2000TL Sistem Tavsiyesi

Bütçe
2000

yasinozturk8889

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle söylemeliyim ki sistemi para biriktirip alacağım.

AMD sistem toplamayı düşünüyorum fakat 2000 TL aralığında APU mu yoksa ekran kartıyla beraber bir sistem mi yapsam karar veremedim. Bütçemi yükseltemem maalesef maksimum 200 TL çıkabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Kasa sadece hava akımı iyi olsun yeter. Kasa ve depolama fazla önemli değil bunu göz önünde bulundurarak daha iyi parça koyabilirsiniz. Parçaları 2. el alabilirim fark etmez.

-Hocam virüsten sonra dolar düşebilir mi?
-Tavsiye olarak APU mu önerirsiniz?
-2400 MHz RAM APU için yeterli performansı verir mi?
-A320 almayı mantıklı bulmuyorum düşünceniz nelerdir?
-2x4 mü yoksa tek modül 8 GB almak mı daha mantıklı? (Gelecekte yükselteceğim)
-Son olarak 3200G mi yoksa 2200G'nin oyun performansı daha iyi?

-Hocam virüsten sonra dolar düşebilir mi?
-Tavsiye olarak APU mu önerirsiniz?
-2400 MHz RAM APU için yeterli performansı verir mi?
-A320 almayı mantıklı bulmuyorum düşünceniz nelerdir?
-2x4 mü yoksa tek modül 8 GB almak mı daha mantıklı? (Gelecekte yükselteceğim)
-Son olarak 3200G mi yoksa 2200G'nin oyun performansı daha iyi?

1-2000-2500 TL bandında APU'dan daha mantıklı bir sistem yok.
2-RAM'lar 3200 MHz'e kadar overclock yapılabiliyor aşırtma ile.
3-A320M Pro 3. nesil BIOS güncellemesi ile geliyor işlemcimizle tamamen uyumlu uğraştırmıyor hem de fiyatı uygun.
4-Gelecekte dediginiz süre önemli 2x4 vs 8 GB RAM arasında %30'luk bir performans farkı vardır bu süreç uzunsa canınızı sıkabilir.
5-Aralarında 50 TL oynuyor 2200G'den bazı testlerde bir tık daha iyi.

1-2000-2500 TL bandında APU'dan daha mantıklı bir sistem yok.
2-RAM'lar 3200 MHz'e kadar overclock yapılabiliyor aşırtma ile.
3-A320M Pro 3. nesil BIOS güncellemesi ile geliyor işlemcimizle tamamen uyumlu uğraştırmıyor hem de fiyatı uygun.
4-Gelecekte dediginiz süre önemli 2x4 vs 8 GB RAM arasında %30'luk bir performans farkı vardır bu süreç uzunsa canınızı sıkabilir.
5-Aralarında 50 TL oynuyor 2200G'den bazı testlerde bir tık daha iyi.
Hocam sistemi geleceğe yönelik yapmak istiyorum ondan dolayı A320'de kafam takıldı. Ayrıca gelecekte dediğim maksimum 1 2 ay kadar bir süre.

Aldıktan sonra eğer parayı toparlayabilirsem sizce APU devam edip RAM mi yükseltmeli yoksa yeni bir işlemci ve ekran kartı alıp mı devam etmeliyim?

Bu arada tek modül RAM almam daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

A320'de OC yapabilir miyim? Hem RAM hem de işlemci için soruyorum.

Bu arada hiç işlemci veya RAM OC etmedim. Kolaydır umarım :)

Hocam sistemi geleceğe yönelik yapmak istiyorum ondan dolayı A320'de kafam takıldı. Ayrıca gelecekte dediğim maksimum 1 2 ay kadar bir süre.

Aldıktan sonra eğer parayı hızlı toparlayabilirsem sizce APU devam edip RAM mi yükseltmeli yoksa yeni bir işlemci ve ekran kartı alıp mı devam etmeliyim?

Bu arada tek modül RAM almam daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

A320'de OC yapabilir miyim? Hem RAM hem de işlemci için soruyorum.

1-Hocam A320M Pro 3. nesil BIOS güncellemesiyle gelen en uygun kart BIOS güncellemesiyle uğraştırmıyor.
2-A320M Pro RAM'a aşırtma falan yapabilirsiniz ama işlemciye yapamazsınız ekran kartı aldıgınız zaman işlemci çok yeterli zaten gerek kalmayacak ama RAM 2400 MHz düşük onu 3200 MHz'e kadar aşırtabiliyorsunuz.
3-Oynuyacagınız oyunları söylerseniz gerekliligini söylerim 2x8 GB RAM 650 lira falan en uygunları 300 lira gibi bir fiyat artışı olacak bütçen 2000 TL doların düşmesini boşa beklemiş olacaksın RAM'a şu an gerek yok.

1-Hocam A320M Pro 3. nesil BIOS güncellemesiyle gelen en uygun kart BIOS güncellemesiyle uğraştırmıyor.
2-A320M Pro RAM'a aşırtma falan yapabilirsiniz ama işlemciye yapamazsınız ekran kartı aldıgınız zaman işlemci çok yeterli zaten gerek kalmayacak ama RAM 2400 MHz düşük onu 3200 MHz'e kadar aşırtabiliyorsunuz.
3-Oynuyacagınız oyunları söylerseniz gerekliligini söylerim 2x8 GB RAM 650 lira falan en uygunları 300 lira gibi bir fiyat artışı olacak bütçen 2000 TL doların düşmesini boşa beklemiş olacaksın RAM'a şu an gerek yok.
Hocam oynayacağım oyunlar GTA 5,Mount&Blade,CS:GO,Fortnite,PUBG,Valorant tarzında olacak. Her gün farklı oyun oynadığımı biliyorum.8 GB ram normalde yeterli geleceğini biliyorum fakat yeni nesil oyunlarda yetersiz kalıyor diye duydum. Kasayı söylemeyi unutmuşum kasadan kısıp daha iyi bir kasa bulabilir miyim sizce?(250TL civarında)

R5 1600 yerine r3 1200 alınarak daha güçlü ekran kartı almak daha mantıklı olmaz mı?

Bu işlemciyi alınız.

Bu Ekran kartını alınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı