2010 yılındaymış gibi yazıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Sew olaq mı askm?"
"Dolunu vrr msn vese atp gri vrcm <3?"
Askm nie krkter attn?
Askm?

iPhone ne abi? Yeniyor mu?
Hayırlı sabahlar. Umarım hala Windows 2000 kullanmıyorsunuzdur (!)
Macintosh diye işletim sistemli Mac isimli cihazlar üreten bir firmaymış. iPad diye de dokunmatik tablet çıkardı aylar oldu. Gold Bilgisayar'da vardır bir bak bakalım. Gold size uzaksa Darty ya da Electroworld kesin vardır.
Hızlıal diye bir site varmış oradan da bakabilirsin. Bir de sürekli bizim akrabalar Hepsiburada, Gittigidiyor diye bir yerlerden alışveriş yapıp duruyorlar. Hep bahsediyorlar kaç yıldır. Karşımda birini göremediğimden bir şey almadım henüz.
Apple diye firma mı olur ya! Hiç adı sanı duyulmamış bir marka kimse ne olduğunu bilmiyor. Servisi nerede? Arızalanırsa ne olacak? Akıllı telefon denen şey ne? Acıktığımızda anlayıp yemek mi pişiriyormuş? İçinde zeka mı varmış?
"Aple" diye nasıl isimmiş o! Ben de o zaman sarımsak diye marka açayım (!)
Bizde Samsung'un fotoğraf makinesi var. Ve de Samsung'dan daha çok bahsediliyor. Birkaç senedir fotoğraf çekeceğim zaman deklanşöre basınca kapansa da. Samsung Omnia alalım biz...
Samsung çok pahalıymış (x milyon ya da milyar) Sony Ericsson K790i de kullanmaya devam etsek olur. :D

Windows 7'yi kurdum şu an. 7'den yazıyorum.

Vista'dan yaz hocam :) Hatta şu extented kernel olayı varmış adamlar Windows 2000'de bile yeni programlar çalıştırıyor bir baksanıza :)

Aylardan Aralık ayı, lapa lapa kar yağıyor dışarıda, bense hafta sonunu iple çekiyorum, özellikle cuma gününü. Çünkü en rahat gün cuma günü benim için, okuldan gelmişsin ve önündeki 2 gün tatil, ödev yap diye bağırmayacak annem :). Dışarı çıkıp deli gibi karda yuvarlanasım var, mahallede herkes birbirini tanıdığı için az çok, annem büyük bir abiye beni emanet edip tek seferliğine gece 11 e kadar dışarıda durmama izin verdi, 12 yaşındayım aşağı yukarı, büyük hissettirdi bu olay bana kendimi. Gece 12 oldu, saatin nasıl geçtiğini bilmiyorum, üstüm sırılsıklam eldivenler artık bir şekilde dışarıdan içeri su geçirmeye başlamış, ayaklar buz gibi. Babamın geldiğini gördüm uzaktan, hafif bir yutkunma ve gelene kadarki hafif endişeli saniyeler. Geldiği gibi birtane atmıştı suratıma kartopu çok iyi hatırlıyorum :D. Arkadaşlarımla vedalaştıktan sonra eve gidiyorum, fakat o kadar güzel zaman geçirmiştim ki eve giderken bile 'yarın ne zaman dışarı çıkarım acaba?' diye soruyorum kendime. Annem halimi görünce azıcık kızıyor, sıcak bir duş, sonra sıcak çikolatamı alıp salondaki büyük boydan boya olan camdan karın yağışını izliyorum, arkadan annemde 'iyi ki gelmişsin bak fırtına başladı biraz daha donsan kaskatı kesilip kalacaktın herhalde!' tarzı şeyler söylüyor, bende hiçbir şey diyemiyorum tabii. Acaba yarın ne olacak diye düşünürken altkattaki salonda tv izlerken uyuya kalıyorum...

O zamanlarda ne var bilmiyorum dostlar, fakat insanların o zamanki kadar mutlu olmadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Şuan herkes daha soğuk geliyor bana, hiçbir zaman o günlerdeki gibi mutlu olamayacağım gibi hissediyorum, umarım olurum. Daha yazardımda biraz daha moralim bozulsun istemiyorum :/. İyi forumlar.

Ben GM'yim çarının şifresini ver item doldurucam. Vermezsen banlarım.

