITOPYA
Ekran kartı: MSI seahawk X 1080 var halihazırda şu an ekran kartı için yeni seriyi bekleyeceğim gibi duruyor.

Anakart konusunda yardıma ihtiyacım var, B550 veya X570 arasında gidip geliyorum. Listeye eklediğim X570 beyaz uyumu içindir ki ASUS ROG STRIX X570-F ile neredeyse aynılar. Diğer parçalarda kafa karışıklığım vesaire yok hepsi içime sinen hoşuma giden beğendiğim parçalar. Ama yine de alternatif önerilerinizi görmek isterim.
Sistem oyun ve render için toplanacak.
Kimseden ses çıkmamış :(

Son düzenleme:
Vallahi bu kadar büyük bütçeli sistemlerde pek bir bilgim yok ama X 570 Pro daha iyi gibi duruyor. Ekran kartı olarak da RTX 3000 serisini beklemenizi pek tavsiye etmem RTX 2080S yeter de artar diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun :D.

Teşekkür ederim. Zaten yapacağım işte ekran kartının pek bir önemi yok olayım tamamen işlemcide olacak. Ekran kartı dediğim gibi 1080 Seahawk X var o şuan için yeterli ilerde belki upgrade yaparım. Anakart konusunda dün ile aynı yerdeyim konuları geziyorum fakat elle tutulur testli falan bir paylaşım göremedim. İşlemciyi de 3900xt yerine 3950x ile değiştirebilirim bazı parçalardan kısıp daha mantıklı gözüküyor.

Bence de öyle yapın zaten sizin için ekran kartının pek öneminin olmamasına rağmen elinizde 1080 gibi bi kart var. o yüzden bence işlemciye para yatırın. Anakartın da videosunu da buluşursam paylaşırım iyi günler.

Keşke linkler ile örnek gösterseydiniz daha iyi bir anakart , sıvı soğutma , kasa vs için. Corsair 680x bildiğim kadarı ile bayağı üst düzey bir kasa olumsuz hiç bir yorum ile karşılaşmadım. Anakart için zaten yardıma ihtiyacım var çünkü karar veremiyorum kendi başıma. 3200 ramleri overclock ile yüksek mhzde kullanacağım diye 3200 olan modeli tercih ettim. Eğer üşenmezseniz önerilerinizi linkler ile bekliyorum.

Geri
Yukarı