20000TL civarı kasa ve monitör önerisi

Lilim

Femtopat
Daha fazla  
FPS oyunları oynuyorum ve yayın açmayı düşünüyorum bütçe 20k civarı.
Bu ikisini buldum ama daha iyi mantıklı şeyler olabilir diye almadan danışayım dedim.

Monitörü bilmiyorum. Mümkünse rekabetçi oyunlar için Valorant, CS gibi AMD işlemcili sistem tercih edin. Aldığınız performans daha yüksek olacaktır.

Daha iyi tespitler gelecektir fakat monitörünüzden biraz daha kısıp kasada iyileştirme yapmanız faydalı olur. Anakartta B560 ve SSD'de yükseltme yapabilirsiniz.

FPS oyunları oynuyorum ve yayın açmayı düşünüyorum bütçe 20k civarı.
Bu ikisini buldum ama daha iyi mantıklı şeyler olabilir diye almadan danışayım dedim.

PSU hiç güven vermiyor, ayrıca işlemcide 11.nesil en azından 12 olsaydı. Ben kendi sistemimi monitör dahil 19'a topladım, arada sağlam indirimler geliyor beklemekte fayda var. FPS oyunlarına ağırlık veriyorsan monitör kısmında MPRT değilde GTG almanı öneririm.

PSU hiç güven vermiyor, ayrıca işlemcide 11.nesil en azından 12 olsaydı. Ben kendi sistemimi monitör dahil 19'a topladım, arada sağlam indirimler geliyor beklemekte fayda var. FPS oyunlarına ağırlık veriyorsan monitör kısmında MPRT değilde GTG almanı öneririm.
Psu Aigo ve hiç dorun yaşayanı görmedim.

Bana PSU testlerinin linkini atabilir misin?

Adamların kendi sitesinde PSU'ya dair bir şey göremedim 🤔
Testini bilmiyorum fakat dediğim gibi sorun yaşayan görmedim, psu ile ilgili ben de bir bilgi bulamadım. Biraz araştırdığımda orta seviye bir psu olduğunu öğrendim ve yanacağını, patlayacağını veya sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Testini bilmiyorum fakat dediğim gibi sorun yaşayan görmedim, psu ile ilgili ben de bir bilgi bulamadım. Biraz araştırdığımda orta seviye bir psu olduğunu öğrendim ve yanacağını, patlayacağını veya sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Fikrinize saygı duyuyorum lakin 20k verip sistemimi "sanmıyorum" dediğim bir PSU'ya emanet etmek bana pek güven vermedi o açıdan bahsetmiştim. 10k'ya kadar olan sistemlerde kullanılabilir, üst seviyede kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

PSU giriş seviyesi GameGaraj baskılı 650W 80+ Bronz bir güç kaynağı ve üreticisi ise Aigo. Sisteme hiç bir zararı olmaz, yakmaz, bozmaz endişe etmeyin. Kötü demek içinde delilleri ile sunmamız gerekir. Bu konuyla ilgili şikayet eden var mı? Kullanan olarak ben hayır diyorum.

Sistemi bütün bileşenleri ile uygun fiyata sunmaya çalışıyorlar. İyi bir kasa ve iyi bir ayrıca PSU ile zaten bütçe oldukça artıyor. PSU konusunda da endişe etmeyin, kötü bir güç kaynağı değil. Gamegaraj bu konuda biraz hassas, sorun yaşadığınızda bildirebilirsiniz. Siz aramadan kendileri sistemden sonra size dönüş yaparak memnun kalıp kalmadığınızı ve ne sorun yaşadığınızı sorarak çözüm üretmeye çalışıyor.

PSU giriş seviyesi GameGaraj baskılı 650W 80+ Bronz bir güç kaynağı ve üreticisi ise Aigo. Sisteme hiç bir zararı olmaz, yakmaz, bozmaz endişe etmeyin. Kötü demek içinde delilleri ile sunmamız gerekir. Bu konuyla ilgili şikayet eden var mı? Kullanan olarak ben hayır diyorum.

Sistemi bütün bileşenleri ile uygun fiyata sunmaya çalışıyorlar. İyi bir kasa ve iyi bir ayrıca PSU ile zaten bütçe oldukça artıyor. PSU konusunda da endişe etmeyin, kötü bir güç kaynağı değil. Gamegaraj bu konuda biraz hassas, sorun yaşadığınızda bildirebilirsiniz. Siz aramadan kendileri sistemden sonra size dönüş yaparak memnun kalıp kalmadığınızı ve ne sorun yaşadığınızı sorarak çözüm üretmeye çalışıyor.
Amacım PSU'yu kötülemek değil. Sadece kaynaklarla ilerlemeye çalışıyorum. Sitesinde PSU'sunun özellikleri bile yazmıyor. MIL-STD testleri uygulanmış mı, hangi senaryolara karşı ne kadar koruması var? Bunları merak ediyorum ve başka PSU'lar da ufak bir araştırmayla bulabilirken burda sitesinde PSU'yu bile göremiyorum. Sıkıntı çıkartır ya da çıkartmaz herkeste olacak şey değil ama bir işe başlamadan sağlama almayı severim. Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Geri
Yukarı