2010-2011 Sezonu Şampiyonu Trabzonspordur!

Sözlükten hakaret kelimesinin karşılığını Türk Dil Kurumu | Sözlük 'dan bakabilirsin.

Özet: Trabzonspor'un masada gücü yetmedi, Fenerbahçe'in masada gücü yettiği için şampiyon oldu.

Şampiyon, Şampiyonlar ligine gider. Bunun cezasını da Fenerbahçe ödemiş oldu.

TS'yi anlamıyorum 10 yıldır bunu neden tartışıyor. Seneye güzel oyna şampiyon ol.
gsliyim.

@Jasuru Konu bir şampiyonluktan çok daha fazlası. FIFA, CAS, UEFA vs. bütün yazılarında şikenin var olduğunu belirtiyor. Ancak son kararı TFF'ye bırakıyor. Ben iç sorunlara karışmam diyor. Türkiye'de de bu durumu "Şike yok." şeklinde açıklıyorlar.

Fenerbahçe, asılsız dedikleri şike iddianameleriyle Trabzonspor'u 13 kez şikayet etti o dönem. Asılsız dedikleri tape kayıtlarına telif koydurdular.

Bu konuya en güzel örnek ise günümüz. Fenerbahçe'nin olası ceza alması durumunda ülke futbolu ekonomik olarak darbe yiyecekti. Sonucunda da sadece Fenerbahçe değil, tüm Türk kulüplerinin kârı düşecekti yayın gelirlerinden dolayı. Havuz da haliyle daralacaktı. Bunun önüne geçtiler. Örnek vermek gerekirse; şu an hükümetin, ekonominin çökmemesi adına turistlere tanımış olduğu insiyatifle bu durum çok benzer şeyler.

Bu paylaşımda da görüldüğü üzere her şey sabit. TFF, ülke içinde kafasına göre hareket ettiğinden dolayı bu haldeyiz.

Buyrun: UEFA'nın paylaştığı, şikeyle ilgili yazı. En alttaki kulüplere bakın. Türkiye'den 4 kulüp var.

Ayrıca yine CAS raporlarında da şikenin sabit olduğu yazılmıştır. Burada ilgili yazıyı bulabilirsiniz. Uzun gelecekse size şöyle bir tweet dizisi bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
https://twitter.com/x/status/1156160239974191104

Son düzenleme:
Ben de fenerliyim ama bir kupa uğruna bu kadar şeye değmez. Futbolu bu kadar abartmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…