2013 MacBook Air'a Monterey kurulur mu?

Gökdeniz Uygun

Hectopat
2013 mid model MacBook Air'im var içinde Big Sur kurulu. 4 GB RAM'li versiyonu kullanıyorum performansı eh işte güzel denebilir ortalama bana 3 saat verebilen bir cihaz. Monterey'e de gözüm kayıyor. Oclp ile kurmak istiyorum. Ama pil ve performans konusunda çekincem var. Sizce hangisi mantıklı? Geçilir mi? Performans olarak kayıp verir mi? Yoksa Monterey de RAM kullanımı daha mı iyi? Bir bilen tavsiyesine ihtiyacım var.

RAM yetersiz dostum optimize sistemler olsa bile 2015 MacBook Pro cihazımda Monterey var Safari açık boşta 3.5GB RAM kullanıyor öncelikle onu yükseltmen gerek pil performansı olarak az da olsa düşüş olabilir zaten pil değişim zamanı gelmiştir genel olarak düşük donanım Mac cihazlarda Apple sunduğu son desteklenen sürümü kullanmak daha mantıklı.

RAM yetersiz dostum optimize sistemler olsa bile 2015 MacBook Pro cihazımda Monterey var Safari açık boşta 3.5GB RAM kullanıyor öncelikle onu yükseltmen gerek pil performansı olarak az da olsa düşüş olabilir zaten pil değişim zamanı gelmiştir genel olarak düşük donanım Mac cihazlarda Apple sunduğu son desteklenen sürümü kullanmak daha mantıklı.

Maalesef gömülü oluyor RAM hocam bu 2013-2017 arasının kasası.

Yeni konular

Geri
Yukarı