Hayırlı sabahlar. Umarım hala Windows 2000 kullanmıyorsunuzdur (!)
Macintosh diye işletim sistemli Mac isimli cihazlar üreten bir firmaymış. iPad diye de dokunmatik tablet çıkardı aylar oldu. Gold Bilgisayar'da vardır bir bak bakalım. Gold size uzaksa Darty ya da Electroworld kesin vardır.
Hızlıal diye bir site varmış oradan da bakabilirsin. Bir de sürekli bizim akrabalar Hepsiburada, Gittigidiyor diye bir yerlerden alışveriş yapıp duruyorlar. Hep bahsediyorlar kaç yıldır. Karşımda birini göremediğimden bir şey almadım henüz.
Apple diye firma mı olur ya! Hiç adı sanı duyulmamış bir marka kimse ne olduğunu bilmiyor. Servisi nerede? Arızalanırsa ne olacak? Akıllı telefon denen şey ne? Acıktığımızda anlayıp yemek mi pişiriyormuş? İçinde zeka mı varmış?
"Aple" diye nasıl isimmiş o! Ben de o zaman sarımsak diye marka açayım (!)
Bizde Samsung'un fotoğraf makinesi var. Ve de Samsung'dan daha çok bahsediliyor. Birkaç senedir fotoğraf çekeceğim zaman deklanşöre basınca kapansa da. Samsung Omnia alalım biz...
Samsung çok pahalıymış (x milyon ya da milyar) Sony Ericsson K790i de kullanmaya devam etsek olur. :D
Bunu 2020 kafası ile yazmış olsa idin, fena linç yerdin. XD

Gold’a bir göz atayım hocam belki vardır. Sony Ericsson’nun yerini tutar mı hiç ama? :D

Arkadaşlar yeni sistem toplayacağım. Bana tavsiye verin. Dolar biraz daha düştü toplayalım artık şöyle güzel bir şeyler.

Aylardan aralık ayı, lapa lapa kar yağıyor dışarıda, bense hafta sonunu iple çekiyorum, özellikle cuma gününü. Çünkü en rahat gün cuma günü benim için, okuldan gelmişsin ve önündeki 2 gün tatil, ödev yap diye bağırmayacak annem :). Dışarı çıkıp deli gibi karda yuvarlanasım var, mahallede herkes birbirini tanıdığı için az çok, annem büyük bir abiye beni emanet edip tek seferliğine gece 11'e kadar dışarıda durmama izin verdi, 12 yaşındayım aşağı yukarı, büyük hissettirdi bu olay bana kendimi. Gece 12 oldu, saatin nasıl geçtiğini bilmiyorum, üstüm sırılsıklam eldivenler artık bir şekilde dışarıdan içeri su geçirmeye başlamış, ayaklar buz gibi. Babamın geldiğini gördüm uzaktan, hafif bir yutkunma ve gelene kadarki hafif endişeli saniyeler. Geldiği gibi bir tane atmıştı suratıma kartopu çok iyi hatırlıyorum :D. Arkadaşlarımla vedalaştıktan sonra eve gidiyorum, fakat o kadar güzel zaman geçirmiştim ki eve giderken bile 'yarın ne zaman dışarı çıkarım acaba?' Diye soruyorum kendime. Annem halimi görünce azıcık kızıyor, sıcak bir duş, sonra sıcak çikolatamı alıp salondaki büyük boydan boya olan camdan karın yağışını izliyorum, arkadan annemde 'iyi ki gelmişsin bak fırtına başladı biraz daha donsan kaskatı kesilip kalacaktın herhalde!' Tarzı şeyler söylüyor, bende hiçbir şey diyemiyorum tabii. Acaba yarın ne olacak diye düşünürken altkattaki salonda TV izlerken uyuya kalıyorum...

O zamanlarda ne var bilmiyorum dostlar, fakat insanların o zamanki kadar mutlu olmadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Şu an herkes daha soğuk geliyor bana, hiçbir zaman o günlerdeki gibi mutlu olamayacağım gibi hissediyorum, umarım olurum. Daha yazardımda biraz daha moralim bozulsun istemiyorum :/. İyi forumlar.

İnsanlar çok değişti dostum. Tabi o zamanlar çocuğuz da pek bir şey anlamayız hep neşeli mutlu vakitler geçirirdik. Büyüdük etrafta neler olduğunu anladık ve insanların aslında ne kadar cahil ve saçma yaşadığını anladık ve bu bizi rahatsız etti huzurlu olamadık. Herkes keşke mutlu düzgün bir hayat yaşasa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı