2012-2011 MacBook Pro alınır mı?

Merhaba,

2012 model 8 GB RAM 256 GB SSD'li retina MacBook Pro kullanıyorum. Günlük işler için (internette gezinme, video izleme, sosyal medya uygulamaları kullanma vb.) Cihaz işimi görüyor. Fakat biraz grafik kartını kullanacak bir uygulama olursa fanlar hemen gürültülü çalışmaya başlıyor. 2 sene öncesine kadar fanların çalıştığını duymuyordum.

Senin söylemiş olduğun cihazın (2011-2012 model mbp) ne zaman ne problem çıkaracağı belli olmaz. Bu bir risk. Apple tarafından ürün antika olarak kategorilendirilği için yedek parça bulmak da sıkıntılı. Muhtemelen, pili de kapasitesini kaybetmiş ve çok az gidiyordur. Bu sebeple bu cihazı almanı tavsiye etmiyorum.

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama uygun bir Mac ortamı arıyorsan ikinci el Mac mini alarak Apple dünyasına giriş yapabilirsin.

Not: Web'de yazılan fiyatlara bakma, iki senelik Mac Mini'yi sıfır ürünle aynı fiyata satanları gördüm. Uygun fiyata bulursun.

Saygılarımla.

Hocam fanlar tozlanıp termal macun kuruduğu için sistemi yormayacak bir işlem yapsanız bile hafiften ısınmaya başlar, fan temizliği yapıp kaliteli veya en azından çakma olmayan bir termal macun alırsanız eski performansına, sıcaklığına ve sesine döner sistem.

i7 işlemcili almalısınız. i5'ler ile aralarında fark hissedilir derece. İkisini de kullandım, 2012 i7 13inç hala aktif kullanıyorum , 16 gb ram ve ssd ile, her işimi görüyor. Macunu yeniledikten sonra eski performansına çok yaklaştı , pili de 3 saat kadar gidiyor aktif kullanımda. Yani temiz bir bilgisayar ise tüm işlerinizi görür bence.

i7 işlemcili almalısınız. i5'ler ile aralarında fark hissedilir derece. İkisini de kullandım, 2012 i7 13inç hala aktif kullanıyorum , 16 gb ram ve ssd ile, her işimi görüyor. Macunu yeniledikten sonra eski performansına çok yaklaştı , pili de 3 saat kadar gidiyor aktif kullanımda. Yani temiz bir bilgisayar ise tüm işlerinizi görür bence.
Performanstan yana sıkıntımın olmayacağını biliyorum fakat ürün çok eski olduğu için yarın ne olacağız belli olmaz. Temiz bulursam alacağım.

Geri
Yukarı