2000TL İle Ofis İçin Sistem Toplama

Soraklı

Kilopat
Bütçem 2000TL, çok zorlarsam 200TL daha. Technopat'in tavsiyelerine baktım, ofis için dediğim rakama hazır toplamışlar sanki :)
  1. Nisan Ayı: Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Nisan 2017 - Technopat
  2. Mart Ayı: Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Mart 2017 - Technopat
  3. Şubat Ayı: Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Şubat 2017 - Technopat

Hangi sistemi kurmalıyım? Şubat ayı içerisinde hem Intel hem AMD sistem mevcut. Ekstradan AMD işlemcili sistemin içerisinde R7 GPU var bu fena değil. Fakat Intel'in 510 GPU'su hakkında bir fikrim yok.

Ofis ortamı için hangisini almak daha mantıklı? Program olarak özel bir şey yok, daha çok tarayıcı ofis uygulamaları sadece GPU işi kafama takılıyor. Siz ilerisi içerisinde hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ofis için 2000 TL çok fazla. 1350 TL yeter de artar bile.

Screenshot_2017-04-17-13-33-08-1.png

Corsair 120GB Le Force 560/530 SSD

Dark Argon 400W Kasa

Bu sistem işinizi fazlasıyla görecektir.

Bunun dışında almanızı önermem.

Tam bir ofis bilgisayarıdır kendisi.

Ekran Kartı olarak ise CPU'nun içindeki HD 610 u kullanacaksınız.

Gayet yeterlidir. Oyun için bile.

720p de GTA 5 oynayanlar var onunla.

@Soraklı İkisi de iyi değil. Herhangi bir risk yok ki.

Benimkini öneririm. Daha ucuz aynı performans.

Değerlendirmedikten sonra 2bin lira bütçenin olması neye yarar? :D Buyurun 2bin liraya i5'li sistem. Update edilebilir, ekran kartı takılabilir. Güvenilir, sağlam. Ekstra zorlayabileceğiniz bütçe ile SSD eklerseniz tadından yenmez. i5, i3'e düşürülebilir. Ben şahsen sadece ofis içinse yani içine ekran kartı sıkıştırılmayacak ise Pentium'a düşmenin mantıksız olacağını düşünüyorum.

He tabii sadece Office programları için bu sistem gereğinden çok daha fala performanslı, bütçe varken alınmalı bence. Eğer çok fazla yer ihtiyacınız yok ise HDD yerine 480'lik SSD'de alınabilir.

Dosya Ekleri

• OfficePC.png
    OfficePC.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 205
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı