2000TL monitör önerisi

starplatinum

Hectopat
Yer
Morioh
Daha fazla  
Meslek
Deniz Bilimci
Maksimum 2000TL bütçe ile güzel bir monitör önerebilir misiniz?
240 Hz olursa sevinirim 240Hz bulursanız Ms'ye takılmam.
144Hz'de olabilir ama 1 ms olursa iyi olur.
Panel farketmez ama IPS olursa iyi olur.
Ekran kartı FreeSync.

Monstet Aryond A27'ye bakabilirsiniz. 2000TL'ye 240Hz VA panel ve bir sürü özelliği var. Ama güvenilirliğini bilemeyeceğim, özellikleri bu fiyata çok fazla çünkü. Yorumları iyi okuyun ve bol bol inceleme izleyin.

24G2U AOC ben 1.4 almıştım 144Hz IPS panel 1 ms 27 ınc olanı da var ona da bakabılırsın ama oyun için tabii ki 24 al.

Panel fark etmez ama IPS olursa iyi olur.
Ekran kartı FreeSync.

AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA bu monitör bayağı kaliteli diyorlar bende almayı düşünüyorum. NVIDIA kullanıyosan bile DisplayPort takabiliyorsun. Free Sync de destekliyor.

Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız hızlı bir panel olan VG248QG modeline bakabilirsiniz? 0, 5ms 165Hz ve parlaklık ile görüntü kalitesi oldukça iyi. IPS panel düşünüyorsanız da VG249Q modelini önerebilirim.

2000 TL'ye TN panel dışında gerçek tepkimesi 1ms olan monitör biraz zor. Hepsinde 1ms yazar o başka bir olay tabi, hafif bir pazarlama tekniği. Zaten çok ileri seviyede oynamıyorsanız aradaki fark rahatsız etmez bile. Ben aşağıdaki monitörü kullanıyorum IPS panel, 144 Hz. Renkleri canlı, oyunlarda tatmin ediyor. Pivot özelliği var. Film, dizi, araştırma, genel kullanım oyun vb. için biçilmiş kaftan. Hepsinin birleşimi diyebilirim. Bu bütçede alınası bir monitör. Tabi fiyatı daha uygundu ama kur sağolsun. Daha önce VA panel ve kavisli AOC C24G1 de kullandım ama oyun performansı dışında genel kullanımda memnun değildim.

@Typhon18'in önerdiği Samsung monitör de güzelmiş. 240 Hz. Tek problemi 27'' olması bence, 1080p'de 27'' ile alakalı çok laf ediliyor. Yakından bakınca pikseller sayılıyormuş. Ama denemeden bilemeyiz.

Son düzenleme:
Panel farketmez ama IPS olursa iyi olur.
Kavisli isterseniz çok iyi bir seçim olacaktır.
Monster markası halkinda

Lütfen bana Acer önermeyin.
2000 TL'ye TN panel dışında gerçek tepkimesi 1ms olan monitör biraz zor. Hepsinde 1ms yazar o başka bir olay tabi, hafif bir pazarlama tekniği. Zaten çok ileri seviyede oynamıyorsanız aradaki fark rahatsız etmez bile. Ben aşağıdaki monitörü kullanıyorum IPS panel, 144 Hz. Renkleri canlı, oyunlarda tatmin ediyor. Pivot özelliği var. Film, dizi, araştırma, genel kullanım oyun vb. için biçilmiş kaftan. Hepsinin birleşimi diyebilirim. Bu bütçede alınası bir monitör. Tabi fiyatı daha uygundu ama kur sağolsun. Daha önce VA panel ve kavisli AOC C24G1 de kullandım ama oyun performansı dışında genel kullanımda memnun değildim.

@Typhon18'in önerdiği Samsung monitör de güzelmiş. 240 Hz. Tek problemi 27'' olması bence, 1080p'de 27'' ile alakalı çok laf ediliyor. Yakından bakınca pikseller sayılıyormuş. Ama denemeden bilemeyiz.
Bu monitörde FreeSync ve 1ms aynı anda olabiliyor yani.

[/QUOTE]
Maalesef Samsung olanında FreeSync özelliği yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı