2000TL topladığım APU sistem önerisi

Bence anakartı B450 al. Çünkü iki gün sonra çıkacak oyunun performansından memnun kalmayınca overclock gerekecek. O yüzden b450.
Overclock tan hiç anlamam :) İstersem yaparım ama kasayı koyacağım yer biraz loş. Bu yüzden ek soğutucu aldım.
Monitör var mı? Ayrıca sistemi açık kullanabilirsiniz kasaya vereceğiniz parayı kaliteli psu alabilirsiniz.
Mönütorüm var. Yeni mönütör alacağım seneye. Kullandığım mönütör 1366x720 60Hz bir mönütör. 1024x720 çıkıştan 75HZ alabiliyor. Bu yüzden CS:GO gibi oyunları 1024x720 çözünürlüğünde oynayacağım. Ve ayrıca bilgisayarı babam Vb. Kullanacağı için. Anakartın power çıkışını göstermek çok sıkıntılı olur :)
İşlemcinin tdp değeri 65w diğer sistem bileşenleri için 235w hayli hayli yeterli olup fazla bile gelir. Ama dediğin gibi ilerde sisteme başka bir bileşen taktığın zaman psu upgrede etmen şart olucaktır
Teşekkürler hocam. Zaten ilerde Psu upgrade edeceğim. Sonuçta babamın parasıyla aldığım için çok üstüne gitmek istemiyorum. Kendim para biriktirip bir PSU alırım.

Son düzenleme:
Overclocktan hiç anlamam :) istersem yaparım ama kasayı koyacağım yer biraz loş. Bu yüzden ek soğutucu aldım.

Mönütorüm var. Yeni mönütör alacağım seneye. Kullandığım mönütör 1366X720 60Hz bir mönütör. 1024X720 çıkıştan 75Hz alabiliyor. Bu yüzden CS:GO gibi oyunları 1024X720 çözünürlüğünde oynayacağım.

Teşekkürler hocam. Zaten ilerde PSU upgrade edeceğim. Sonuçta babamın parasıyla aldığım için çok üstüne gitmek istemiyorum. Kendim para biriktirip bir PSU alırım.

Monitörün varsa eski bir bilgisayarında vardır satmadıysan onun kasasını kullan veya 2. el kasa al daha ucuza gelir. 2. el kasadan ne zarar gelebilir ki?

Monitörün varsa eski bir bilgisayarında vardır satmadıysan onun kasasını kullan veya 2. el kasa al daha ucuza gelir. 2. el kasadan ne zarar gelebilir ki?
2. El kasa bilemiyorum. Sahibinden , Letgo gibi sitelerden temiz 5 6 ay kullanılmış kasalara bakarım. Yazın alacağım için şuan ilanlardan birini beğenirsem satılır yaza kadar. Kendi bilgisayarımın kasası. Çok küçük ilerde ekran kartı takarken sıkıntı yaratır. Zaten Gamepower gibi çakma Çin malı markalar bile bu kasadan daha iyidir eminim :)

2. el kasa bilemiyorum. Sahibinden, Letgo gibi sitelerden temiz 5 6 ay kullanılmış kasalara bakarım. Yazın alacağım için şu an ilanlardan birini beğenirsem satılır yaza kadar. Kendi bilgisayarımın kasası. Çok küçük ilerde ekran kartı takarken sıkıntı yaratır. Zaten Gamepower gibi çakma Çin malı markalar bile bu kasadan daha iyidir eminim :)

Öyle demeyin Everest'in çok eski bir kasasını kullanıyorum gerçekten hava akışı çok iyi işlemci overclockla stok fan ile 60 dereceyi geçmiyor yükte. Ekran kartı da 45 falan. Dandik dediğiniz kasalar iyi çıkabiliyor görünüşüne baksanız 5 para etmez dersiniz ki bende ilk aldığınızda dedim fakat şu an çok memnunum.

Öyle demeyin Everest'in çok eski bir kasasını kullanıyorum gerçekten hava akışı çok iyi işlemci overclockla stok fan ile 60 dereceyi geçmiyor yükte. Ekran kartı da 45 falan. Dandik dediğiniz kasalar iyi çıkabiliyor görünüşüne baksanız 5 para etmez dersiniz ki bende ilk aldığınızda dedim fakat şu an çok memnunum.
Fakat kasanın markası Beko bunu göz ardı etmeyin.

Fakat kasanın markası beko bunu göz ardı etmeyin.

Olsun hocam kasaya verceğiniz para ile SSD bile alabilirsiniz. Bir de eski parçalar daha fazla ısındığı içi eski kasalarda ona göre tasarlanıyordur. Bizim internet kafeci bir abi var oda diyor "bu eski kadalar daha iyi çoluk çocuk ışıklı şeyleri daha çok seviyor diye aldım yoksa daha iyileri var"

Olsun hocam kasaya verceğiniz para ile SSD bile alabilirsiniz. Bir de eski parçalar daha fazla ısındığı içi eski kasalarda ona göre tasarlanıyordur. Bizim internet kafeci bir abi var oda diyor "bu eski kadalar daha iyi çoluk çocuk ışıklı şeyleri daha çok seviyor diye aldım yoksa daha iyileri var"
Hocam yapacağım şey bu şuan kullandığım bilgisayar ile. Sistem İNTEL E2200 , 2Gb DDR 2 667MHz Ram , İntel Gma 3100 , 210GB HDD bu sistemi bir arkadaşım 100TL'ye istiyor. Satmayı düşünüyorum. Sattığım parayla düzgün bir klavye , fare almayı ümit ediyorum. Sonuçta bu sistem ölü :) Youtube'da bile kasıyor bunları bilmesine rağmen yinede istiyor. Satmayı düşünüyorum. Bide biraz fiyat arttırırım. Bu sisteme kim 100 120TL verir :) Ama olurki satamam dediğinizi düşünürüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı