200TL sahte çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

damntraincj

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar teknik servis bakım onarım
Dün cumartesi dükkanı kapatmaya yakın müşteri geldi şarj aleti aldı. 200TL uzattı baktım para gerçeğe çok benziyordu. Işık altında Atatürk resmi göründü. Ben de para üstünü verdim. Gönderdim. Benim de haftalık aldığım para o zaten bu gün bankamatiğe yatırmaya gittim. Bankamatik bir türlü kabul etmedi sonra dövizciye gittim paranın sahte olduğunu söyledi. Dükkanda kamera kayıtları var ne yapmalıyım? Parasız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstünde geçersiz falan yazmıyor muydu? Gerçek olduğunu anlaman için ışığa tutup keşke ortada bişey yazıyor tam hatırlamıyorum ama o yazı varmı diye bakaydın keşke. Geçmiş olsun polise şikayette bulun. Kamera kayıtları varsa ver.

Polis falan hikaye. Nerden bilsinler aynı banknot olduğunu? Kanıtlamak sana düşüyor.
Geçmiş olsun bu arada. 200 TL çok para.

400-500 TL sahte para dedektörleri var en iyisi ondan almak bugün 200 yarın 100 zaten makinenin parasını bile geçebilir.

Bizde bu işle uğraşıyoruz bizde yok ama olmalı görüntü var demişsiniz polise gidebilirsiniz.

Bunun özel kalemleri var. 15 TL'den başlıyor 70 TL'ye kadar devam ediyor. Bence bunlardan bir tane edinmelisiniz.

Bankamatik kabul etmiyor diye sahte olmuyor. Bankamatikten çektiğim parayı başka bankamatiğe verdiğim zaman kabul etmemişti. Dövizcinin doğru bildiğine emin misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı