2010-2011 Sezonu Şampiyonu Tertemiz, Şikesiz Fenerbahçe

Ben de koyu bir Trabzonspor taraftarıyım ve gördüğüm kadarıyla Fenerbahçeli kardeşlerimiz sanki şikeyi bütün Fenerbahçe Takımı yapmış deniliyor gibi savunuyor Fenerbahçeyi.
Fenerbahçeliler bu konuda ( bazı fenerlilerin ) biraz konuyu 'öğrenipte' gelmesini öneriyorum. Ben burda kimseye ''Fenerbahçe takım olarak şike yaptı.'' demiyorum. Fenerbahçeli,bazı önemli yüksek kademeli , yapacağı akıldan bile geçemeyen bazı kişilerle şike yaptı diyorum. Onların bile daha şike yapıp yapmadığı belli değil ve buna rağmen davalar açılıp konular üzerine uzun uzun tartışılıyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Öncelikle bu kesinlikle bir holiganlık muhabbeti değil. 3 Temmuz gününden bu yana bir çok Fenerbahçeliye hakaret edildi. Benim sorunum bu.

Ayrıca gelip burada duygu sömürüsü yapmayın. Şu anda Diyarbakır'da yaşayan ve Diyarbakırlı biri olarak sizin duyduğunuz üzüntünün 10 katını yaşıyorum. İstanbul'dan haberleri izleyip Diyarbakırlıların ne çektiğini bilemezsiniz.

Yemişim popüler kültürünü. Ben de biliyorum her gün haberleri izleyip içimi yakmayı. Sanal alemde dolaşıyorsak bir sebebi vardır elbet.

Özet olarak biz de bu ülkenin durumundan haberdar insanlarız. Burada konu açıp hükümete de yardırmayı biliyoruz. Sadece yeri burası değil. Tek akıllı "canlı" siz değilsiniz.

İlk paragraf hariç tamamen size katılıyorum. Hakaret konusuna gelirsek o zamanlarda Trabzonspor'un sayılı taraftarlarındandım denilebilir aslında hala öyleyim ama futbol sıktı artık. Birçok arkadaşım ve birçok fenerli hamsi kafalılar diye sanal alemden hakaret ederken onları nazik bir dille uyarırdım. Hatta birisi, yakın arkadaşımdı, çok ileri gidip gerçektede aynısını dile getirmiş ardından soyuma bile küfretmişti. Bende zaten patlamak üzereydim ve çocuğa hayatında yemediği yumruğu attım. Sonrasında polise giderim falan dedi ama elimde hakaret ettiğine dair kanıtlar olduğu ve kışkırtıcı taraf olduğu için yediği yumrukla kaldı. Kesinlikle şiddete karşıyım ama bazen lazım oluyor. Seyircisiz oynama cezası yerine gelen kadın ve çocuk taraftarların girmesine yönelik olan kanun çıktığı zaman Fenerbahçe hakaretten ceza yemişti. Ancak kadınların girdiği maçta bırakın bir bayanı kimsenin ağzına yakışmayacak laflarla Trabzonspor'a hakaret ettiler. Ben kendimi haklı çıkarma derdinde değilim hakaret konusunda hatta günlük hayatta salak, lan gibi kelimeleri dahi kullanmamaya özen gösteririm. Özetle iki takımın taraftarıda ağza alınmayacak kelamlar etti. Hepsini de kınıyorum, yapabilecek daha fazla bir şey yok.

