200Hz monitör kullanılmasına rağmen Windows üstünde 144Hz görünüyor

z1nag

Picopat
Daha fazla  
Aldığım monitör 200 Hz fakat bilgisayarın ayarlarına girip baktığımda en fazla 144 Hz'yi seçebiliyorum ve monitörün içinden DP diye başka bir kablo çıktı monitöre bağlamak için ama benım kasamda ona göre giriş yok bende eski monitörümdeki HDMI'yı buna bağlayıp öyle çalıştırdım. 2'sinde de giriş vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? APU sistem mi kullanıyorsun?

Kablodan ziyade takılan portlar önemli oluyor. DP olmayan cihazda HDMI 2.0 desteği olacağını hiç sanmıyorum.
Konu sahibi ekran kartını belirtmemiş. HDMI 2.0 destekleyen en kötü kart gt 1030 galiba. Displayport olmayan kart ile oyunlarda 75fps bile zar zor görüleceği için 144Hz bile gereksiz aslında :D.

Aldığım monitör 200 Hz fakat bilgisayarın ayarlarına girip baktığımda en fazla 144 Hz'yi seçebiliyorum ve monitörün içinden DP diye başka bir kablo çıktı monitöre bağlamak için ama benım kasamda ona göre giriş yok bende eski monitörümdeki HDMI'yı buna bağlayıp öyle çalıştırdım. 2'sinde de giriş vardı.
Hocam excalibur monitör mü kullanıyorsunuz? Şu modeli.

Çünkü eğer bu monitörü kullanıyorsanız sadece DisplayPort ile 200Hz alabilirsiniz diye biliyorum.

1692056384678.png

Son düzenleme:
HDMI girişi üzerinden monitörünüz en fazla 144Hz verir. DisplayPort kullanırsanız 200Hz alabilirsiniz. Ayrıca cihazınında DisplayPort girişi olmadığı için alamazsınız.
Şuan yüksek ihtimalle HDMI 1.3 kullanıyorunuz. Ve bu kablo ile 1080P'de en fazla 144Hz tazeleme hızı alabilirsiniz. HDMI 2.0 bir kablo alırsanız 1080P'de 240Hz'ye kadar tazeleme hızı alabilirsiniz.
HDMI 2.1 olsa bile 144Hz alacak. Çünkü monitörü 200Hz'yi sadece DisplayPort'tan verir.
Konu sahibi ekran kartını belirtmemiş. HDMI 2.0 destekleyen en kötü kart gt 1030 galiba. Displayport olmayan kart ile oyunlarda 75fps bile zar zor görüleceği için 144Hz bile gereksiz aslında :D.
Masaüstü olduğunu nereden çıkardınız? Laptoplarda DisplayPort girişi bulunmaz. Onun yerine type-c portu bulunur. O porttan 200Hz alınabilir.

Masaüstü olduğunu nereden çıkardınız? Laptoplarda DisplayPort girişi bulunmaz. Onun yerine type-c portu bulunur. O porttan 200Hz alınabilir.
Kusuruma bakmayın hocam gecenin 2'sinde sistem belirtilmemişken ve konu sahibi geri dönüş yapmamışken anca bu kadarını tahmin edebiliyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı