2007 model Kia Rio 1.5 CRDI kilometrede 4.10 TL yakiyor

Bizim arkadaşın Doblo 13 litre yakıyor trafik içinde servis normal çekiyor buna. Fabrika verisi dediğin şey standartlara dayalı uydurma şeyler düz yolda 2-3 araçla trafik verisi veriyorlt
Bizim arkadaşın Doblo 13 litre yakıyor trafik içinde servis normal çekiyor buna. Fabrika verisi dediğin şey standartlara dayalı uydurma şeyler düz yolda 2-3 araçla trafik verisi veriyorlar.

Doblo tarzı ticari araçlar genelde yük taşır bu yüzden yakıt verisi değişken olabilir ama arkadaşınıx şahsi olarak kullanıyor ve herhangi bir yük taşımıyorsa yakıt yine normal değil. Şayet şirkette 10 adet Doblo ve Fiorino var hepsinin yakıtları değişiyor ama ekstrem durumlar hariç 13 litre görenine denk gelmedim henüz. Ayrıca fabrika verisi dışında kullanıcı verilerini de kontrol edebilirsiniz internetten yine fabrika verisinin 1.5-2L üstünde çıkacaktır çoğunlukla konu sahibinin aracında her halükarda yolunda gitmeyen bir şey var. Yakıt kullanıma şarta göre değişir ama buraya gelip konu açtığına göre demek ki normal şartlarda da böyle yakıyor araç,yoksa 8 litre fabrika verisi olan 1.5 Honda Civic'i 15 ortalama ile kullandığımı da biliyorum ben mevzu o değil:)

Bence ortada hiçbir sorun yok. Arkadaşın km hesabını bile yapamadığını düşünüyorum. Neye istinaden neyi hesapladınızda 4.1₺ buldunuz.

Ölçümü nasıl yaptın? Yol bilgisayarı vb.den mi yaptın yoksa fullleyip, belirli bir Km yapıp tekrar fulleyip öyle mi hesapladın. Bu şekilde minimum 100km yaparak tekrar fulle, çıkan değeri doğru orantı ile 100Km'de X lt olarak hesapla ve aracın fabrika verisi ile karşılaştır. Sürekli dur kalk trafikte gidiyorsan ve kısa mesafe kullanımı varsa fab. verisinin üzerine 2Lt kadar ekle.

Eğer fark hala çoksa aracında sorun vardır demektir ki hemen her şey olabilir sorun. Araç düzse baskı balata bitmeye yakın sıyırır ve çok yaktırır misal.

Doblo tarzı ticari araçlar genelde yük taşır bu yüzden yakıt verisi değişken olabilir ama arkadaşınıx şahsi olarak kullanıyor ve herhangi bir yük taşımıyorsa yakıt yine normal değil. Şayet şirkette 10 adet Doblo ve Fiorino var hepsinin yakıtları değişiyor ama ekstrem durumlar hariç 13 litre görenine denk gelmedim henüz. Ayrıca fabrika verisi dışında kullanıcı verilerini de kontrol edebilirsiniz internetten yine fabrika verisinin 1.5-2L üstünde çıkacaktır çoğunlukla konu sahibinin aracında her halükarda yolunda gitmeyen bir şey var. Yakıt kullanıma şarta göre değişir ama buraya gelip konu açtığına göre demek ki normal şartlarda da böyle yakıyor araç,yoksa 8 litre fabrika verisi olan 1.5 Honda Civic'i 15 ortalama ile kullandığımı da biliyorum ben mevzu o değil:)

Fabrika verisi 20Lt olan araca 35Lt yaktırdım. Hem de gaza dokuna dokuna kullandığım halde. (dur kalk trafik :) )

Ölçümü nasıl yaptın? Yol bilgisayarı vb. Den mi yaptın yoksa fullleyip, belirli bir km yapıp tekrar fulleyip öyle mi hesapladın. Bu şekilde minimum 100km yaparak tekrar Full'e, çıkan değeri doğru orantı ile 100Km'de X lt olarak hesapla ve aracın fabrika verisi ile karşılaştır. Sürekli dur kalk trafikte gidiyorsan ve kısa mesafe kullanımı varsa fab. Verisinin üzerine 2lt kadar ekle.

Eğer fark hala çoksa aracında sorun vardır demektir ki hemen her şey olabilir sorun. Araç düzse baskı balata bitmeye yakın sıyırır ve çok yaktırır misal.

Fabrika verisi 20lt olan araca 35lt yaktırdım. Hem de gaza dokuna dokuna kullandığım halde. (dur kalk trafik :) )

35 lt yaktırdığınız aracınız imzanızda yazan Mercedes-Benz mi? Dip gaz veya tam devir vites değiştirince kaç litrelere çıkıyor?

35 lt yaktırdığınız aracınız imzanızda yazan Mercedes-Benz mi? Dip gaz veya tam devir vites değiştirince kaç litrelere çıkıyor?

Bir önceki arabam W220 kasa olanı. O da V8, 5000CC. İlginç şekilde dur kalk yaparken ki tüketim ile dip gaz tüketim hemen hemen aynı değerdi.

Geri
Yukarı