İlk paragraf hariç tamamen size katılıyorum. Hakaret konusuna gelirsek o zamanlarda Trabzonspor'un sayılı taraftarlarındandım denilebilir aslında hala öyleyim ama futbol sıktı artık. Birçok arkadaşım ve birçok fenerli hamsi kafalılar diye sanal alemden hakaret ederken onları nazik bir dille uyarırdım. Hatta birisi, yakın arkadaşımdı, çok ileri gidip gerçektede aynısını dile getirmiş ardından soyuma bile küfretmişti. Bende zaten patlamak üzereydim ve çocuğa hayatında yemediği yumruğu attım. Sonrasında polise giderim falan dedi ama elimde hakaret ettiğine dair kanıtlar olduğu ve kışkırtıcı taraf olduğu için yediği yumrukla kaldı. Kesinlikle şiddete karşıyım ama bazen lazım oluyor. Seyircisiz oynama cezası yerine gelen kadın ve çocuk taraftarların girmesine yönelik olan kanun çıktığı zaman Fenerbahçe hakaretten ceza yemişti. Ancak kadınların girdiği maçta bırakın bir bayanı kimsenin ağzına yakışmayacak laflarla Trabzonspor'a hakaret ettiler. Ben kendimi haklı çıkarma derdinde değilim hakaret konusunda hatta günlük hayatta salak, lan gibi kelimeleri dahi kullanmamaya özen gösteririm. Özetle iki takımın taraftarıda ağza alınmayacak kelamlar etti. Hepsini de kınıyorum, yapabilecek daha fazla bir şey yok.
Bu ülkede 3 büyükler denen bir şey var. Hiçbiri büyük olamaz. Buna karşı çıkabilirsiniz ama büyüklük artık geride kaldı. Bir takımın şampiyonluğunu çekemeyen ''3 büyükler'' çoğu Anadolu takımını küçümsüyor. Çoğu arkadaşımdan duyuyorum hamsi kafalılar diyorlar artık. Hala şike , kupa diyorsunuz diyorlar. Ziraat kupasında Fenerbahçe'den iyi olduğumuzu bilmiyorlar. Ziraat kupası ne ki?'' diyorlar . İşte bu şekilde de kabullenemiyorlar. Ben bile tuttuğum Trabzonspor'un artık bütün bu saçmalıklardan bıktığını biliyorum. Bize yapılan haksızlık çok büyük. Bütün Anadolu takımlarına yapılan haksızlık çok büyük. O Fenerbahçe taraftarlarının yaptığı tezauratlar Trabzonspor ve Anadolu takımlarına yapılmış saygısızlıktır.
Fenerbahçeyede haksızlık yapılmadı demiyorum onlara da yapıldı , onların da kafası karıştırıldı.
Trabzonspor , Fenerbahçe ve Anadolunun büyük taraftarlarının bu konudan bıktıklarını ve tarafsız ama az da olsa kendi takımını destekleyen tutumlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
T-Shirt'ler mahkeme kararından önce basılıyor ve hazırlanıyorsa, verilecek kararı biliyorlar hissi yaratıyor ve bu durum hiç iç açıcı değil.
İsviçre FM: Şike var.
UEFA: Şike var.
CAS: Şike var.
Yargıtay: Şike var.
TFF: Şike yok.
Acaba bunları böyle geç ve hazırlan.Sana açıklamanı istediğim bazı şeyler var.Öncellikle bize şikeci diyosanız siz şikecinin ta kendisisiniz.3 haziran 2017'yi bir kere açıklayın.Bucaspor maçındaki Umut Bulut'un golünü açıklayın.Sivasa gönderilen 1 milyon euro hamsileri açıklayın.Sonra birdaha 82 puan aldınız mı onu açıklayın.O sezon oynanan maçlarda karabük maçında sizde yerde yatan kalecinin 90+'larda kornerden bize gol atmasını açıklayın.Savunma oyuncuları yere yatıyor.Kaleciler ayakta uyuyup gol atarken.Bizim maçlarımıza bakın oyuna nasıl giriyorlar.Bunları açıklayın.Sonra sizin kumpasınızı haklı göstermeye çalışın.Hem zaten UEFA FETÖ'ye göre iş yapıyor.Halbuki fenerbahçe tertemizdir trabzonspor eskişehirspora,rizespora,fenerbahçeye şike yapmıştır unutmadık unutturmayacağız.Eskişehirspor haksız yere sizin yüzünüzden UEFA'dan ceza aldı.Rizespor sizin kendi evinizde bursaya maç sattığınız için küme düştü.Fenerbahçe sizin yüzünüzden boş yere 2 yıl UEFA'dan men cezası aldı.Ülkeyi kaosa sürükleyip yalan dolan şeylerle türk futbolunu dağıtmaya çalıştınız.Bu da yetmezmiş gibi şikelerin takımı olup bize 1 şeyi açıklamamızı istiyosunuz.Benim dediklerimi açıkla.Ha o dediklerinde hep zaten trabzonsporlu.UEFA İsviçre CAS Yargıtay onlar hep trabzonsporun yanında hem onlara gönderilen bir belge var kim tarafındandı.Onlara göre iş yapıyolar.Eğer haklı adaletli tarafsız bir inceleme yapsalardı 3 haziran 2017 için trabzonspor ceza alması gerekirdi.Eskişehirspor'da sizin yüzünüzden ceza aldı.Azcık utanın.

T-Shirt'ler mahkeme kararından önce basılıyor ve hazırlanıyorsa, verilecek kararı biliyorlar hissi yaratıyor ve bu durum hiç iç açıcı değil.
İsviçre FM: Şike var.
UEFA: Şike var.
CAS: Şike var.
Yargıtay: Şike var.
TFF: Şike yok.
CAS şike var falan asla demedi CAS davası gerçekleşmedi bile 'milli menfaatler ' yüzünden.Ve UEFA başkanı Platini sonradan neden GS li hakimler den bilgi aldıklarını söyledi?

Yeni konular

Geri
Yukarı