2011 model 1.6 TDCI Focus alınır mı?

EUXİNE

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam.

2011 model 1.6 TDCI 90 bin Km'de Focus almayı planlıyorum 330.000 TL'ye, araba Collection paket lokal boya harici bir şeyi yok, sizin fikirlerinizi de merak ediyorum benimle paylaşabilir misiniz?

Arkadaşlar herkese selam.

2011 model 1.6 TDCI 90 bin Km'de focus almayı planlıyorum 330.000 TL'ye, araba Collection paket lokal boya harici bir şeyi yok, sizin fikirlerinizi de merak ediyorum benimle paylaşabilir misiniz?

Bana çok uygun geldi. Bizim 2017 125.000 Km'de Fiat fiorino bile 320-350k ediyor.

Bunların turbosu çok hızlı bozuluyor dikkat et. Anternatif olarak Fluence makyajlı 1.5 DCi de öneririm. Manuel ve dizeli sorunsuz.

Bana çok uygun geldi. Bizim 2017 125.000 Km'de Fiat fiorino bile 320-350k ediyor.
Emsallerine göre fiyatı uygun evet arabayı inceledim eksper de yaptiricam araç temiz gözüküyor. 520 tl tramer var

Bunların turbosu çok hızlı bozuluyor dikkat et. Anternatif olarak Fluence makyajlı 1.5 DCi de öneririm. Manuel ve dizeli sorunsuz.
Malzeme kalitesi ve süspansiyon olarak Focus daha iyi geliyor bana hocam fluence larin temizini bulmak da bayağı zor

Seri, güzel araçtır. Trim sesinden rahatsız edebilir belki. Araçtan beklentileriniz neler?

Focus'un piyasası bu gayet normal fiyat.
Araçdan beklentim düşük yakıt tüketimli ortalama performanslı büyük sorunlar çıkarmayacak keyifli bir araç olması hocam

Emsallerine göre fiyatı uygun evet arabayı inceledim eksper de yaptiricam araç temiz gözüküyor. 520 tl tramer var

Malzeme kalitesi ve süspansiyon olarak Focus daha iyi geliyor bana hocam fluence larin temizini bulmak da bayağı zor

Araçdan beklentim düşük yakıt tüketimli ortalama performanslı büyük sorunlar çıkarmayacak keyifli bir araç olması hocam
Hocam turbo riskini göze alacaksan al. Focus'da öyle ahım şahım bir malzeme kalitesi yok zaten kapı panelleri tamamen plastik fordun. Fluence yine kumaş. Bizde 2016 Touch vardı mükemmel kondisyondaydı. Şu an Megane 2 Extreme 2007 DCi kullanıyoruz. Renault dizel motorları çok stabil yani sen tepinmedikçe arıza çıkartmaz. Ford'un da iyi yanı çok tabi sesi vs. baya iyidir ama işte bir turbo yaptırmak nereyse 5, sıfırı ise toplam 10 bine mal oluyor.

2007 Megane 2 turbosu işçilikle 8-10K sıfırı. Yaptırırsak 3K. Sen oradan Ford'u hesap et. Bir de araba düşük KM ama düşürülmüş falan olmasın ona ultra mega dikkat et.

TDCI motorların turbosu baya keyiflidir. Focus'ta komple keyifli bir araç. Malzeme kalitesi düşüktür bir de motor sesini biraz fazla alır içeriye ama dediğim gibi keyiflidir. Arkadaşın dediği gibi turbo sorunu yaşayan kişiler var 1.6 110'luk modellerde ama çok yaşayana denk gelmedim ben. 10 kişiden 2 tanesine falan denk geliyordur ama dizel araç alıyorsanız zaten bakımından haberiniz vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı