2000TL Bütçe İle Ekran Kartsız Kasa Toplama

muntaro

Kilopat
2000 TL'ye olması tercihimdir ancak biraz zorlayarak 2100-2200E çıkabilir. Sisteme ekran kartını yılbaşında alacağım. Ekran kartı en kötü ihtimalle 1660 Ti olacak. Sistemi ViewSonic VX3276-2K-MHD ekrana bağlayacağım. Sisteme sıvı soğutma, harddisk gibi bileşenleri daha sonra ekleyebilirim. Yani bu fiyata yalın bir sistem olmasını istiyorum. Yılbaşına kadar da dahili grafik işlemciyle kullanırsam çok iyi olur. Bu yönde tavsiyelerinizi bekliyorum. Ben aslında aşağıda belirttiğim bileşenleri düşündüm ancak fiyat çıtasını geçiyorum diye vazgeçtim.

• ASUS ROG STRIX H270F GAMING Intel H270 2400MHz DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
  • Cooler Master Masterbox MB501L 600W Carbon Dizayn Pencereli Midtower Siyah Kasa MCB-B501L-KaNA60-S00
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 RAM CMK8GX4m1D3000c16
  • Intel i5-9400F 2.9 GHz 4.1 GHz 9MB 1151v8 -Vgasız

Zaten o işlemci o anakartla çalışmazdı. Almadığınız iyi olmuş :)

R5 1600 ve B450 anakart temelli bir sistem toplayabilirsiniz. Zaten 2K için işlemci çok önemli değil ama buna rağmen R5 1600 de gayet iyi bir işlemcidir.

9400F yerine 3400G al hem içinden çok iyi bir soğutucu çıkıyor hem işlemci ve grafik performansı çok daha iyi ( hatta o kadar iyi ki 1080 p düşük ayarlarda 60FPS veriyor) ve hepsi aynı fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen5 2600
Gigabyte b450m s2h
Corsair vengeance lpx 8 GB 3000 MHz ddr4
Cooler master masterbox mb501l 600w
Toplam fiyatı 2074₺

i5 9400f ile Ryzen 5 2600'ü kıyaslarsak i5 daha iyi değil mi başarım açısından? Tabi ki amacımız Fiyat/Başarım oranını yakalamak. Şu anda i5 9400f'i 950 TL civarında, Ryzen 5 2600'ü ise 850TL civarında görüyorum. (Bulabildiğim en ucuz ve güvenilir fiyatlar bunlar.) Aradaki 100 TL farka değer mi o önemli benim için şu anda. Bir de anakart ile ilgili bir detay var. Anakartta S/Pfid çıkışı olursa sevinirim. Bu teknolojiyi ses sistemimde kullanmayı düşünüyorum. @55superx benim yazdığım sistemdeki anakart da işlemci de 1151 soket. Neden uyumlu değil dediniz ki? Eksik veya yanlış bildiğimi düzeltmek isterim. İlgilendiğiniz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için de teşekkürler.

* Biraz araştırmayla bu anakartın işlemciyle uyumlu olmadığını öğrendim. Bana buna benzer özelliklerde bir anakart lazım. Yani ses çıkışı önemli benim için ve ekrana bağlayabileceğim bir görüntü çıkışı olsa iyi olur. Ekran kartını yılbaşında alacağım ancak o zamana kadar da kullanmak istiyorum. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
i5 9400f ile Ryzen 5 2600'ü kıyaslarsak i5 daha iyi değil mi başarım açısından? Tabi ki amacımız Fiyat/Başarım oranını yakalamak. Şu anda i5 9400f'i 950 TL civarında, Ryzen 5 2600'ü ise 850TL civarında görüyorum. (Bulabildiğim en ucuz ve güvenilir fiyatlar bunlar.) Aradaki 100 TL farka değer mi o önemli benim için şu anda. Bir de anakart ile ilgili bir detay var. Anakartta S/Pfid çıkışı olursa sevinirim. Bu teknolojiyi ses sistemimde kullanmayı düşünüyorum. @55superx benim yazdığım sistemdeki anakart da işlemci de 1151 soket. Neden uyumlu değil dediniz ki? Eksik veya yanlış bildiğimi düzeltmek isterim. İlgilendiğiniz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için de teşekkürler.

* Biraz araştırmayla bu anakartın işlemciyle uyumlu olmadığını öğrendim. Bana buna benzer özelliklerde bir anakart lazım. Yani ses çıkışı önemli benim için ve ekrana bağlayabileceğim bir görüntü çıkışı olsa iyi olur. Ekran kartını yılbaşında alacağım ancak o zamana kadar da kullanmak istiyorum. Tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı